Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Testi Adım Adım Çöz ve Antik Çağların En Büyük Savaşını Kazanabilecek misin Gör!

 > -
Abone ol

Günümüzden 250 milyon yıl geriye gidiyoruz. Daha dinozorların bile ortada gözükmediği bu zaman diliminde, kıtaların bile ayrılmadığı bir dönemde, günümüzdeki insanların ortaya çıkmasına milyonlarca yıl varken yaşamış olan üst düzey teknolojiye sahip, gizemli ilk insanlık medeniyetleri, tarihin ilk ve en büyük savaşıyla karşı karşıya. 

Tek kıta, 4 ülke! Bakalım ait olduğun medeniyeti tüm dünyaya egemen olmayı başarmış tarihteki ilk ve tek uygarlık haline getirebilecek misin? Meydan senin!

Önce dünya haritasına göz atma ve ülkeleri tanıma zamanı!

Vinkalar: Antik çağın en büyük ordusuna sahip olan Vinkalar, bu bakımdan dönemin en güçlü medeniyeti olarak öne çıkıyor. Akıllı bir taktik kullanıldığında dünyayı yönetme konusunda en kolay seçenek olarak öne çıkıyorlar. Tek sıkıntıları ise diğer üç ülkeye de sınırı olan tek uygarlık olmaları.

Hattiler: Antik dönemin iklim bakımından en çetin koşullara sahip olan medeniyeti olan Hattiler, bu bakımdan diğer medeniyetler tarafından zorda kalınmadıkça savaşmaya değecek bir ülke olarak görülmüyorlar. Bu avantaja çevirilebildiği takdirde dünyayı ele geçirmek için en önemli adaylardan biri konumundalar.

Zapotekler: Dönemin en fazla doğal zenginliğe sahip ülkesi olarak öne çıkan Zapotekler, ordusu güçlü iki medeniyetin arasında kaldığını da hesaba katınca Mayalar kadar olmasa da şansı en düşük olan uygarlık olarak öne çıkıyor. Yine de tarihin gördüğü en büyük komutanlara sahip olduklarını ekleyelim!

Mayalar: Antik tarihin teknolojik ve bilimsel anlamda en gelişmiş uygarlığı olan Mayalar, yüz ölçümü ve nüfusu bakımından en küçük medeniyet durumunda. Bu nedenle bir yerleri ele geçirse bile oraya halkını yerleştirmek veya askerleriyle birliği sağlamak ve kontrol altında tutmak konularında sıkıntı yaşayacağı için oyunun nightmare mode'u Mayalar'a gidiyor.

***Önemli not***: Tüm bu medeniyetlerin dışında bir gizli medeniyet daha bulunuyor. Bu medeniyetin haritada gözükmeme nedeni okyanus altında yaşamış bir uygarlık olmaları. Bu gizli medeniyete ulaşmak için herhangi bir ülkeyle zafere ulaştıktan sonra çıkan ekstra soruya doğru cevabı vermeniz gerekiyor. Şifreli bir sayının sorulacağı o soruyu sallayabilirsiniz, ancak şık sayısı çok fazla olacağı için doğru cevaba ulaşmanız çok zor. Bunun yerine 4 ülkeyle de zafere ulaşıp her zafer sonrası verilecek olan sayıları toplamanız ve böylece doğru cevabı bulmanız gerekiyor. Bakalım aramızdan kaç kişi bunu başaracak ve gizli uygarlığı bularak dünyanın kaderini sonsuza kadar değiştirecek? Başlıyoruz!

Seç bakalım medeniyetini!

Savaş başladı! Güney cephesinde Mayalar bazı köylerine saldırmaya başlamış. Ne yapacaksın?

Umursama, ordunun ufak bir bölümünü yolla
İşgal etmek için ordunun büyük bölümünü yolla

Eline yüzüne bulaştırdın!

Ordunun neredeyse tamamını savaşın belki de en zayıf halkası olan Mayalar üzerine yollayınca Zapotekler ve Hattiler hızlıca barış antlaşması yaparak üzerine yürüdüler. Kısa sürede iki koldan ülkenin dört bir yanını çökerttiler!

Mayalar üzerine ordunun bir kısmını yolladın. Şimdi ne yapacaksın?

Zapotekler'e saldır
Hattiler'e saldır
Ordunu böl ve iki ülkeye de saldır
Beklemede kal ve olacakları izle

Taktik deha konusunda sıfırın altındasın!

