Testi Adım Adım Çöz ve Uzaylı İstilasından Kurtulabilecek misin Gör!

 > 
11bPAYLAŞIM

Yine tüm gezegenin kendi saçma sapan dertleriyle uğraştığı bir günde NASA tarafından acilen bir basın toplantısı düzenleneceği duyrulur. "Yaşam mı bulundu acaba", "Mars'ta dolu damacana bulmuşlar", "Kesin yine gezegen keşfetmişlerdir" gibisinden bazısı geyik, bazısı ciddi muhabbetler döndürülürken açıklama saati gelmiş çatmıştır. Açıklamada "Panik yapmayın, hepimiz sakin kalmalıyız. Tüm devletlere uygulamaları gereken prosedürler gönderildi. Evet, istila altındayız. Gezegenimize doğru yaklaşan bir uzaylı filosu tespit ettik. Kaç saat içinde burada olacaklarını veya ne kadar güçlü olduklarını bilemiyoruz. Ama buraya kadar gelebildiklerine ve bizi bulabildiklerine göre pek zayıf olmadıkları ortada. Şimdi herkes radyolara kulak versin ve neler yapmaları gerektiğini dinlesin." denildi. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı, beklenen son ansızın gelmişti.

Ancak kesin olay tek bir şey vardı ki; insanlık kolay kolay teslim olacak bir tür değildi. Sonuna kadar savaşacak, kaybetse bile tüm gücünü kullanarak kaybedecekti. Peki insanlığın uzaylılarla yapacağı bu savaşta senin kaderin ne olacaktı dersin? Testi adım adım çöz ve öğren!

İlk iş olarak ne yapacaksın?

Evindeki yer altı sığınağına saklan
Tüfeği alıp havaya doğru ateş etmeye başla
Hemen yola koyulup şehirden uzaklaşmaya bak

Ne yapıyorsun ciğerim!

Uzaylıları resmen üstüne üstüne çektin, "Adana diye bir yerden silah sıkıyor manyaklar, önce bunları indirelim yoksa başa bela olacaklar" diyerek önlem amaçlı üzerinize mevcut teknolojimizle yapısını anlayamadığımız bir bomba bıraktılar. Sayende tüm şehir yok oldu, Adana düştü. Beğendin mi yaptığını?

Sığınağa girdin, hemen radyonu açıp haberleri dinlemeye başladın. Devletin son derece yüksek güvenlik önlemlerine sahip, şehir merkezine uzak olan bir yerde bir sığınağı halka açtığı söyleniyor.

Kendi sığınağında kal
Hemen yola çık ve sığınağa git

Sığınakta 6 saat geçirdikten sonra aniden kapında biri belirdi, komşundu. Ailesiyle birlikteydi ve kapıyı açman için yalvarıyordu.

Kapıyı aç ve içeri al
Sığınakta yiyecek sıkıntısı yaşanır, ölü taklidi yap ve gitmelerini bekle

Başaramadın!

Sığınağında 2 gün geçirdin, konserve yiyip dergilerinin ve filmlerinin tadını çıkarırken aniden her şey karardı, öldün! Dünyadaki en güçlü bombaya karşı bile koruma sağlayabilecek sığınağına çok güvenmiştin ama teknolojileri son derece gelişmiş olan uzaylıların daha etkili bombalara sahip olabileceğini düşünmedin. Güle güle güzel ve saf insan!

Aileyi içeri aldın. 5-6 saat sonra radyodan "Şehir merkezlerinden uzak durun" diye duyuru yapıldı. Aile tedirgin oldu, "Acaba çıksak mı?" diyorlar.

"Sığınak güvenli, rahat olun" de ve geçiştir
Artık tek de değilsin, o cesaretle hemen yola koyulun

Sığınağa geldiniz, ancak çok geç kaldığınızı, sığınağın kapasitesinin dolduğunu, en yakın sığınağın da 4 saat mesafede olduğunu söylediler.

