Barça'dan THY Çalışanlarına: 'Üzgünüz'

 > -

THY 305 kişinin kaderini görüşecek

THY 305 kişinin kaderini görüşecek

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Bakan Çelik: 'THY Çalışanlarını Derhal İşe Geri Alın'

Bakan Çelik: 'THY Çalışanlarını Derhal İşe Geri Alın'

Faruk Çelik, THY ile Hava-İş arasındaki gerilim hakkında gerekli talimatı verdiğini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, THY ile Hava-İş arasındaki gerilim konusunda, “Bu tansiyonun düşürülmesi ve iş akdini kaybedenlerin geri dönüşünün sağlanması, şu anda karşı karşıya bulunduğumuz durum. Biz de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak bu konu üzerinde duruyoruz. 'Haksız yere iş akdi feshi söz konusu ise bunları talimatsa talimat olarak alın, derhal bunların geri dönmesi konusunda gerekli çalışmaları yapın' diye söyledik” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

THY 305 Kişiyi Geri Almayacak

THY 305 Kişiyi Geri Almayacak

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

İşten Çıkarılanlar için Ne Dedi?

İşten Çıkarılanlar için Ne Dedi?

Türk Hava Yolları'nda işten çıkarılan personelin durumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e soruldu.

Çelik, şunları söyledi:

"Öncelikle yargıya taşınan bu olayla ilgili yargının vereceği karar hepimizi bağlayacak, iş vereni de çalışanları da… Ama spesifik olara ben şunu söylüyorum. İşten çıkarılan ilişiği kesilen 305, 330 diye ifade edilen bu arkadaşlarla ilgili bu olayla hiç ilgisi yokken bazılarının işine son verildiği şeklinde ifadeler var. Böyle bir şey varsa ben sayın yönetim kurulu başkanıyla görüştüm. Araştırılıp, incelenip, bunların işe başlatılması konusunda kendilerine söylenmesi gerekeni söyledim. Bu değerlendirme yapılıyor, o çerçevede durum netleşmiş olacak."

Haberin Tamamı İçin:

Barcelona da üzgün

Havacılık işkolunda grev yasağına karşı eylem yapan ve Türk Hava Yolları'nın işten attığı 305 çalışana THY'nin sponsor olduğu Barcelona'dan destek geldi.

Ankara’da Eğitim-Sen 5’Nolu şube üyesi eğitimciler mail atarak THY’nin eylem yapan işçilere karşı tutumunu Barcelona Futbol Kulübü’ne bildirdiler. Barcelona’dan yanıt da gecikmedi; “Çok üzgünüz ve durumu yönetim kurulumuza ilettik.”

THY’ye Barcelona Futbol Kulübü’nün tepki göstermesini isteyen eğitimcilerin gönderdiği mailde şu ifadeler yer aldı: “Yıllardır birçok alanda milyonlarca takipçisi olan, dünyanın en prestijli kulüplerinin başında gelmektesiniz. Ancak bu ününüz Türkiye’de önemli ölçüde yok olma tehlikesi altında. Nitekim ana sponsorlarınızdan THY’de dünyada eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşanmaktadır. THY’de çalışanların grev hakları ellerinden alınmıştır. Bu yasaklamaya karşı eylem yapan 305 THY işçisi işten atılmıştır. THY ile olan ilişkilerinizde bu durumu da gözden geçirerek bizlerin hayran olduğu bir kulübe yakışır şekilde davranın.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraArda TuranBarcelonaTürk Hava Yollarıfutbololay
Görüş Bildir