Neden ordunu bölüp iki ülkeye birden yolladın bilmiyoruz ama, sonucu hiç ama hiç iyi olmadı! İki cephede de bozguna uğramakla kalmadın, aynı zamanda ordunun büyük kısmını kaybettin. Üç bir taraftan da diğer ülkeler saldırı üzerine saldırı gerçekleştirdi ve ilk olarak seni haritadan sildiler!

Hamle yapmak için çok bekledin!

Bir türlü savaşa giremeyince gücünü iyice toplayan diğer üç medeniyet barış antlaşması imzalayarak tüm kuvvetlerini senin üzerine yolladılar! Mayalar'ın diğer devletlere deniz yolu üzerinden sağladığı teknolojik silahlarla onların askeri gücü birleşince hızlı bir şekilde bozguna uğradın!

Yanlış tercih yaptın!

Ordunu Zapotekler'in üzerine saldın, ancak savaş dehası bakımından dünya tarihinin gördüğü en büyük beyinlere sahip Zapotek ordusu seni uzun süre uğraştırdı. Sonunda ele geçirmeye çok yaklaşsan da da zayıf kalan orduna Hattiler tarafından hızlıca bir saldırı gerçekleştirildi ve son kalan güçlerini de maalesef kaybettin.

Ordunu Hattiler üzerine yönlendirdin ve zorlu bir savaş sonrasında galip gelmeye çok yaklaştın. Ancak Zapotekler Kuzeybatı cephesinden taarruza geçti. Ne yapacaksın?

Hattiler'in işini bitir ve ordunu oraya yönlendir
Hattiler'e Zapotekler'e saldırmaları karşılığında barış antlaşması öner

Yanlış yaptın!

Zapotek tehdidini bir süre görmezden gelip Hattiler'in hesabını kesmeye daha çok odaklandın. Soğuk bölgede uzun süre uğraşıp sonunda zafer etsen de keskin zekalı komutanları sayesinde Zapotekler çoktan atı alıp Üsküdar'ı geçmişti, savaşı kaybettin!

Hattiler başka şansları olmadığından antlaşmayı hemen kabul etti ve Zapotekler üzerine saldırıya geçti. Ne yapacaksın?

Birbirlerini yiyip bitirene kadar bekle
Ordunun yarısını Mayalar üzerine gönder

Bekle bekle nereye kadar!

Sen o ikisini beklerken artık sonunun yaklaştığını fark eden Mayalılar çalışmalarını hızlandırdı ve bunun neticesinde son kozlarını kullanarak en yüksek teknoloji ürünü, günümüzde bile var olmayan bir silahı üreterek kullandılar. Sonuç olaraksa kendileri dahil tüm insanlığı yok ederek tarihe gömdüler!

Savaş başladı. İlk hamlen ne olacak?

Tarafsızlığını açıkla
Hattiler üzerine saldırıya geç
Vinkalar üzerine saldırıya geç
İttifak kur

Dünya yanıyor, sen tarafsız!

O işler öyle yürür mü sandın, herkes savaşa susamışken hem de! Hem Hattiler, hem de Vinkalar aynı zamanlarda senin üzerine saldırıya geçtiler ve kısa süre içinde dört bir tarafını işgal ettiler!

Nerede o deha dolu komutanların!

Antik çağın en güçlü devleti üzerine ordu yollamak! İşte deha diye buna denmez... Vinkalar'ı ne kadar zorlasan dahi sonunda savaşı kaybeden taraf oldun.

Olmadı, olduramadın!

Soğuk, buz gibi iklime sahip Hattiler üzerine saldırıya geçince uzun süren savaşlar sonucu ordun iyice zayıfladı. Bir gece ansızın üzerine yürüyen Vinkalar da güzeller güzeli medeniyetini darmadağın etti. Başaramadın!

Kiminle kuracaksın ittifakını?

Mayalar
Hattiler
Vinkalar

Başaramadın!

Mayalar'ın kendilerine faydaları yok, sana ne faydaları dokunacak! Vinka ve Hattiler iki koldan sana saldırınca Mayalar yardımına koşamadı, ülken düştü!

İnce göremedin!

Antik Çağ'ın en büyük ve en hırslı devleti ile barış sürdürebilir misin sandın?! Seni kullanıp Hattiler'i yok ettikten sonra anlaşmayı bozup sana karşı da saldırıya geçtiler. Kısa zamanda yok oldun!