Adres bilgilerini alıp en yakın sığınağa git
Evin daha yakın sayılır, geri dön

Başaramadın!

Aileyle birlikte diiğer sığınağa doğru yol alırken uzaylıların önden yolladıkları katil füzelerden birinin hedefi oldunuz, oracıkta buharlaşıp tarihin tozlu sayfalarındaki yerinizi aldınız!

Uzun bir yolculuğun ardından sığınağa ulaştın. Oldukça büyük ve ferah bir sığınaktı, üç kişilik yüzlerce oda bulunuyordu. Hemen bir odaya yerleşip duş aldın ve sığınaktaki yeni arkadaşlarınla tanışmaya başladın.

Peki şimdi ne olacak?

Ölüm aniden geldi!

Sığınakta 2 gün geçtikten sonra aniden oldukça parlak bir ışıkla beraber müthiş bir sıcaklık hissettin ve saliseler içinde bilincini kaybettin, uzaylılar radyo yayınlarını dinleyerek sığınağın yerini tespit etmişlerdi. Yani geriye sadece o çok sağlam olduğu düşünülen sığınağı yok etmek kalıyordu, ki bu onlar için sanıldığından çok daha kolay oldu!

Hemen yola koyuldun, radyoda devlete ait son derece güvenli bir sığınaktan bahsedildiğini duydun. Ne yapacaksın?

Hemen sığınağa git
Sığınağı boşver, şehir merkezinden uzaklaşmaya devam et

Hava kararmaya başladı, ıssız bir orman yolundasın. Uzun zamandır direksiyon başındasın, dinlenmen gerekebilir.

Arabayı ormanın biraz içine çek, içinde dinlen
Arabayı kenara çek, ama biraz uzaklaşıp dışarıda dinlen
Durmak yok, yola devam!
Arabayı kenara çek ve içinde dinlen

Ağaçlara bodoslama daldın!

Acele işe uzaylı karışamadı belki ama, şeytan karıştı! Uykusuzluğun sonucu kısa bir dalgınlık anı yaşadın ve direkt ağaçlara daldın, sağ kurtulamadın.

Yanlış yaptın!

Arabanla o kadar dikkat çekerken durmak mantıklı mı arkadaş! Her ne kadar ormanda olsan bile arabanda olduğun sürece hala açık hedef sayılırdın, nitekim yeryüzüne inmiş olan uzaylılar arabanı, dolayısıyla da seni fark etti ve canına kıydılar!

Bir sesle zaten derin olmayan uykundan uyandın, sesler arabanın oradan geliyordu.

Olduğun yerde kalıp dinlemeye çalış
Çalı çırpılardan ses çıkması pahasına biraz daha yaklaşıp neler olduğunu görmeye çalış
"Kim var orda" diye seslen

Fena şekilde öldün!

Birdenbire üzerine bir yaratık çullandı, ölmeden saliseler önce son gördüğün şey kafası ayrılmış halde duran vücudundu. Belki de uzaylıların sesleri duyma konusunda çok gelişmiş bir yeteneği vardı. Sonuç olarak, maalesef başaramadın!

Olduğun yerde durmuş halde sesleri dinlerken "Kimse yok mu?" diye bağırdıklarını duydun. Ne yapacaksın?

İyi niyetli gibiler, "Merhaba" diyip yanlarına doğru git
Hiç kıpırdamadan ve ses çıkarmadan durmaya devam et
Kötü niyetli olabilirler, silahını çıkar ve fazla ses çıkarmamaya çalışarak yavaşça yaklaşmayı dene

"Kimse yok sanırım, arabaya atlayıp tüyelim buradan hemen" dediklerini duydun. Ne yapacaksın?

