Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

THY O Milletvekili İçin Uçağa Polis Çağırdı

Anasayfa > Gündem

THY O Milletvekili İçin Uçağa Polis Çağırdı

Bir süre önce AK Parti'den istifasıyla gündeme gelen İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin, THY'nin milletvekillerine yönelik 'business sınıfında' uçma uygulamasından yararlandırılmadı. Çetin yine de orada oturma ısrarı gösterince uçağa polis çağrıldı, uçak 3 saat geç kalktı. THY yönetimi, 'Seyahatlerde aleyhimizde konuşuyordu, 'upgrade' etmeme kararı aldık' açıklaması yaptı.

Türk Hava Yolları'nın TK-710 sefer sayılı uçağıyla dün saat 20.00'da Pakistan'ın başkenti İslamabad'a gidecek olan İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin, ekonomi bileti ile Atatürk Havalimanı VIP salonunda uçuş işlemlerini başlattı. Kural gereği, milletvekillerinin 'Upgrade' (Koltukta bir üst sınıfa yükseltmek) edilmesi gerekirken, burada kendisine yine ekonomi boarding (uçuş) kartı verildi.

İddialara göre, bu kart ile uçağa geçen Muhammed Çetin, kendisine ait olan ekonomi koltuğu yerine Business koltuklardan birine oturdu. Çetin'i, Kabin ve Yer hizmetleri görevlileri uyararak kendi koltuğuna geçmesini istedi. Yaşanan tartışmanın ardından uçağa polis çağrıldı. Daha sonra kendi yerine geçmeyi kabul eden Çetin İslamabad'a uçtu. Bu arada sefer 3 saat gecikme ile yapılabildi.

THY'den açıklama

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

'İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin, Türk Hava Yolları ile son dönemde yaptığı seyahatler sırasında uçak içinde şirketin aleyhinde konuşmalar yaparak kurumsal kimliğimizi rencide etmiştir. Bu gelişmeler üzerine Türk Hava Yolları Yönetimi İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin'i uçuşlarda 'Upgrade' etmeme kararı almıştır. Bugün akşamki İslamabad uçağında uçuşu bulunan Sayın Çetin, ekonomi biletiyle yer almasına karşın uçak içinde hakkı olmadığı halde başka yolcuya ait business sınıfındaki koltuğa oturmuştur. Kabin ekiplerinin uyarısı üzerine, ekonomide uçmayacağını ve inmek istediğini söylemiştir. Daha sonra uçak kapı açmış ancak Sayın Milletvekili inmekten vazgeçmiştir. Bunun üzerine gerekli tutanaklar tutularak işlem yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'

DHA

Kaynak: http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/...

THY AKP'den İstifa Eden Milletvekilini Uçurmadı, Uçak Havalanmadı

THY görevlileri, AKP'den istifa eden Muhammed Çetin'i biletinin 'upgrade' olmadığı gerekçesi ile uçaktan indirmeye çalıştı

AKP'den ağır ithamlarla istifa eden Bağımsız İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin , Türk Hava Yolları’nın (THY) biletine rağmen Pakistan'a uçamadı. THY yöneticileri, milletvekili Çetin'e sistemde diğer yolcuların girişlerinin olduğunu ama kendisiyle ilgili sorun yaşadıklarını söyledi. Uçaktan inmesi istenen Çetin, 'Benim biletim var. Herkes sistemde oluyor. Ben niye olmayayım' diyerek inmeyi reddetti. Koltuğundan da kalkmayan Çetin, kendi cep telefonundan uçakta boş koltukları da çekerek medya ve kamuoyu ile paylaştı.

Bu süreçte, uçak havalanamadı. Yolcular beklemek zorunda kaldı. THY, bu kargaşa arasında Çetin'in yanına gelerek valizini uçaktan indirdiklerini söyleyerek, bir kez daha inmesi yönünde imada bulundu. Ancak, Çetin koltuğundan kalkmadı.

Çetin: Bu istifanın faturası

Çetin, T24'e, 'Ben bir milletvekiliyim. THY biletim var. Bilet girişi olmasa dahi bir milletvekili uçaktan indirilmeye zorlanmaz. Ayrıca, uçakta boş koltuklar vardı. Bir milletvekili olarak upgrade yapılmamış olsam bile buralara oturabilirdim. Ama bunu da yapmak istemediler” dedi.

'Dün ve bugün rezervasyonda upgrade işlemini yaptırıp sistemden onay almamıza ragmen kısa sure sonra birileri sisteme girip upgrade işlemini iptal etti' iddiasında bulundu.

Kendisine yönelik bu durumu “istifadan kaynaklanan keyfi tutum” diye değerlendiren Çetin, 'Bana böyle bir şey yaparak diğer arkadaşlarımızın gözünü korkutmak istiyorlar. İstifanın faturası bu' dedi.

Çetin, uçakta AKP'den istifa eden diğer bağımsız milletvekileri İlhan İşbilen ve Hami Yıldırımın da olduğunu ve beraber yolculuk edeceklerini söyledi.

T24

Hülya Karabağlı / Ankara

Kaynak: http://t24.com.tr/haber/thy-akpden-is...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Evan

Ekonomik sınıfta otursan bir yerin mi incinirdi. O kadar milleti bekletiyorsun yazık. Çok alışmışsınız rahata.