Hattiler'le ittifak kurdun ve Vinkalar üzerine yürüdünüz. Dönemin en güçlü devletini devletini birlikte düşürdünüz. Şimdi ne yapacaksın?

Birlikte Mayalar'ı da ortadan kaldır
Hattiler'le ittifağı bozup onlara karşı saldırıya geç
Savaşa devam etmeyeceğini açıkla

Sert kayaya çarptınız!

Vinkalar'la olan savaşınız boyunca teknolojisini geliştirdikçe geliştiren Mayalar, çareleri kalmadığını ve savaşı kaybedeceklerini fark edince "Ya hep ya hiç" diyerek kendileri dahil tüm medeniyetleri yok etmesi için tasarladıkları bir bomba kullanarak dünya üzerindeki insan yaşamına son verdi!

Taktiğin işe yaramadı!

Hattilerin zayıflamış olmasından istifade kendin de zayıflamana rağmen taarruza geçtin ama Mayalar'ı hesaba katmamıştın. İkiniz de iyice zayıflayınca teknolojik silahlarıyla karşı saldırıya geçen Mayalar zaten ahı gitmiş vahı kalmış olan ordularınızı yerle bir etti!

Savaştan çekildiğini açıkladın. Hattiler ise toprağa doymayarak Mayalar üzerine saldırıya geçti, uzun bir savaşa giriştiler. Ne yapacaksın?

Hazır ikisi de zayıflamışken ikisine birden saldır
Mayalar'a gizli bir saldırı yap

Savaş başladı! İlk iş olarak ne yapacaksın?

Tarafsızlığını açıkla
İttifak kurmak için her ülkeye elçiler yolla
Zapotekler'e saldır
Vinkalar'a saldır
Mayalar'a saldır

Yanlış yaptın!

Barış antlaşması yapmaya karar veren Zapotekler ve Vinkalar birlik olup senin üzerine doğru saldırıya geçtiler ve el birliğiyle daha sen hiçbir tehlike oluşturamadan topraklarını ele geçirdiler!

Bu ortamda tarafsız kalınır mı!

Kimse sana dokunmaz, kimse hayallerini yıkmaz sandın; ama yanlış sandın be dostum! Tüm dünyayı ele geçiren Vinkalar, geriye sadece sen kalınca senin üzerine doğru da yürüyüşe geçtiler. Kısa sürede silinip gittin yeryüzünden!

Yanlış yaptın!

İttifak çabanı kabul etmeyen Vinkalar ve Zapotekler, aynı elçileri diğer ülkelere de yollayabileceğini düşünerek tehlikeyi baştan ortadan kaldırmak için üzerine saldırıya geçti. İkili ateşin ortasında kalan medeniyetin yerle bir oldu!

Mayalar'a karşı deniz üzerinden ordunun bir kısmıyla saldırıya geçtin ve Vinkalar tarafından iyice zayıflatılmış, zaten zayıf olan ordularını yendin. Artık teknolojileri de elinde. Şimdi ne yapacaksın?

Vinkalar'a saldır
Savaştan çekildiğini açıkla
Zapotekler'e saldır

Yanlış yaptın!

Sen Zapotekler'e saldırma kararı alınca hali hazırda onlarla savaşan Vinkalar sinsice geri çekildi ve beklemeye geçti. Savaşı bitirip Zapotekler'i ele geçirmeye yaklaşmışken iyice yorulmuş olan orduna karşı ani bir saldırıya geçen Vinkalar, askeri birliklerinin gücü sayesinde tüm emeklerini silip attı ve ve ülkeni işgal etti!

Öyle kolay mı sandın çekilip gitmek!

Savaştan çekildiğini öğrenince bir problem yaşadığını düşünüp krizi fırsata çevirmek isteyen Vinkalar ve Zapotekler, ordularını birleştirerek her ne kadar bir sorun yaşamıyor olsan dahi medeniyetini ortadan kaldırmayı başardılar!

Vinkalar'a saldırdın ve ordularının çoğunun Kuzey cephesinde olmasını fırsat bilerek ülkenin büyük bir bölümünü hızlıca işgal ettin. Ancak şimdi Zapotek'lerle iş birliği yaptılar ve işgal ettiğin yerleri geri almak için üzerine yürüyorlar. Ne yapacaksın?

Geri çekilmeye başla
Geri adım atma ve ilerlemeye devam et

Nerede duracağını bilemedin!

