Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

THY'nin Hostes Kıyafetleri Economist Dergisinde

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

THY'nin Hostes Kıyafetleri Economist Dergisinde

Economist, tasarımların Türkiye’de “muhafazakârlığın tırmanması” ile ilgili tartışmaları keskinleştirdiğine dikkat çekerken “laiklerin kuşatılmış hissettiklerini” de yazdı. İngiliz dergisi Economist, “Türkiye ve İslam” üst başlıklı değerlendirmesinde, Türk Hava Yolları’nın tasarlanan yeni kabin ekibi kıyafetleriyle ilgili tartışmalara da katıldı.

Dergi, BBCTürkçe tarafından yansıtılan analizinde THY’nın kıyafet tasarımlarının “ılımlı İslamcı Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde muhafazakârlığın tırmanması” ile ilgili tartışmaları da keskinleştirdiğini belirterek şöyle devam etti: “Dindarlığı ve aile değerlerini aleni olarak benimsemesiyle, Ak Parti, İran’ın mollalarındansa Amerika’nın dindar sağına daha çok benziyor. Ancak bu laiklerin kendilerini kuşatılmış hissetmelerine yetiyor.

Economist, THY’nin kadınlarda ayak bileklerine kadar kaftanlarının ve erkeklerde gümüş sırmalı kumaş ceketlerinin pek pratik olmadıklarını belirttiği analizinde THY’nin altısı hariç iç uçuşlarda alkollü içki servisini kaldırdığının ortaya çıkmasının da tartışmaya yeni bir hararet kattığını ifade ediyor. THY’nin içki servisini kaldırmasının nedeni olarak düşük talebi gösterdiğini belirten dergi ancak, bazılarının kurumun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı memnun etmek istediği görüşünde olduğunu da yazdı.

Economist, Erdoğan’ın şikâyetinin ardından Muhteşem Yüzyıl adlı dizi yapımcılarının, padişahın eşinin göğüs dekoltesini azalttıklarını da belirtikten sonra “Türkiye’nin Ak Parti’nin 10 yıllık yönetiminin ardından daha zengin, daha güçlü ve daha az eğlenceli bir yer olduğunu” ekledi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanİngiltereİranMuhteşem YüzyılRecep Tayyip ErdoğanTürk Hava Yollarıdizi
Görüş Bildir