Teknoloji Gazeteciliğinin Babasından Erken Veda

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Basın Dünyasının Acı Kaybı: Yurtsan Atakan Hayatını Kaybetti

Basın Dünyasının Acı Kaybı: Yurtsan Atakan Hayatını Kaybetti

Teknoloji basınının en önemli kalemlerinden gazeteci Yurtsan Atakan bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek yaşamını yitirdi. Uzun yıllar Hürriyet Kelebek'te, son olarak Akşam'da yazan Yurtsan Atakan henüz 49 yaşındaydı...

1963 yılında İstanbul'da doğan Yurtsan Atakan, İstanbul İngiliz Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

Cumhuriyet Gazetesi'nde başladığı gazetecilik hayatını Güneş Yayınları, Bersay Yayıncılık, IDG Türkiye, Yeni Yüzyıl Gazetesi, Star Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi'nde sürdüren Atakan, Adam Dergisi Yazı İşleri Müdürü, PC World Genel Yayın Yönetmeni, IDG Türkiye Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu.

1994 yılında başladığı internet ve teknoloji yazılarını 1995 yılından itibaren Hürriyet Gazetesi'nde düzenli olarak yazmaya başladı. Hürriyet Kelebek'te uzun yıllar yazan Yurtsan Atakan son olarak Akşam Gazetesi ve Gusto Dergisi'nde yazıyordu...

Türkiye Bilişim Vakfı Bilişim Medyası Ödülleri kapsamında çeşitli yıllarda En İyi Köşe Yazısı, En İyi İnternet Sitesi, En İyi Fotoğraf, Bilişime Verilen Katkı dallarında çeşitli ödüller almıştı.

Atakan'ın cenazesi yarın Levent Camii'nden kaldırılacak...

Haberin Tamamı İçin:

Yurtsan Atakan'ın Vefatını Üzüntüyle Öğrenmiş Bulunmaktayız

Yurtsan Atakan'ın Vefatını Üzüntüyle Öğrenmiş Bulunmaktayız

1963 yılında İstanbul'da doğan Yurtsan Atakan İstanbul İngiliz Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.Üniversiteden sonra gazetecilik kariyerine başlayan Atakan Cumhuriyet Gazetesi, Hürriyet, PC World, Sabah gibi önemli medya kuruluşlarında görev aldı.Öte yandan Atakan 2008 yılından beri DijitalAge dergisinin de genel yayın yönetmenliğini yapıyordu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltereİstanbulStar tv
Görüş Bildir