Gözün dönmüş bir şekilde saldırmaya devam ettin ve mantıklı düşünemeyerek birleşmiş iki orduya karşı olan savaşında iyice yorulmuş ordunun yenilişini izledin. Tüm uğraşların çöpe gitti!

Geri çekilmeye başladın. Ele geçirdiğin teknolojik silahlardan bir kısmını deniz yoluyla ülkenin diğer tarafına geri yollayabilirsin, ama yolda ele geçirilme riskleri var. Ne yapacaksın?

Risk al ve planı uygula
Risk alma, savunmada sağlam kalmaya devam et

Savun savun nereye kadar!

Risk almadan geri çekilmeye devam ettin ancak eninde sonunda düşmanla çarpışmak zorunda kaldın. Teknolojik üstünlüğüne rağmen büyük insan gücüne karşı savaşında mağlup olarak tüm avantajını kaybettin, daha sonrasında kıtanın diğer tarafında kalan daha az askere sahip ordun da yok edildi ve yeryüzünden silindin!

Aldığın risk işe yaradı ama ve kıtanın diğer ucunda kalan ordunun öbür kısmına da silahları ulaştırdın. Peki oradaki askerlerine hangi emri yolladın?

Zapotekler'e saldırın emri
Vinkalar'a saldırın emri

Yanlış karar aldın!

Vinkalar'a saldırmaya karar verip iki taraftan saldırıya geçtin ama birlikleri bozulmayan Zapotek ve Vinka orduları tüm bunlara rağmen yine de ordularını alt etmeyi başardılar. Yok oldun!

Savaş başladı! İlk hamlen ne olacak?

Vinkalar'a saldır
Hattiler'e saldır
Zapotekler'e saldır
İttifak arayışına çık

Yanlış yaptın!

Yapılabilecek en yanlış tercihlerden birini yaptın ve elindeki güçlere yanlış yere yönlendirdin. Savaşı kaybederek zaten zayıf olan gücünü iyiden iyiye zayıflattın ve sonrasında kaçınılmaz son geldi: Yok oldun!

Kiminle ittifak yapacaksın?

Vinkalar'la ittifak yap
Hattiler'le ittifak yap
Zapotekler'le ittifak yap

Vinkalar'a güven olur mu?

Sırtını Vinkalar'a dayamayı tercih ettin ama diğer ülkelerle işleri biter bitmez, senden aldıkları teknolojileri de kullanarak seni yok ettiler!

Yanlış karar aldın!

Dahi komutanlarına güvenerek teknolojilerini Zapotekler'e emanet ettin, ama o zekanın dönüp dolaşıp eninde sonunda sana karşı kullanılacağını akıl edemedin. Hem Vinkalar'ı, hem Hattiler'i deviren Zapotek ordusu sonunda sana karşı da yürüdü ve zeka ile teknolojinin korkutucu birlikteliğine karşı koyamayarak dünya üzerinden silindin!

Hattiler'le ittifaka gittin. Bir süre ikiniz de pasif kaldınız ve Zapotekler ile Vinkalar'ın savaşını izlediniz. Zayıflayan ordulara karşı atağa geçme zamanı geldi!

Hattiler'i Zapotekler üzerine yönlendir, kendin Vinkalar'a doğru yürü
Hattiler'i Vinkalar üzerine yönlendir, kendin Zapotekler'e saldır

Olmadı, olduramadın!

Ordunu deniz üzerinden Zapotekler'e yollayarak bütünlüğünü bozdun. Zayıflamış Vinkalılar'ı hemen alt eden Hattiler, ordunun olmamasını da fırsat bilip ittifakı bozarak topraklarını işgal etti!

Zapotekler ile Hattiler kapışırken sen de Vinkalılar'ı ele geçirdin. Ancak tüm bu toprakları kontrol altında tutabilecek gücün olmadığından isyanlar baş göstermeye başladı. Ne yapacaksın?

İsyanları şimdilik boşver, hazır birbirini yerlerken diğer iki ordu üzerine son bir saldırı yap
Savaştan çekil ve isyanlarla uğraş

Tüm emekler çöpe gitti!

Savaştan çekildiğini açıklayıp iç isyanlarla uğraşmaya başladın. Bir yandan da Zapotekler'in işini bitiren Hattiler sen isyanlarla boğuşurken güçlerini toplayıp saldırıya geçmeye başladı. Ufukta savaş da görününce iyice artan isyanlar sonucu giderek zayıfladın ve elinde avucunda ne varsa kaybettin!

