Windows 8'de Büyük Hayal Kırıklığı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

The New York Times: Windows 8, Beklentileri Karşılayamadı

The New York Times: Windows 8, Beklentileri Karşılayamadı

The New York Times: Windows 8, beklentileri karşılayamadı

Windows 8 ve Windows RT ile birlikte yaklaşık iki aydır piyasada olan Microsoft’un beklenen etkiyi yaratamadığının konuşulduğu son zamanlarda gündeme gelen haberler arasında yer alıyor. The New York Times tarafından konuyla ilgili olarak yayınlanan bir haberde Microsoft’un içinde bulunduğu bu durumu özetlemeye yetiyor.Windows 8’in durağan bir seyir izleyen PC pazarına yeni bir soluk getirmesi beklense de, gelen ilk haberler beklentilerin tersi yönündeydi. Microsoft’un iş ortaklarından Acer’ın Amerika bölgesinden sorumlu başkanı Emmanuel Fromont’un Windows 8’in satış anlamında yavaş bir başlangıç yaptığı şeklindeki açıklaması Windows 8’in söz konusu durumu doğrular nitelikteydi. Yine Windows 8 ile ilgili olarak geçtiğimiz haftalarda da ASUS CEO’sundan talebin zayıflığı yönünde bir takım açıklamalar gelmişti. Ayrıca, Windows 8 ile ilgili analizde bulunan Sanford C.Bernstein analisti A.M. Sacconaghi’nin tahminlerine göre, 2012’de küresel PC sevkiyatında %3 oranında azalmış durumda.

Şu an için beklentilerini pek karşıladığı söyleyemeyeceğimiz Windows 8 ve Windows RT’nin ilerleyen dönemlerde Microsoft ve iş ortaklarının beklentilerini karşılayıp karşılayamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

Windows 8'De Büyük Hayal Kırıklığı

Windows 8'De Büyük Hayal Kırıklığı

Windows 8 yavaş yavaş hayatımızda yer edinmeye başlıyor. Windows 7'ye nazaran radikal değişikliklerin karşımıza çıktığı sistemde kullanıcıların birçok alışkanlıkları da kaldırıldı.

Microsoft'un büyük umutlar bağladığı Windows 8 'de görünüşe bakılırsa işler tam da istenildiği gibi gitmiyor.

Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden Asus ve Acer, Windows 8 ile ile igili bazı eleştiriler getirmiş ve kullanıcıların bu sistemi çok benimsemediğini ifade etmişti.

Son döneme nazaran bilgisayar satışlarında düşüş yaşandığı ifade edilmiş ve kullanıcıların hala Windows 7 'yi tercih ettiğini belirtilmişti.

Gelinen noktaya baktığımızda başta Amerika olmak üzere farklı ülkelerin çoğunda satışların düşük seviyede olduğu görülüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOMicrosoftTercihWindows 8
Görüş Bildir