Olduğun yerde kalmaya devam et, onların da silahları olabilir.
Başka çare yok, silahını eline al ve hızlıca arabaya doğru yürümeye başla

Bir süre ses gelmedikten sonra birden tanımadığın bir dilde, çok garip seslerle konuşmaya başladıklarını duydun. Ormanın içinden yanlarına doğru yaklaşan bir ses daha geldi. Sesler birden kesildi, saniyeler sonra da büyük bir patlama duyuldu. Büyük ihtimalle uzaylılardı, ucuz kurtulmuştun akıllıca davranıp yerinden hareket etmeyerek; ama artık araban da yoktu. Şimdi ne yapacaksın?

Ana yola doğru yaklaş ve başka bir arabanın geçmesini um
Ormanın içlerine doğru yürü

Bu kadar yaşaman bile mucize!

Daha yeni uzaylılar burnunun dibindeyken ana yola çıkmak mı, pes doğrusu. Yanlış karar almada çağ atladın, tebrik etmek düşer bize de!

Baya uzun bir süre yürüdükten sonra karşına bir kulübe çıktı, ne yapmayı planlıyorsun?

Böyle ıssız bir yerdeki kulübe hayra alamet olamaz, yoluna devam et
"Ne olacaksa olsun" diyip kulübeye gir

Başaramadın!

Koskoca ormanda mis gibi kulübe bulmuşken yoluna devam etmek gibi saçma sapan bir karar alınca ormanın derinliklerinde kayboldun. Günlerce dönüp dolaşıp aynı yerlere ulaştın, orman devasa büyüktü. En sonunda bitkin düşüp bir yere yığılıp kaldın ve yaban hayvanlarının saldırısına uğrayarak öldün!

Kulübeye girdin, bir konserve buldun ve hemen açıp yedin. Gözün radyoya çarptı, hala çalışıyorsa dış dünyadan bir haber alabilirdin; ama çıkan ses etrafta uzaylı varsa ölümcül olabilirdi.

Risk almaya gerek yok, sabah plan yapmak üzere şimdilik uyumayı dene
Radyoyu aç

Uykunda öldürüldün!

Kulübenin bir sahibi vardı ve döndüğünde içeride biri olduğunu fark etmişti, dış dünyadaki olaylardan haberi vardı. Hemen tüfeğini hazır edip kulübeden içeri daldı ve karanlıkta senin uzaylı olup olmadığını kestiremeyeceğinden direkt ateş etmeye başladı. Ne olduğunu anlayamadan ölüp gittin bu diyarlardan!

Şansına radyo yayınları hala devam ediyordu, dinlemeye başladın. "Uzaylıların yaşam sürdüğü gezegende ana maddenin su olmadığı, hatta ve hatta suyun uzaylılar üzerinde öldürücü etkisi olduğu tespit edildi. Herkes en yakın nehirlere, göllere, denizlere ve okyanuslara gitsin ve tehlike anında su altında beklesin" denildiğini duydun. Kulübedeki coğrafya atlasına göre yürüyerek 30 dakikalık bir mesafede büyük bir göl var, ne yapacaksın?

Göle doğru gitme kararı al
Ormanda uzaylılar olabilir, şimdilik planı askıya al ve kulübede kalıp radyoyu dinlemeye devam et

Göle doğru gideceksin, bir elinde silahını hazır bulundurmaya karar verdin. Diğer elinde taşımak üzere yanına sadece bir şey alabiliyorsun, neyi alacaksın?

Atlası al
El fenerini al
Radyoyu al
Bir poşet dolusu konserve al

Göl kenarında yorgunluğun da etkisiyle hiçbir şey yapmadan bir iki saat öylece oturduktan sonra uzaylı sesleri duydun. Ne yapacaksın?

Göle gir
Hareketsiz dur
Sessizce ağaçların arkasına saklanmaya çalış

Maalesef öldün!

Uzaylılardan kaçamadın, seni fark ettiler ve oracıkta öldürdüler. Neden uyarıları dinleyip göle girmediğin konusu da ölmeden önceki son salisede beyninden akıp gitti.