Tebrikler, gizli medeniyetin başındasın! Şimdi neler yapacaksın?

Hiç beklemeden yeryüzündeki tek medeniyete karşı ani bir savaş aç
Boşver savaşı, okyanus altında kal ve binlerce yıldır olduğu gibi huzurlu yaşa
Yeryüzüne çık ve kendini göstererek barış teklifinde bulun

Kanma yeryüzünün güzelliğine!

Okyanus altındaki medeniyetinizde her şey güllük gülistanlık olabilir ama yeryüzünde durum pek öyle değil... Bir umutla insanlığın harika olduğunu düşündüm ama sonu poh çıktı... Varlığınızdan haberdar olan yeryüzü uygarlığı, barış görüşmeleri esnasında sen dahil tüm liderleri öldürdü. Ondan sonrasıysa çok kolay geldi ve sonunda geriye sadece terk edilmiş su altı kentleriniz kaldı...

Dünyayı ele geçiremedin!

Geçiremedin ancak, en azından huzur buldun. Su altında milyonlarca yıl boyunca teknolojini geliştirdin, geliştirdin ve en sonunda ışınlanmayı bularak kötü insanların olduğu bu dünyadan tüm medeniyetini de alıp uzaklaşıp gittin!

Büyük savaş başladı! Yeryüzü medeniyeti zaman ayarlı atom bombalarının bulunduğu denizaltılarla saldırıya geçti. Ne yapacaksın?

Tüm şehirleri terk edip hızlıca başka bölgelere ilerle
Güçlü bir tsunami yarat ve denizaltılarını da etkilemesini um

Yok oldun!

Kaçmayıp tsunamiden meden umdun ama denizaltılar bu gibi durumlara karşı önlemleri olacak şekilde tasarlanmıştı. Neticesinde bu büyük savaşı kaybederek dünya tarihinden silindin!

Bulunduğunuz bölgeyi terk edip farklı bir yere kaçarak küçük kayıplarla saldırılardan kurtuldunuz. Şimdi ne yapacaksın?

Bir süre bekleyip güç topla
Hiç durmadan saldır

Sabrın sonu selamet (mi acaba)

Hemen söylüyoruz, değil! Bir süre beklemeye karar verdin ama düşman tehlikenin farkındaydı, takibi hiç bırakmadı. Radarlar yardımıyla nerede olduğunu saptadıktan sonra kendilerini etkilemeyecek kadar uzakta olmanızın da verdiği cesaretle bir roketle okyanus tabanına hidrojen bombası gönderdi ve soyunuzu toptan kuruttu!

Rakip tekrar gelmeden hemen saldırmaya karar verdin. Bu kazanmak için belki de tek şansın, tercihini iyi yap. Nasıl saldıracaksın?

Okyanus tabanında depremler yaratarak kıtayı suya batırmayı dene
Okyanusların altındaki tüm volkanları ayrı ayrı harekete geçir

Yanlış yaptın!

Kıtayı batırmayı denedin ama koskoca kıta maalesef batmadı. Bu saldırıdan sonra sen yeni bir saldırıya fırsat bulamadan yeryüzü medeniyeti seni buldu ve sonsuza kadar yok etti!

Başardın, savaşın galibi sensin!

Sen tam bir taktik dehasın! Muhteşem bir taktikle kısa süreler içerisinde yüzlerce volkanı patlattın ve yeryüzündeki doğal dengeyi yerle bir ettin. Buzul Çağı'na giren dünyada okyanus altında medeniyetini ayakta tutmayı başardın. Onlarca milyon yıl boyunca teknolojini en üst seviyeye çıkardın, buzul çağının ardından teknolojin sayesinde yeryüzünde ve yer altında insanlığa dair ne varsa hepsini ortadan kaldırdın ve neredeyse tamamen ölü hale gelmiş bu dünyayı terk edip çok uzaklardaki bir gezegene medeniyetinle birlikte yerleştin!

4 medeniyetle de zafere ulaşmış bir deha var karşımızda! Şimdi yapman gereken zaferlerin sonucunda elde ettiğin 4 sayıyı toplayıp gizli medeniyeti oynamaya açacak şifreye ulaşmak. Söyle bakalım, şifre kaç?

99
115
96
98
106
101
114
111
100
103
107
112
102
113
110
105
97
104
108
109

Başardın, dünya ayaklarının altında!

