Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Teşekkürler Anne…

1.5bPAYLAŞIM

Bugün burada Onedio’nun kalıplaşmış kurallarını yıkıyorum, yıkıyorum çünkü bunu yapmaya değer tek bir şey varsa hayatımızda şüphesiz ki annelerimiz. Hepimiz adına, hepimizin katılacağı ve gür bir sesle bağıracağı şekilde annelerimize teşekkür ediyorum. 

Eminim ki daha hiçbir şey yazmadan aklınızdan onlarca madde geçirdiniz bile. Klişeleşmiş şeylerden bahsetmeyeceğim size. Beni yıkadın, doyurdun, uyuttun, besledin, vs. Bunlar için zaten her gün teşekkür etmeniz gerek miyor mu? Her an onlara sarılmanız, boynundan hiç inmemeniz gerekmiyor mu? Yahu sırtınızda taşısanız bir ömür, ödenir mi sadece hayatınızın ilk yıllarında size verdiklerinin karşılığını ödemeye. 

Annenize anneler gününde elbette ki bir şeyler almalı, onu aramalı, yanına gitmeli, elini öpmeli, bir güzel söz ile gönlünü almalısınız. Burada size bunları hatırlatmayı kendime zul, size hakaret sayarım. Zaten hepiniz bunları yapıyorsunuz adım gibi eminim. 

Ama yetmez, bir gün değil, her gün olsa yetmez. Şu hayatta her şeyimizi, ama her şeyimizi borçlu olduğumuz, bize can veren insanlardan bahsediyorum. Haydi gelin, bana katılın ve hep beraber annelerimize teşekkür edelim.

1. Anne, sana teşekkür ediyorum çünkü “karşılıksız, koşulsuz, şartsız sevmek” nedir bana öğreten, yaşatan, hissettiren sensin.

2. Beni varlığında, sensiz günlere hazırladığın, ayaklarımın üzerinde tek başıma, bir kaya gibi durayım diye hayatını ortaya koyduğun için teşekkürler anne.

3. Bana hayatta her zaman doğruyu söyleyen, yalanı sadece beni korumak kollamak istediğinde kullandığın için teşekkürler anne, beni gerçeklerle yüz yüze getirdiğin için teşekkürler.

4. Beni, hayırlı mı hayırsız mı olacağımı bilmeden, kendin için hiçbir şey istemeden, kendini hiç düşünmeden her şeyin önüne koyduğun için teşekkürler anne.

5. Beni her halimle sevdiğin, pislik içindeyken koklamaya doyamadığın, bana kendimi nefes aldığım her an değerli hissettirdiğin için teşekkürler anne.

6. Hayatımı değerli kıldığın için teşekkürler anne, kendimi en değersiz, en boş, en kötü hissettiğim anlarda bile sesinle, bakışınla, dokunuşunla bana kendimi iyi hissettirdiğin için teşekkürler.

7. Hayatını benim mutlu olmama adadığın için, kendinden vazgeçme uğruna bana yeni bir hayat hediye ettiğin için teşekkürler anne.

8. Sevmeyi, sevilmeyi, tüm duyguları bana bir nakış gibi işlediğin için teşekkürler.

9. Hayatına girdiğim andan itibaren, her şeyini bana göre ayarladığın için, beni her şeyin en iyisine, en güzeline layık gördüğün için, bunların hiçbirini başıma kakmayacağını bildiğim için teşekkürler anne.

10. Bana hiç kırılmadığın, darılmadığın, kendimi bilmezliklerimi, isyanlarımı, bağırışlarımı, öfkelerimi mazur gördüğün için teşekkürler anne.

11. Hayatımı kurduğum her bir tuğlanın altındaki harç olduğun için teşekkürler anne.

12. Teşekkürler anne, beni var edip, yetiştirip, koruyup kollayıp, dertlerime ortak olup, beni değerlendirdiğin, bana değer verdiğin, benden hiç vazgeçmediğin için teşekkürler anne… Bugün burada bu satırlar yazılıyor, bu satırlar okunuyorsa ve ne olursa olsun aklımıza yüzün geliyorsa, seni gülerek hatırlıyorsak, senin için belki göz yaşı döküyorsak, senin sevgin sayesinde ayakta duruyorsak… Teşekkürler anne, sen olmasan biz olmazdık…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
katilice

Ben her annenin hak ettiğini düşünmüyorum. Ne mutlu size bunları yazdırabilen annelere sahip oldugunuz için.

nesli-araci

Teşekkürler annelerimiz... <3

goruncekadam

Böylesine güzel bir içeriğin altına bunu yazmak istemezdim ama bu eksi verenler orospu çocuğu mu ?Neyse.Dünyada karşılıksız tek duygu Anne Sevgisidir.

sanane123_321enanas

anneleri vefat etmiş olabilir

black_jack

Ağlattnız be :'(

ezgisen

bir gün değil her gün Anneler günü bir gün ile sınırlandırmamalıyız KEŞKE ANNELER ÖLÜMSÜZ OLSA

Görüş Bildir