Ters Tepmişti: 'CHP Yalan Üretim Merkezi' Videosunu Erdoğan Kaldırttı İddiası

 > 
1.4bPAYLAŞIM

AKP’nin, “Devamı gelecek” diyerek sosyal medya hesabından paylaştığı “CHP Yalan Üretim Merkezi” adlı animasyonun kaldırılmasını bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın istediği belirtildi. İksir içirilmesiyle '128 milyar doları'n tekrarlanması Erdoğan'ı kızdırdı.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun haberine göre, Erdoğan’ın, videoda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na içirilen “sözde papağan iksiri” sonrasında, “128 milyar dolar nerede” sorusunu tekrarlamaya başladığı ve bu nedenle de “videonun AKP’den çok muhalefetin tezlerini destekler durumda olduğu” belirtilerek animasyonu hazırlayanlara da sert tepki gösterdiği kaydedildi.

Erdoğan, videoyu başarısız bularak 'kaldırın' talimatı vermiş

Videoyu “başarısız” bulan Erdoğan’ın, yayımlanmasından kısa bir süre sonra parti yönetimine “Kaldırın” talimatı verdiği ifade edildi. Erdoğan’ı, animasyonda en fazla kızdıran bölümün ise “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde iksiri içtikten sonra ‘128 milyar dolar nerede’ sorusunu tekrar tekrar sorması ve videoda akılda kalan tek kısmın ‘Kılıçdaroğlu’nun sorularının’ olması” gösterildi.

CHP'yi savunmak için hazırlanmış gibi

Erdoğan’ın da videoyu izlediği zaman en fazla bu noktaya “takıldığı” ve Kılıçdaroğlu’nun sürekli “128 milyar dolar nerede” sorusunu sormasıyla videonun “sanki AKP’nin değil, CHP’nin tezini savunmak amacıyla hazırlanmış algısı yarattığına” işaret ettiği belirtildi Videonun bu nedenle ilk yayımlandığı andan itibaren “AKP’den çok muhalefet cephesini hareketlendirdiği ve muhalefet cephesinde karşı hashtag’lerin açıldığı vurgulandı. Erdoğan’ın videoyu “içerikte CHP ile ilgili sabit, somutlaşmış güncel tespitlerin yer almamasına” da “kızdığı” belirtiliyor. Erdoğan’ın böylesi bir videodan beklentisinin “CHP’nin iddialarına karşılık tek cümlelik, akıcı ve akılda yanıtlar verilmesi olduğuna” işaret edildi.

Eski tartışmaları yeniden gündeme getirdi

Erdoğan’ın videoya “eski tartışmaları yeniden gündeme getirdiği gerekçesiyle de tepki gösterdiği” öğrenildi. Özellikle “Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili iddialara yer verilen videonun böylece “AKP’den çok CHP’ye yaradığı” da belirtiliyor. 

Erdoğan’ın söz konusu videonun, partiyi kamuoyu nezdinde “başarısız kampanya üreten bir parti konumuna getirdiği” gerekçesiyle de hazırlayanlara tepki gösterdiği ve parti yönetimine “Kaldırın” talimatını verdiği iddia edildi.

AKP'nin yayınladığı video biranda sosyal medyanın gündemine oturmuştu

AKP'den Rick and Morty Tadında Bir Garip Video Paylaşımı: 'CHP Yalan Üretim Merkezi' - onedio.com
AKP'den Rick and Morty Tadında Bir Garip Video Paylaşımı: 'CHP Yalan Üretim Merkezi' - onedio.com

Videonun ardından '128 milyar dolar nerede?' tekrar gündeme gelmişti

AKP Unutanlar İçin Hatırlattı: #128MilyarDolarNerede Tekrar Sosyal Medya Gündeminde - onedio.com
AKP Unutanlar İçin Hatırlattı: #128MilyarDolarNerede Tekrar Sosyal Medya Gündeminde - onedio.com

Videonun ters tepmesinin ardından AKP tarafından yayından kaldırılmıştı

AKP, Sosyal Medyada Alay Konusu Olan 'Yalan Üretim Merkezi' Videosunu Sildi - onedio.com
AKP, Sosyal Medyada Alay Konusu Olan 'Yalan Üretim Merkezi' Videosunu Sildi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir