Artık Tırnaklar Şekilleri Moda! Peki Hangi Tırnak Şekli Size Göre?

 > 
399PAYLAŞIM

Bir zamanlar sadece French manikür vardı. Nail art çılgınlığı, sürekli değişen manikür modası derken şimdi tırnaklar hiç olmadığı kadar ön planda olmaya başladı. Tırnak şekilleri de önem kazanmaya başladı tabii. Ben de bugün sizler için tırnak modelleri hakkında bir içerik hazırladım. Tırnak törpülemeden farklı tırnak şekillerine geniş bir içeriğimiz var. Badem tırnaktan oval tırnağa kadar bilgiler mevcut. Ellere göre tırnak şekilleri de verebilirsiniz. 

Artık kimse belli şekillerde tırnaklarla yetinmek istemiyor. Tırnak şekillendirme de popüler bu yüzden. Farklı tırnaklar kişiliklerle ilgili ipuçları da veriyor. İşte son dönemde moda olan tırnak şekilleri ve anlamları.

Uzun Tırnaklar Geri Döndü

Tırnaklar uzuyor, şekilleri değişiyor. Uzun tırnaklar mutlaka Pamuk Prenses'in üvey annesininki gibi görünmek zorunda değil. Orta uzunluktaki tırnaklar hem zarif, hem de pratik.

Tırnak Şekilleri

Artık küt ve yuvarlak olmak üzere iki farklı tırnak şekli yok. Birçok farklı şekil ve moda var.

Yuvarlak

En klasik tırnak tipi.Doktorların da tavsiye ettiği bu tırnak şekli, doğamıza en uygun olanı. Pratik, korumacı ve romantik kişilerin tercihi.

Kare

Yine birçok insanın tercihi olan bir tırnak şekli. Hem kısa, hem uzun tırnakta güzel duran bu şeklin tek dezavantajı köşelerden kırılmalara yatkın olması. Bu şekli tercih edenlerin güçlü, liderlik vasfı olan gösterişli insanlar olduğu düşünülüyor. İnce, zarif parmaklara çok yakışıyor.

Kare-Oval

En zarif tırnak şekillerinden biri. Küt ve uzun tırnakların köşelerinin törpülenmesi ile elde ediliyor. Hırslı, iddialı ve feminen bir kişiliğe sahip olanların tercihi.

Oval

Yuvarlak tırnağın uzun versiyonu. Kare-oval şeklin yuvarlatılarak türpülenmesi ile elde ediliyor.

Badem

Son dönemin en gözde tırnak modeli. Oval tırnakların uç kısımlarının biraz sivrileştirilmesi ile elde ediliyor. Kısa ve tombul parmakları dahi ince uzun gösterme özelliği var. Yenilikçi ve farklı kişiler bu modeli tercih ediyor.

Bu videoda nasıl simetrik badem tırnaklar elde edileceği gösteriliyor.

Stiletto

En iddialı ve zor kullanıma sahip tırnak şekli. Parmakları kesinlikle ince uzun gösteriyor. Ancak uzunluğunu fazla kaçırırsanız sizi bir cadıya da dönüştürebilir. Adını stiletto ayakkabılardan alan bu şekil, badem tırnakların tamamen sivriltilmesi ile elde ediliyor. Zorluklardan çekinmeyen, maceracı ve seksi kişiler tarafından tercih ediliyor.

Keskin

Bu köşeli, keskin tırnak şekli genç, benzersiz ve yaratıcı kişiler tarafından kullanılıyor. Badem tırnağın köşeleri keskinleştirilerek elde ediliyor. Kırılma riski yüksek şekillerden biri.

Balerin

Adını balerin ayakkabılarından alan bu şekil, son trend tırnak şekli. Stiletto tırnağın ucunun kütleştirilmesi ile elde ediliyor.

Ruj

Nail art modasıyla ortaya çıkan ruj şeklindeki tırnakları kullanmak oldukça cesaret istiyor.

Flared

Türkçe'de İspanyol paça anlamına gelen bu tırnak şekli, ördek gagasına benzediği için ördek tırnak olarak da adlandırılıyor. Amerika'nın popüler tv şovu Jersey Shore'da ortaya çıkan bu geniş tırnak şeklini elde etmek için özel takma tırnaklardan kullanmak gerekiyor.

Ünlülerin Tırnak Seçimleri

Genellikle badem ya da stiletto tırnak kullanan Kylie Jenner, son dönemde balerin modelini tercih ediyor.

Tırnakları yakından takip edilen Rihanna; stiletto, badem, kare ve kare-oval tırnakları kullanıyor.

Lana Del Rey seçimini oval ve badem şeklinden yana kullanıyor.

Lady Gaga, stilettodan vazgeçmiyor.

Katy Perry genellikle kısa yuvarlak veya oval tırnaklarıyla karşımıza çıkıyor.

Genelde uzun tırnak kullanmayı sevmeyen Kim Kardashian, kısa küt modelden şaşmıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-us

@tirnaktamoda instagram hesabında daha iyileri var

kutsal-kase

balerine nereden bulabılırıım ya dırek o sekılde satılıyormu

misslucy

yuvarlak tırnak şeklinde farenizi yavaşça aşağı ve yukarı çıkarın sanki hareket adiyo

kreyzi_ufuruk_34

Boş işler.Azıcık zekanızı artırın podyum yaparak erkek ve begenilme komplekslerinden uzaklasın artık.Dünyadaki işleviniz azalmakta.

walker-begum

Utanarak söylüyorum ama en güzeli KK yapmış. :D

Görüş Bildir