THY Pilotlarından Kuleye: 'Üstümüzden Yeşil Işık Saçan Bir Cisim Geçti'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

THY'nin Bodrum-İstanbul seferinde pilotlar Silivri yakınlarında üstlerinden yeşil ışık saçan bir cismin hızla geçtiğini rapor etti. Pilotlar kuleyle olan konuşmalarında "İki pilot da gördük, UFO diye tahmin ediyoruz" dediler.

TK-2525 sefer sayılı uçağının pilotları Gökhan K ve Sadık K. İstanbul Atatürk Havalimanı’na yaklaştıkları sırada Silivri yakınlarında 17 bin feet (yaklaşık 5 bin metre) yükseklikte UFO (Tanımlanamayan Uçan Cisim) gördü.

Pilotlar cismin, saat 23.30 sıralarında yaklaşık bin metre kadar üstlerinden yeşil ışık saçarak geçtiğini ve hızla kaybolduğunu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi'ne rapor ettiler.

İşte pilot ile kule arasındaki o diyalog:

"UFO diye tahmin ediyoruz"

Pilotlar kontrol merkezine, 'Üstümüzden yeşil bir ışık geçti' diyerek rapor verdiler. Pilotlar ile kontrolör arasında şu konuşma geçti:

"Üzerimizden 2 bin veya 3 bin feetten (600-900 metre) tanımlanamayan bir cisim yeşil ışık saçarak önümüzden kat etti. Birden bire kayboldu. Muhtemel UFO diye tahmin ediyoruz. Her iki pilot da birden gördü şu anda göremiyoruz."

THY Pilotu: 'Artık UFO'lara İnanıyorum' - onedio.com
THY Pilotu: 'Artık UFO'lara İnanıyorum' - onedio.com

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), radarlarda herhangi bir cisim tespit edilmediğini açıkladı. THY uçağı yaptığı bu bilgilendirmenin arından 30 dakika sonra saat 00.37'de sorunsuz biçimde Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BodrumİstanbulTürk Hava Yolları
Görüş Bildir