Başaramadın!

Göle girdikten 1 dakika sonra aniden vücudunun her yeri tutuldu, bir kaç saniye sonrasında da büyük bir acı hissettin ve tüm vücudun saniyeler içinde geride hiçbir iz bırakmadan buharlaşarak havaya karıştı. Neden böyle olduğunu hiçbir zaman öğrenemeyecektin, belli ki bir yerde hata yapmıştın, ama nerede?

Bir şekilde göle gelmeyi başardın, şimdi ne yapacaksın?

Radyoyu köşeye bırak ve gölün içine girip bekle
Hiçbir şey yapmadan öylece bekle
Radyoyu aç ve gelişmeleri dinlemeye devam et

Her kanalda sürekli aynı anons tekrarlanırken bir anda yayın karıncalandı ve bir kaç saniyeliğine farklı bir ses duyuldu: "Bunların hepsi tuzak, tüm su kaynakları zehirlendi. Denizlerden, göllerden, nehirlerden uzak durun! Tekrar ediyorum, bu bir tuzak!". Yayının devamında ise "Az önceki sesler bir uzaylıya aitti, tek çözüm yolumuzu da engellemeye çalışıyorlar. Lütfen karalardan uzak durun, kendinizi kurtarın." dendi. Şimdi ne yapacaksın?

Gerçekten de uzaylıların işi olabilir, göl kenarında beklemeye devam et
Hemen göl kenarından uzaklaş ve ormanın içlerine doğru ilerle

Ormanın içinde yürümeye devam ederken uzaktan bir ışık gördün, dikkatlice yaklaştığında bir uzay gemisi olduğunu fark ettin. Ne yapacaksın?

Etrafta uzaylılar olabilir, bir süre bekle
Yaklaşmaya devam et

Yakalandın!

Sen öylece durup dakikalarca gözlem yaparken ve beklerken uzaylılar birdenbire tepende bitti ve karşı koymaya bile fırsatın olmadan oracıkta ölüverdin!

"Etrafta biri olsa çoktan duymuş olurdu" dedin ve hızla uzay gemisine doğru koşup içine girmeye karar verdin. Makineyi biraz inceledikten sonra ilginç bir mekanizma keşfettin. Şekilden oluşan bir soru vardı ve altında seçim yapılmak üzere 4 ayrı şekil daha vardı.

Oyun zamanı değil, uzay gemisinin içindeki lazer silahını al ve çık
Soruyu incele

Başarısız oldun!

Uzay gemisinden inip yürümeye başlamışken birden arkandan bir ses duydun ve dönmeye fırsat bulamadan önce sırtında inanılmaz bir acı hissettin, vücudun parçalanmıştı. Saniyeler içerisinde öldün!

Soruyu inceleyince daha önce gördüğün tip sorulardan biri olduğunu fark ettin. Açık hali verilmiş küpten seçeneklerdeki küpler arasında hangisinin yapılamayacağı soruluyordu. Sence hangisi?

Ne yazık ki bilemedin!

Muhtemelen yanlış cevabı vermiş olacaksın ki, uzay gemisi birdenbire patladı ve sen de böylece çok feci şekilde ölmüş oldun!

Cevabını verdikten sonra sorunun yerinde 15'ten geriye doğru sayan bir sayaç belirdi. Ne yapacaksın?

Bekle ve ne olacağını gör
Hemen uzay gemisini terket

İnsanlığı kurtardın, ama kendin öldün!

Mekanizma anlaşılan acil durumlar için hazırlanmıştı ve işler kötü giderse bilgilerin ve uzay araçlarının ele geçirilmemesi için o an o istilada yer alan tüm uzay araçlarının ve uzaylıların kendi kendilerini yok edebilmeleri amacını güdüyordu. Sadece tehlike anlarında kullanılacak bu mekanizmayı harekete geçirmiştin ve 15 saniye içinde uzay aracıyla birlikte buharlaşarak sonsuzluk içerisinde kayboldun. Dünyayı kurtarmıştın belki ama, asıl kendini kurtarman gerekiyordu. O nedenle maalesef başarılı olamadın!