Şifreyi bulmak için gereken 4 sayıyı da bulduysan devam et

Zapotekler ile Hattiler çarpışırken Mayalar'ın sonunu getirdin! Daha sonra iyice zayıflamış olan iki medeniyet üzerine tüm kuvvetlerini yollayarak savaşa bir nokta koydun ve tüm gezegeni kontrol altına alabilen ilk, tek ve son uygarlık olarak Vinkalar'ı tarihe geçirdin!

Gizli medeniyetin şifresi için kullanacağın sayılardan biri: 17

Başardın, dünya ayaklarının altında!

Şifreyi bulmak için gereken 4 sayıyı da bulduysan devam et

Mayalar'a gizli bir saldırı yapıp gezegendeki tüm insanlığı yok etmek için hazırladıkları bombayı ele geçirdin. Son kozlarını da böylece ellerine aldıktan sonra iyice zayıflamış olan iki medeniyetin üzerine de ordularını yolladın ve tüm topraklar ayaklarının altına serildi. Dünya artık senin!

Gizli medeniyetin şifresi için kullanacağın sayılardan biri: 28

Başardın, dünya ayaklarının altında!

Şifreyi bulmak için gereken 4 sayıyı da bulduysan devam et

Tebrikler, çok akıllıca bir karar aldın! Zapotekler üzerine yürüyünce Zapotek ordusu Vinkalar'la olan ittifakı bozup ülkelerini kurtarmak adına hemen geriye döndüler. Ancak teknolojik silahlarına boyun eğemeyip mağlup oldular. Tek kalan Vinka ordusu da yorgunluğun da etkisiyle aynı şekilde Güney cephesinde mağlup oldu. Dünya artık senin!

Gizli medeniyetin şifresi için kullanacağın sayılardan biri: 36

Başardın, dünya ayaklarının altında!

Şifreyi bulmak için gereken 4 sayıyı da bulduysan devam et

Son gücünle iyice zayıflamalarını fırsat bildiğin Zapotek ve Hatti orduları üzerine saldırıya geçerek ikisini de dünya üzerinden sildi. Tüm kıtanın tek hakimi olunca isyankarların umutları da bir hayli kırıldı, zaman içinde hepsini yok ederek az sayıda vatandaşınla tüm kıtada rahat, ferah ve huzurlu bir hayat sürmeye başladın. Tebrikler!

Gizli medeniyetin şifresi için kullanacağın sayılardan biri: 24

Ayıp ayıp!

Bak şurada ne güzel oynuyoruz, tutup hile yaparak diğer medeniyetlerle uğraşmadan şifreyi kırmaya çalışıyorsun. Oluyor mu böyle hiç? Hadi hile hurda uğraşmadan usluca çözmeye devam et, 20 şık var zaten nasıl bulacaksın atarak?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mortho

Çok güzeldi. Bunun gibi daha fazla istiyoruz <3

arda-boran

45 dakika sürsede övülmek güzel

mert-comert3

Sen tam bir taktik dehasın! Muhteşem bir taktikle kısa süreler içerisinde yüzlerce volkanı patlattın ve yeryüzündeki doğal dengeyi yerle bir ettin. Buzul Çağı'na giren dünyada okyanus altında medeniyetini ayakta tutmayı başardın. Onlarca milyon yıl boyunca teknolojini en üst seviyeye çıkardın, buzul çağının ardından teknolojin sayesinde yeryüzünde ve yer altında insanlığa dair ne varsa hepsini ortadan kaldırdın ve neredeyse tamamen ölü hale gelmiş bu dünyayı terk edip çok uzaklardaki bir gezegene medeniyetinle birlikte yerleştin!

meryem-nevra-ozturna

bütün ülkelerle geçtim uzun sürdü ama neyse :D

meryem-nevra-ozturna

Başardın, savaşın galibi sensin! Başardın, savaşın galibi sensin! Sen tam bir taktik dehasın! Muhteşem bir taktikle kısa süreler içerisinde yüzlerce volkanı patlattın ve yeryüzündeki doğal dengeyi yerle bir ettin. Buzul Çağı'na giren dünyada okyanus altında medeniyetini ayakta tutmayı başardın. Onlarca milyon yıl boyunca teknolojini en üst seviyeye çıkardın, buzul çağının ardından teknolojin sayesinde yeryüzünde ve yer altında insanlığa dair ne varsa hepsini ortadan kaldırdın ve neredeyse tamamen ölü hale gelmiş bu dünyayı terk edip çok uzaklardaki bir gezegene medeniyetinle birlikte yerleştin!

Görüş Bildir