Görüş Bildir

TEOG Sonuçları Açıklandı

Anasayfa > Gündem

8'inci sınıf öğrencilerinin girdiği birinci dönem merkezi ortak sınavların sonuçları açıklandı. 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında, 25-26 Kasım 2015'te gerçekleştirilen ortak sınavların sonuçları saat 19.00 itibariyle açıklandı. Öğrenciler, sınav sonuçlarını e-Okul üzerinden öğrenebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, TEOG sistemi kapsamında birinci döneme ait ortak sınavların 25-26 Kasım'da gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Bakanlığın her yıl sınav takvimini ilan ederken öğrenci, öğretmen ve okul idaresince yapılması gereken iş ve işlemlerin zamanında gerçekleşmesini öngördüğü belirtilen açıklamada, sınav sorularına yönelik itirazların hukuka uygun bir biçimde değerlendirilmesi için gerekli başvuru ve yargı sürecinin dikkate alındığı ifade edildi. 

Açıklamada, '15 Ocak 2016 tarihi itibarıyla ivedi yargılamaya ilişkin süre tamamlanmıştır. Türkiye genelinde ve yurt dışındaki 14 merkezde gerçekleştirilen sınavlara ilişkin sonuçlar, bugün saat 19.00 itibarıyla e-okul sistemine aktarılmıştır. Sonuçların tüm öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diler, süreçte katkısı olan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz' denildi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
169
95
76
37
36
25
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Therewasauser

yeni çömleri bekliyoruz

Ebrar

1. dönem sonu ortalamam 97 küsür andshdjnsabnh

Enis Pehlivanoğlu

bize ne aq sorduk mu?