Başardın, dünyayı uzaylılardan kurtardın!

Hemen uzay gemisini terkedip hızla oradan uzaklaştın, bir ağacın arkasına geçip uzay aracına baktığında aniden kaybolduğunu gördün. Bir kaç dakika ne olduğunu anlamaya çalıştıktan sonra radyoyu açtın ve iyi haberi duydun. Anonsta tüm uzay araçlarının birdenbire ortadan kaybolduğu, büyük ihtimalle istilanın sonlandığı söyleniyordu.

Mekanizma anlaşılan acil durumlar için hazırlanmıştı ve işler kötü giderse bilgilerin ve uzay araçlarının ele geçirilmemesi için o an o istilada yer alan tüm uzay araçlarının ve uzaylıların kendi kendilerini yok edebilmeleri amacını güdüyordu. Sadece tehlike anlarında kullanılacak bu mekanizmayı harekete geçirmiştin ve 15 saniye içinde gezegenimizi işgale gelen tüm bu düşmanları yok etmiştin! Bu işin arkasında senin olduğunu kimse bilmeyecekti belki ama, bunun senin için pek de önemi yoktu. Torunlarına anlatacağın harika bir anın olacaktı, tabii inanırlarsa!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
berat-gurler

Hemen uzay gemisini terkedip hızla oradan uzaklaştın, bir ağacın arkasına geçip uzay aracına baktığında aniden kaybolduğunu gördün. Bir kaç dakika ne olduğunu anlamaya çalıştıktan sonra radyoyu açtın ve iyi haberi duydun. Anonsta tüm uzay araçlarının birdenbire ortadan kaybolduğu, büyük ihtimalle istilanın sonlandığı söyleniyordu. Mekanizma anlaşılan acil durumlar için hazırlanmıştı ve işler kötü giderse bilgilerin ve uzay araçlarının ele geçirilmemesi için o an o istilada yer alan tüm uzay araçlarının ve uzaylıların kendi kendilerini yok edebilmeleri amacını güdüyordu. Sadece tehlike anlarında kullanılacak bu mekanizmayı harekete geçirmiştin ve 15 saniye içinde gezegenimizi işgale gelen tüm bu düşmanları yok etmiştin! Bu işin arkasında senin olduğunu kimse bilmeyecekti belki ama, bunun senin için pek de önemi yoktu. Torunlarına anlatacağın harika bir anın olacaktı, tabii inanırlarsa! Sonunda Başarıldı Oldun !!! Dünyayı kurtardın ...

oguzhan-demir26

İnsanlığı kurtardın, ama kendin öldün! İnsanlığı kurtardın, ama kendin öldün! Mekanizma anlaşılan acil durumlar için hazırlanmıştı ve işler kötü giderse bilgilerin ve uzay araçlarının ele geçirilmemesi için o an o istilada yer alan tüm uzay araçlarının ve uzaylıların kendi kendilerini yok edebilmeleri amacını güdüyordu. Sadece tehlike anlarında kullanılacak bu mekanizmayı harekete geçirmiştin ve 15 saniye içinde uzay aracıyla birlikte buharlaşarak sonsuzluk içerisinde kayboldun. Dünyayı kurtarmıştın belki ama, asıl kendini kurtarman gerekiyordu. O nedenle maalesef başarılı olamadın!

oguzhan-demir26

olmuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

furkan-efe-emre

LaN İbNe BeN bElKi KaHrAmAn oLmAk iSiTiYoM İbİnE gAy.....

ali-tok1

20 den fazla denedim ama oldu cevapları yazmak isterdim ama şuan yazamam

Görüş Bildir