Telefonlar Yapay Işıkla Şarj Edilecek

 > -

Telefonlar Yapay Işıkla Şarj Edilecek

Telefonlar Yapay Işıkla Şarj Edilecek

3M, mobil cihazların geleceğinde aydınlık bir sayfa açılmasına katkıda bulunuyor. 3M Şeffaf Optik Filmlerle cep telefonunuzu güneş ışığı ya da yapay ışıkla şarj edebileceksiniz.

Cep telefonları artık konuşmanın yanı sıra uygulamalar, oyunlar, filmler, kitaplar, e-mail ve internette gezinme için de kullanıldığından batarya ömrü, satın alınacak ürünün seçim aşamasında önemli bir rol oynuyor. 3Mve Fransız güneş teknolojisi şirketi SunPartner Technologies’in yaptığı birliği sayesinde kullanıcılar artık her an bataryasının biteceği endişesinden kurtuluyor. Yakın gelecekte cep telefonları ve tabletler, bir elektrik prizine ihtiyaç duyulmaksızın güneş ışığı ya da yapay ışıkla şarj edilebilecek.

Cep telefonu ve tabletler solar panele dönüşüyor

Wysips, gördüğünüz şey fotovoltaik yüzey anlamına gelen “What You See is Photovoltaic Surface” ifadesinin baş harflerinden oluşuyor. SunPartner Technologies’in ultra ince transparan fotovoltaik katmanı elektronik ekranlara yerleştirilebiliyor. Elektronik cihaz üreticileri bu teknoloji ile herhangi bir yüzeyi, kendi enerjisini doğal ya da yapay ışıktan üreten bir solar panele dönüştürebilecekler. Bu sayede sürekli şarj edilencihazlar hem iç hem de dış mekânlarda her an kullanıma hazır durumda olacaklar.

3M Şeffaf Optik Yapıştırıcılar, fotovoltaik hücreleri ekipmana yapıştırıyor. Bu yapışkanlar, sıradan yapışkanların neden olduğu kabarcıklanma gibi ekranda bozukluk yaratan görsel hatalardan kaçınmak için özel olarak üretiliyor. 3M Şeffaf Optik Yapıştırıcılar mevcut optik materyaller ve ekran teknolojileri ile çalışmak ve özellikle elektronik endüstrisinin yüksek performanslı gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanıyor.

Hem sürdürülebilir hem de inovatif bir çözüm

3M ve SunPartner Technologies arasındaki iş birliği, tüketicilere elektronik cihazların enerji yönetimini değiştiren sürdürülebilir bir çözüm sunacak. Dünyanın önde gelen mobil cihaz üreticisi için prototipler üzerinde çalışan SunPartner’ın ilk ürünlerinin lisansının 2014’ün ilk yarısında imzalanması planlanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir