TFF Deplasman Giderlerini Karşılayacak

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

TFF Deplasman Giderlerini Karşılayacak

TFF Deplasman Giderlerini Karşılayacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İcra Kurulu üyesi Arif Koşar, “2012-2013 sezonundan itibaren Bank Asya 1. Lig'deki takımların uçak, otel, yeme içme gibi tüm deplasman giderlerini de biz karşılayacağız” dedi.

Arif Koşar, Kordon Otel'de düzenlediği basın toplantısında, göreve geldikten sonra profesyonel kurul olarak çalışmalara hemen başladıklarını ve liglerdeki takımların başkanlarıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Kurul olarak, bu liglerden temsilciler seçtiklerini ve 18 kişiyle çalışmaları sürdürdüklerini kaydeden Koşar, daha önce de takımlarla bir araya geldiklerini, iki gün boyunca da Ege Bölgesi'ndeki takımlarla görüşmeler yapacaklarını kaydetti.

Koşar, kulüplerin ekonomik sıkıntılar çektiğini, bu nedenle kulüplerin gelir düzeyini yükseltmek zorunda olduklarını belirterek, şöyle konuştu: “Gelirin de ehil ellere gitmesi için gerekli şeyleri yapmamız lazım. 2012-2013 sezonundan itibaren 2. ve 3. Lig'deki ekiplere lig başına 5'er milyon lira isim hakkı vereceğiz. Kulüpler, sezon başlamadan alacakları Spor Toto ve TFF gelirleri dışında bu gelire de sahip olacak. Bugüne kadar 2. ve 3. Lig ekiplerinin deplasman giderlerini biz karşılıyorduk. 2012-2013 sezonundan itibaren Bank Asya 1. Lig'deki takımların uçak, otel, yeme içme gibi tüm deplasman giderlerini de biz karşılayacağız. Bizim kurduğumuz şirket, takımın deplasmandaki her türlü ihtiyacını karşılayacak. Kulüpler de deplasmana seyahat edermiş gibi gidecek. Bu konuda sponsor olarak Digiturk ile sözleşmemizi imzaladık. Bu kaynak kulüplere göğüs reklamı, stat reklamı veya başka bir şekilde olabilir. Bunu kulüplerin menfaatine göre belirleyeceğiz. Kulübün çok iyi göğüs reklamı varsa ben onu engelleyemem.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

TFF
Görüş Bildir