Ticaret 'Online' Oldu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ticaret 'Online' Oldu

Ticaret 'Online' Oldu

Türkiye'de e-ticaretin geleceği masaya yatırıldı. E-ticaret sektörünü buluşturan internet konferansı Webrazzi Summit 2012 dün İstanbul'da dünyaca ünlü internet girişimcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye ’de e-ticaretin geleceği masaya yatırıldı. E-ticaret sektörünü buluşturan internet konferansı Webrazzi Summit 2012 dün İstanbul ’da dünyaca ünlü internet girişimcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Konferansa katılan Webrazzi CEO’su Arda Kutsal ile bir oturum gerçekleştiren Doğan Online ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, genç internet kullanıcılarına bağlı olarak e-ticaretin de büyüyeceğini açıkladı. Boyner, “Offline olan bütün şirketler e-ticarete girecek ve sektör büyüyecek” açıklamasını yaptı.

e-kitap okuyucu geliyor

Konuşmasına Doğan Online’ın büyüme stratejilerini anlatarak başlayan Hanzade Doğan Boyner, “Doğan Online için 2012 yılında 1 milyar TL ciro hedefini tutturacağız. 2013 yılında da yüzde 40 büyüme hedefliyoruz. 1.4 milyar TL’yi bulmasını bekliyoruz” dedi. Hanzade Doğan Boyner Doğan Online’ın bir e-kitap okuyucusunu pazara sürme çalışması içinde olduğunu da açıkladı. Yol haritalarında hem müzik hem de film içeriğine yönelik çalışmalarının bulunduğunu söyleyen Hanzade Doğan Boyner, “Kindle’a benzer ürünleri araştırıyoruz. Kendi e-reader’ ımızı pazara sunmak istiyoruz. Uzakdoğu’da araştırmalarımızı yapıyoruz. Piyasada olan bir ürünü markalaştırıp kullanacağız. Gelecek 3 yılda pazara sunmayı planlıyoruz” dedi.

Linkedin % 140 büyüdü

Webrazzi Summit 2012’ye katılan şirketlerden Linkedin’in sunumu, şirketin Dublin merkezinde çalışan Ali Rıza Babaoğlan ve Mehmet Taha Doğruyol tarafından yapıldı. Verilen rakamlara göre, LinkedIn’in şu anda 175 milyon abonesi bulunuyor. Türkiye’de ise şu an 1.7 milyon LinkedIn üyesi bulunuyor. Geçen yıla oranla yüzde 140 büyüme yakalayan portala 15 dakikada 2 700 yeni üye katılıyor, 12 bin paylaşım yapılarak, 280 bin profil görüntüleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEODublinİstanbulKitapmüzik
Görüş Bildir