PTT Genel Müdürü, Tenis Federasyonu Başkanlığına Getirildi!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

'Posta Telefon Tenis'

'Posta Telefon Tenis'

Türkiye Tenis Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulu dün yapıldı. Ancak başkanlık için sürpriz tek aday sosyal medyada olay yarattı.

Tenis Federasyonu Başkanlığı'na PTT Eski Genel Müdürü Osman Tural getirildi.

Genel kurula katılan 189 delegenin 173’ü oy kullandı. Tural, 157 delegenin oyunu alarak başkanlığa seçildi. Seçimlerde 16 oy ise geçersiz sayıldı. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın da katıldığı genel kurulda söz alan Tural, "Bizim yapmamız gereken tenis federasyonunu kurumsal bir yapıya kavuşturmaktır" dedi.

"Dertlerimiz çok, kaynağımız az. İşin özü bu" diyen Tural, tenisin kurumsallaşmasına ve yaygınlaşmasına önem verdiklerini, tenisi zengin sporu olarak algılanmasından kurtarmak için çaba harcayacaklarını ifade etti. Tenisi belli bir yere getirmenin federasyonun tek başına yapacağı iş olmadığını vurgulayan Tural, şöyle devam etti: "Tenis herkesin elini taşın altına koymasıyla bir yere gelir. Tenisi tenisçiler yönetir. Kulüp başkanları yönetimde olmaz ise o zaman başka birisi gelir tenisi yönetir. Kural yönetime giren kişinin kulübüyle ilişkilerinin kesilmesidir. Bizim algılamamız, kurumlar ve kurullar olmazsa bireyler kadar yaşar ve başarılı olur. Biz tenisi sizlerle birlikte geliştireceğiz ve geleceğini dizayn edeceğiz. Bizim yapmamız gereken tenis federasyonunu kurumsal bir yapıya kavuşturmaktır. Tenisi uzun dönemde adım adım ele alan ve ona göre çalışma yapan bir proje hazırladık."

'SPONSOR BULACAĞIZ'

Osman Tural, teniste ilk önce sponsor bularak, gelirlerini artırmaya çalışacaklarını belirtti. Tural, "Çok yönlü ve eş zamanlı bir tenis politikasını ortaya koyacağız. Tenisi geniş kitlelere yayacağız. Tenisi her yaşa ve her seviyeye yönlendireceğiz. Yetenekleri keşfedip uluslararası sporcu yetiştireceğiz. Sportif ve kariyer sonrası desteğe devam edeceğiz. Başarılı sporculara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Tesisleşmenin önünü açacaklarını ve antrenörlerin gelişimini sağlayacaklarına işaret eden Tural, mali kaynakları harekete geçirmek için de yerel yönetimlerle yakın çalışma içinde olacaklarını bildirdi. Tural, "Gücümüz delegeler varsa var, onlar yoksa bizim gücümüz olmaz. Uluslararası turnuvaları düzenlemeye devam edeceğiz. Üniversitelerle daha fazla çalışma içine girip ortak sosyal politikalar oluşturacağız" ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

olay
Görüş Bildir