Suriyeli 50 Komutan Gaziantep'te Buluştu

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Teröristlerle Toplantı Yaptılar

Teröristlerle Toplantı Yaptılar

Gaziantep'te sivil toplum kuruluşlarının daveti üzerine bir araya gelen Suriyeli terörist liderler, sorunlarını masaya yatırdı.

Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı'nda buluşan Suriyeli terörist liderler ve ilim adamları, ülkelerindeki gelişmeleri değerlendirdi.

Toplantıya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Vakıf Başkanı Turgay Aldemir, sivil toplum örgütleri olarak Suriye'de mücadeleyi yürüten grupların temsilcilerini, ilim adamlarını ve cephe komutanlarını Gaziantep'te bir araya getirdiklerini söyledi.

Aldemir, toplantıda temsilcilerin çalışmalarını ve ihtiyaçlarını anlattığını belirterek, şöyle devam etti:

''22 aylık direniş adına birçok kişi konuştu. Biz, doğrudan cephede bu işleri yürüten mücahitlerin konuşmasını istedik. Sivil toplum örgütleri olarak Suriye'de mücadeleyi yürüten grupların temsilcilerini, ilim adamlarını ve cephe komutanlarını Gaziantep'te bir araya getirdik. 50 yakın cephe komutanını bugün Gaziantep'te ağırladık. Mücadelenin seyrine dair, yaşanan sıkıntıları birinci ağızdan dinledik. Masanın etrafından bir araya gelerek sorunu taraflarıyla beraber konuştuk. Sınırları ortadan kaldırdık, doğrudan yüreklerimizi ortaya koyarak bu kardeşlerimizle Suriye'deki özgürlük mücadelesinin serüvenini paylaştık.''

Aldemir, Suriye'deki gruplar arasındaki bağı güçlendirmek istediklerini, toplantıların belirli aralıklarla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise Türkiye'de bulunan Suriyelilerin ihtiyaçlarının sistematik şekilde karşılandığını, sınır ötesindekilerin de ihtiyaçlarının planlı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğine işaret etti.

AKP Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer de Suriye'de yaşanan insanlık dramına ilgisiz kalmadıklarını belirtti.

Suriye'ye uzun zamandan beri farklı kanallardan yardım ulaştırıldığını anımsatan Uzer, şunları kaydetti

''Bu konuda sıkıntılarımız var. Suriye'den gelen herkesi tanımıyoruz. Herkes bir şekilde yardım istiyor. Bu konuda yardımın yerine ulaştığından emin olmamız lazım. Yardımların sağlam bir şekilde ulaşmasına önem veriyoruz. Bunun temini için de Dışişleri Bakanımızla da görüştük. Gaziantep'te Hür Suriye Ordusu'nun veya Suriye muhalefetinin irtibat bürosunun açılması için çalışma yapıyoruz. Bu büro için yer aramaya başladık. Biz sizleri parça parça değil, tek vücut, tek yumruk olarak görmek istiyoruz.''

Terörist liderler, toplantının ardından ülkelerine döndü.

Haberin Tamamı İçin:

Suriyeli 50 Komutan Gaziantep'te Buluştu

Suriyeli 50 Komutan Gaziantep'te Buluştu

Gaziantep'te sivil toplum kuruluşlarının daveti üzerine bir araya gelen Suriyeli muhalif komutanlar, sorunlarını masaya yatırdı

Suriye'de mücadeleyi yürüten grupların temsilcileri, ilim adamları ve cephe komutanları, sivil toplum kuruluşlarının daveti üzerine Gaziantep'te buluştu.

Gaziantep'te sivil toplum kuruluşlarının daveti üzerine bir araya gelen Suriyeli muhalif komutanlar, sorunlarını masaya yatırdı.

Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı'nda yapılan toplantıya, Suriye'de mücadeleyi yürüten grupların temsilcileri ve ilim adamlarıyla birlikte 50’ye yakın cephe komutanı da katıldı.

AKP Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer’in de katıldığı toplantıyla ilgili, vakıf başkanı Turgay Aldemir konuştu.

Aldemir, toplantıda temsilcilerin çalışmalarını ve ihtiyaçlarını anlattığını belirterek, şöyle devam etti:

"22 aylık direniş adına birçok kişi konuştu. Biz, mücadelenin seyrine dair, yaşanan sıkıntıları birinci ağızdan dinledik. Masanın etrafından bir araya gelerek sorunu taraflarıyla beraber konuştuk. Sınırları ortadan kaldırdık, doğrudan yüreklerimizi ortaya koyarak bu kardeşlerimizle Suriye'deki özgürlük mücadelesinin serüvenini paylaştık."

Aldemir, Suriye'deki gruplar arasındaki bağı güçlendirmek istediklerini, toplantıların belirli aralıklarla devam edeceğini sözlerine ekledi.

AKP Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer de, Suriye'ye uzun zamandan beri farklı kanallardan yardım ulaştırıldığını anımsattı.

Uzer, "Bu konuda sıkıntılarımız var. Suriye'den gelen herkesi tanımıyoruz. Herkes bir şekilde yardım istiyor. Bu konuda yardımın yerine ulaştığından emin olmamız lazım. Yardımların sağlam bir şekilde ulaşmasına önem veriyoruz. Bunun temini için de Dışişleri Bakanımızla da görüştük. Gaziantep'te Hür Suriye Ordusu'nun veya Suriye muhalefetinin irtibat bürosunun açılması için çalışma yapıyoruz. Bu büro için yer aramaya başladık. Biz sizleri parça parça değil, tek vücut, tek yumruk olarak görmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

T24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiSuriye
Görüş Bildir