Clinton’dan Esad’a: 'İktidarı Bırak Ülkeden Git'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Clinton: "İnsan haklarını ihlal etmeyin"

Clinton: "İnsan haklarını ihlal etmeyin"

"Terörle Mücadele Küresel Forumu"nun en üst karar organı olan Koordinasyon Komitesi'nin 2. toplantısı İstanbul'da Conrad Otel'de başladı.

İstanbul'da yapılan "Terörizmle Küresel Mücadele Forumu"nun açılışında konuşan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, "İnsan haklarını ihlal eden ve hukukun üstünlüğünün altını oyan ülkeler, bunu terörle mücadele adına yapsalar bile, radikalizmi besliyor, aşırı gruplara propaganda malzemesi veriyor ve nihayetinde büyük çabalarımızı boşa çıkarıyorlar" dedi.

"ABD'nin bu konudaki sicilinin mükemmel olmadığını biliyorum" diyen Clinton şöyle devam etti:

"Bu taktiklerin kullanılabileceği şeklindeki hatalı görüşü düzeltmek için daha iyi iş çıkarabiliriz ve çıkarmalıyız. Başkan Obama bu konudaki standartlarımızı açık bir şekilde ortaya koydu. Bize saldıran El-Kaide gibi gruplara karşı güç kullanma hakkımızı her zaman muhafaza edeceğiz. Bunu yaparken de kanunlara, savaş kanunu dahil uyacağız. Masum insanların ölmesinin önüne geçecek tedbirleri alacağız."

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise Terörizmle Mücadele Küresel Forumu'nun (TMKF) açılışında yaptığı konuşmada, Forum kapsamında ikinci kez toplanılmasının şiddete varan aşırıcılık ve terörizmin her türüne karşı mücadele için birlikte çalışma yönünde süregelen kararlılıklarının güçlü bir ispatı olduğunu kaydetti.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "PKK'nın medya yapılanması" nitelemesinde bulunarak, bazı medya kuruluşlarının örgütün propagandasını yaptığını ileri sürdü. Davutoğlu, şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

Clinton’dan Esad’a: 'İktidarı Bırak Ülkeden Git'

Clinton’dan Esad’a: 'İktidarı Bırak Ülkeden Git'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAmerika Birleşik DevletleriBarack ObamaBeşer EsadİstanbulSavaş
Görüş Bildir