TFF'den Açıklama: "Siyasi Sloganları..."

2PAYLAŞIM

TFF'den Açıklama: "Siyasi Sloganları..."

TFF'den Açıklama: "Siyasi Sloganları..."

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mete Düren, TFF Hukuk Kurulu tarafından çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle yapılan sevkler ile ilgili bugün bir açıklama yaptı. Düren'in açıklaması şöyle:

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak "120 saniye hakaretten sonra cezai müeyyide başlar" şeklindeki kuralın değiştirilmesine, "Maç oynanırken, kural değişmez" şeklinde bakılmasını doğru bulmuyoruz. Bize göre bu kural değil bir kural boşluğunun suiistimal edilmesidir. Zira kimsenin, kimseye 119 saniye hakaret etme özgürlüğü olamaz. Dolayısıyla 119 saniye hakaret etme hakkı kazanılmış bir hak olarak görülemez. Esasen bugüne kadar belki de bu kuralın değiştirilmesinde geç kalmış da olabiliriz. Ancak sporda özellikle futbolda şiddet ve düzensizliğin önlenmesinde en önemli hususlardan biri olacak e-bilet sisteminin tüm statlara entegre edilmeye başlandığı şu günlerde, bu koruyucu ve düzenleyici sistemin mevcut kural boşluğu ile çatıştığı ve çeliştiği gözlendi. Bu göz önüne alındığında bu tablonun biran önce düzeltilmesi kaçınılmaz görüldü.

"Kamuoyu tarafından yanlış bilinen ve yanlış anlaşılan husus şudur: Siyasi tercihlere veya toplumsal olaylara yönelik tepki ve sloganlar hiçbir şekilde hukuk kurulumuz tarafından PFDK'ya sevk edilmemektedir."

Şampiy10

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir