Temizlik İşçileri Çöpe Atılan Kitaplarla Kurmuştu: Eser Sayısı Bağışlarla 25 Bin Oldu

 > -
Abone ol

Çankaya Belediyesi temizlik işçilerinin 2016 yılında çöp konteynerlerinin yanına bırakılan kitapları biriktirerek oluşturduğu kütüphane giderek büyüyor. Ansiklopedi, roman, tarih, kişisel gelişim kitaplarının yer aldığı ve 25 bine yakın kitabın bulunduğu kütüphanenin daha çok kişiye ulaşması için bir de çöp kamyonundan oluşturulan gezici kütüphane yapıldı.

Çöpe bırakılan kitaplardan oluşturulan kütüphane 3 bin 500 kitap ile 2016 yılında faaliyete geçmişti👇

Alkışlık Hareket! Çankaya Belediyesi Temizlik İşçileri Çöpe Atılan Kitaplardan Kütüphane Oluşturdu - onedio.com
Alkışlık Hareket! Çankaya Belediyesi Temizlik İşçileri Çöpe Atılan Kitaplardan Kütüphane Oluşturdu - onedio.com

Kitap sayısı 2018 sonunda bağışlarla birlikte 25 bine ulaştı

AA'nın aktardığına göre ansiklopedi, roman, tarih ve kişisel gelişim kitaplarının yer aldığı kütüphaneden öncelikle şantiyeyi kullanan temizlik işçileri yararlanıyor. İşçiler, kitapları ödünç alabiliyor, dinlenme saatlerinde kitap okuyup satranç oynayabiliyor.

Ayrıca işçilerin çocukları, kendileri için oluşturulan çocuk kitapları bölümünden yararlanabiliyor. Kütüphane, isteyen herkese de açık.

Kitapların köy okullarına ulaşması için çöp kamyonu gezici kütüphaneye çevrildi

Öte yandan, şantiye işçileri, topladıkları kitapları köy okulları ve ilçe kütüphanelerine ulaştırmak için de bir çöp kamyonunu gezici kütüphane haline getirdi. Gezici kütüphanede, Türk ve dünya edebiyatı klasikleri, siyaset ve kişisel gelişim kitapları bulunuyor.

Çöpe gidecek kitapları yeniden kitapseverlere açan, kütüphaneye gelemeyenlere de kitapları ayaklarına götüren temizlik işçilerini bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir