Tesid Yenilikçilik Ve Yaratıcılık Ödülleri Sahiplerini Buldu!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Tesid Yenilikçilik Ve Yaratıcılık Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Tesid Yenilikçilik Ve Yaratıcılık Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Türk Elektronik Sanayileri Derneği (TESİD) tarafından bu yıl on birincisi düzenlenen “TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri” , 21 Aralık 2012 Cuma günü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in katılımıyla, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Ödül töreninde konuşan TESİD Yönetim Kurulu Başkanı C. Müjdat Altay, “Elektronik sektörü gelişmelerin çok sık ve derin, bunların pazara yansımasının yarış edercesine hızlı olduğu bir sektördür. Bugün elektronik sanayi, hemen her alanda diğer sanayi dallarına ara malı olarak çoğu yerde gömülü sistemler sağlayan, hizmet sektörünün neredeyse tüm alt yapısını kurup işleten bir noktaya ulaşmıştır. Sektör, halen dünya ticaretinde %13’lük bir paya sahip, bu oranın 2020 yılında %21’e çıkacağı öngörülüyor . Türk elektronik sanayi ise 2012’nin ilk dokuz ayında 12 Milyar Dolar üretim, 6,5 Milyar Dolar ihracat gerçekleştirildi. Geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında ithalatta % 6 azalma, ihracatta % 12 oranında artış gözleniyor. 2023 yılında elektronik sektöründeki ihracat hedefimiz ise 45 milyar dolar. Bu hedefe ancak kendi teknolojimizi üreterek ulaşabiliriz. Bu da ancak inovasyon ve ArGe kültürünün yaygınlaşması ile mümkün olacaktır. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nin bu yolda önemli bir teşvik unsuru olduğuna inanıyor, tüm katılımcıları kutluyorum.” dedi.

Tesid Başkanı, bu yıl 100. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün özel ödülünün de yer aldığı yarışmanın, sektörün desteğiyle gerçekleşebildiğini belirterek bu yılın sponsorları Aselsan , Avea , İnform , Netaş , TTGV , TTNet , Turkcell ve Vodafone ’a teşekkür etti.

TESID 2012 YENILIKÇILIK YARATICILIK ÖDÜLLERI

TESİD – Boğaziçi Üniversitesi Jüri Özel Ödülü

Firma : ARGELA

Ürün: Akıllı Mobil İletişim Merkezi

KOBİ Dalında

KOBİ Dalında Yaratıcı Fikir Ödülü

Firma: FİBERLAST

Ürün: 25 W Nanosaniye Atımlı Fiber Lazer

KOBİ Dalında Yenilikçi Ürün Ödülü

Firma: SİSOFT

Ürün: Multifonksiyonel Hastabaşı Uygulama Platformu-SİSOPMİ

KOBİ dalında Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi Ödülü

Firma: E3TAM

Ürün: O2KS Optik Kalite Kontrol Sistemi

Büyük Firma Dalında

Büyük Firma Dalında Yenilikçi Ürün Ödülü

Firma: ASELSAN

Ürün: 4900 Atlas Sayısal Haritalı El Telsizi

Büyük Firma Dalında Ürün Geliştirme Süreci Ödülü

Firma: ARÇELİK

Büyük Firma Dalında Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi Ödülü

Firma: HAVELSAN

Ürün: Gemi Bilgi Dağıtım Sistemi

TESİD Hakkında

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği TESİD, Türkiye’de elektronik sanayi, bilgi teknolojileri ve bunlarla ilgili hizmet sektöründe ArGe ve/veya üretim yapan kuruluşların derneğidir. 1989 yılında kurulmuştur. Halen 75 ayrı sanayi kuruluşuna mensup 160 üyesi bulunmaktadır. Kamu kesimi dahil Elektronik Sanayi, Bilgi Teknolojileri ve bunlarla ilgili hizmet sektörünün tüm sanayici, meslek, bilim ve işadamlarının dernek çatısı altında bir araya gelmelerini ve sektörün sürekli rekabet edebilirliğinin sağlanması, ülke ekonomisi ve insanlarına katkısının arttırılmasını teşvik etmektedir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AselsanAveaBilimTurkcell
Görüş Bildir