Testi Çöz, Hayatının Mottosunu Öğren!

 > 
3.3bPAYLAŞIM

Dev hizmet! Bu test ile hayatının mottosunu söylüyoruz! Belki Facebook'a ya da WhatsApp durumuna falan yazarsın ;) Ama önce testi çözmen gerekiyor elbette!

1. İlk olarak: Karar alırken hangisini dinliyorsun?

Kalbimi
Aklımı

2. Kendin hakkında imkanın olsa hangisini değiştirmek isterdin?

3. Daha önce hiç içgüdülerini dinleyerek hareket ettin mi?

4. Bir şeyde başarısız olduğun zaman ne yaparsın?

Çok önemsemem
Bir dahaki sefere daha çok uğraşırım
Karalar bağlarım
Ben asla başarısız olmam

5. Nerede yaşamayı tercih edersin peki?

Küçük bir kasabada
Büyük şehirlerde
Şehirden uzak bir sitede

6. Değişimlerden korkuyor musun?

7. Hadi seni mutlu edecek bir hobi seç şimdi de!

Pul koleksiyonu yapmak
Kuş gözlemek
Model yapmak
Resim yapmak
Şarkı söylemek
Yazı yazmak

8. Peki kendini ne zaman daha üretken, daha yaratıcı hissediyorsun?

Gündüz
Gece

9. Son olarak: Çok düşünmeden sadece bir kelime seç!

Bu senin hikayen!

Yaşadığın hayat senin; onu şekillendirmek, hangi yönde ilerlemesini istediğini belirlemek sadece ama sadece senin elinde. Hiç kimsenin seni istemediğin bir hayatı yaşamaya zorlamasına izin verme. İşte senin hayatının mottosu: "Hayatının hikayesini yazarken kimsenin kalemi elinden almasına izin verme!"

Yağmurda dans et!

Hayatın boyunca bir sürü zorlukla karşılaşacak, bir sürü dertten kurtulmaya çalışacak, bazen de kendini son derece çaresiz hissedip dibe vuracaksın. Ama asla pes etmemeli; bu sıkıntıların, dertlerin ve engellerin kendiliğinden geçmesini beklememelisin. Aksine; bu sıkıntıların içindeyken bile nasıl ayağa kalkacağını, bunlarla nasıl baş edeceğini öğrenmen gerekiyor. İşte senin hayatının mottosu: "Hayat fırtınanın dinmesini beklemek değildir; hayat, o fırtınada, o yağmurların altında dans etmeyi öğrenmek demektir!"

Neşeni saç!

Sen gerçekten son derece pozitif, neşeli ve sevgi dolu bir insansın. İçindeki bu muhteşem neşeyi kendine de saklamıyorsun. Her fırsatta etrafındakileri gülümsetmek, onları mutlu etmek ve az da olsa dertlerini dindirebilmek için içindeki o çocuklara mahsus neşeyi onlarla da paylaşıyorsun. İşte tam da bu yüzden senin hayatının mottosu bu: "Bugün birilerinin yüzündeki gülümsemenin sebebi ol!"

Duvarlarını yık!

Hayatında kimsenin seni sınırlandırmaya, seni duvarların içine hapsetmeye ne hakkı ne de gücü yoktur. Ancak sen onlara izin vermediğin sürece. Bu yüzden asla kendi kendinin bekçisi olma! Unutma: O duvarları yıkabilmek de, inşa edebilmek de sadece senin elinde! İşte senin hayatının mottosu: "Etrafını saran duvarları inşa eden tek kişi sensin!"

Asla pişman olma!

Geçmişte yaptığın her türlü hata veya hareket için sakın ama sakın pişman olma! Aksine onlardan ders almayı, öğretici birer tecrübeymiş gibi onlara yaklaşmayı öğren. Çünkü zamanında yaptığın tüm şeyleri sen kendin isteyerek yaptın, o an sana doğru olan ve istediğin şey onlarmış gibi geldi. Bu yüzden pişmanlık duymayı bırakıp kendine ders çıkarmaya başlamalısın! İşte senin hayatının mottosu: "Hiçbir şeyden pişman olma! Unutma, zamanında onların hepsini sen istediğin için yaptın!"

Hayal et!

Hayaller kurmaktan, istediğin şeyleri beyninin içinde de olsa yaşamaktan asla vazgeçme! Çünkü farkında değilsin ama aslında hayallerinin çok büyük bir gücü var. Ne mi bu güç? Elbette sana o hayale ulaşman için verdiği sabır, motivasyon ve irade! Bu yüzden hayal etmekten asla vazgeçme! İşte senin hayatının mottosu: "Eğer hayal edebiliyorsan ulaşabilirsin!"

Sınırlarını zorla!

Kendini ve sınırlarını zorlamaktan korkma. Kim bilir, aslında düşündüğünden çok daha büyük bir potansiyele sahipsindir. Bunu denemeden asla öğrenemezsin. Ayrıca daha fazlasını alabilecekken neden azıyla yetiniyorsun ki? Biraz daha çabala, daha fazlası için çalış! İşte senin hayatının mottosu: "Sınırlarını zorlamazsan asla ne kadar olduklarını bilemezsin!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
esma-yaylagul

"Hiçbir şeyden pişman olma! Unutma, zamanında onların hepsini sen istediğin için yaptın!"

mustafa-karakoc2

Hayal et!

eda-koc8

Hayaller kurmaktan, istediğin şeyleri beyninin içinde de olsa yaşamaktan asla vazgeçme! Çünkü farkında değilsin ama aslında hayallerinin çok büyük bir gücü var. Ne mi bu güç? Elbette sana o hayale ulaşman için verdiği sabır, motivasyon ve irade! Bu yüzden hayal etmekten asla vazgeçme! İşte senin hayatının mottosu: "Eğer hayal edebiliyorsan ulaşabilirsin!"

pambikli-seker

Hayal et!

animecimerve

Bu senin hikayen! Bu senin hikayen! Yaşadığın hayat senin; onu şekillendirmek, hangi yönde ilerlemesini istediğini belirlemek sadece ama sadece senin elinde. Hiç kimsenin seni istemediğin bir hayatı yaşamaya zorlamasına izin verme. İşte senin hayatının mottosu: "Hayatının hikayesini yazarken kimsenin kalemi elinden almasına izin verme!"

Görüş Bildir