THY'de Gezi Parkı Operasyonu İddiası

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

THY'de Gezi Parkı Operasyonu İddiası

THY'de Gezi Parkı Operasyonu İddiası

Türk Hava Yolları'nın iştiraklerinden TGS'de çalışan Umut Sayın ve Barış Bakay, Gezi Parkı eylemleri ile ilgili sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar nedeniyle işten çıkarıldıklarını iddia ettiler

Turkish Ground Services'tan kendilerine yapılan bildirimde kendilerine 'performans düşüklüğü, şirket menfaatlerini önemli ölçüde ihlal ve iş arkadalarının performanslarını aksi yönde etkilemek' gerekçesi sunulduğunu belirten Sayın ve Bakay, işe geri dönme davası açacaklarını söylüyor. Sayın, ayrıca THY'de Gezi Parkı için bir liste oluşturulduğunu ve bu yönde işten çıkarmaların süreceğini iddia ediyor. TGS Genel Müdürlüğü'nden iddiayla ilgili görüş alabilmek için aradığımızda ise Genel Müdürlük'teki görevli saat 17.30'dan itibaren herhangi bir yetkili bulunmadığını belirtti.

3 Yılı aşkın süredir THY'nin iştiraklerinden olan yer hizmetleri şirketi TGS'de çalışan Umut Sayın ve Barış Bakay, Gezi Parkı eylemlerinden sonra Twitter 'da yaptıkları paylaşımlardan dolayı işten çıkarıldıklarını öne sürüyor. Umut Sayın, Gezi Parkı eylemlerinde Twitter ve Facebook 'tan paylaşımlarda bulunduğunu belirterek, "Bu yüzden işten çıkarıldık. Bundan dolayı benim dışımda 1 arkadaşım daha işten çıkarıldı. Eğitimde olan 2 arkadaşımızın ise işe girişi durduruldu" diyor.

"GEZİ PARKI LİSTESİ OLUŞTURULDU"

Umut Sayın, Gezi Parkı eylemlerine destek verenlerle ilgili bir iddia da daha bulunuyor:

"İçeriden arkadaşlarımdan edindiğim bilgilere göre bir liste oluşturulmuş ve işten çıkarmaların devamı geleceği belirtiliyor. Gezi Parkı eylemlerine katılan veya sosyal medya üzerinden destekleyen mesajlar yayınlayanları hedef alan bir işten çıkarılma olacağı söyleniyor. Arkadaşlarımız ve şeflerimizle iletişimimiz gayet iyi. Ama bize verilen iş akdinin feshinde "çalışmalarınızdan verim alınamaması, hizmetinizden istifade edilememesi sonucu yapmakla görevli olduğunuz ödevlerde aksaklık ve olumsuzluklara sebep olduğunuz, şirket menfaatlerini önemli ölçüde ihlal ettiğiniz ve iş arkadaşlarınızın da performanslarını aksi yönde etkilediğiniz tespit edilmiştir" yazılı. Dava açacağım."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookGezi ParkıSosyal MedyaTürk Hava YollarıTwitter
Görüş Bildir