TFF'nin Yabancı Kontenjan Kararı: '6+0+4' ile Yola Devam'

 > -

TFF 'Yabancı Kontenjanı' Kararını Verdi

TFF 'Yabancı Kontenjanı' Kararını Verdi

TFF yönetimi yabancı kontenjanı konusunda kararını belirledi.

Türkiye Futbol Federasyonu, İstinye'de gerçekleştirdiği yönetim kurulu kararı sonrasında yabancı sayısı için kararını verdi.

Karara göre; Federasyonun yabancı sayısı kontenjanın mevcut haliyle devam etmesi kararlaştırıldı.

Haberin Tamamı İçin:

İşte TFF'nin Kararı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İstinye'deki binasında yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi.

Bu toplantıda, külüplerin yabancı kontenjanıyla ilgili "6+2+2" talebini kabul etmeyen TFF, "6+0+4" ile yola devam kararını verdi.

Yıldırım Demirören, TFF'nin İstinye'deki binasında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenliyor

"Geçen sene Kulüpler Birliği ile yabancı sayısını uzun uzun konuştuk. Bu seneki sistemle ilgili hepsinin olurunu ve teşekkürünü aldık. Geçen sene 13 Haziran'da kulüplerin isteğiyle kararımızı açıkladık. 17 kulüp yabancı oyuncu sayısının değişmesi için başvurdu. Bunu değerlendirdik. Teknik olarak statüyü değiştirme şansımız yok. 6 yabancı sahada, 4 yabancı tribünde olarak devam edecek. Kulüplerimiz Avrupa'da 10 yabancıyla oynayabiliyor. Bu kararımızın sonuna kadar arkasındayız. AB üyesi değiliz. Bu nedenle bu yönde gelen talebi de kabul etmedik. Türk futboluna hayırlı olsun. Belli tepkilerle karşılaşacağız. Ama kararımızın arkasındayız."

"UEFA Disiplin Kurulu iki kulübümüze ceza verdik. Belge isterlerse veririz. Bunun dışında yapabileceğimiz bir şey yok. Her koyun kendi bacağından asılır, kulüpler cezalarını çekerler. Ama kararların adil olması lazım. Federasyonumuz geçmişteki gibi gidip el öpmez."

->

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiTFFUEFAYıldırım Demirören
Görüş Bildir