Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tekirdağ'da H1N1 Şüphesi

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Tekirdağ'da H1N1 Şüphesi

Tekirdağ'da H1N1 Şüphesi

Domuz gribi tanısı konulan 3,5 yaşındaki Duhanberk Kayabaşı’nın İstanbul’da hastane hastane dolaştırıldıktan sonra yer olmadığı gerekçesi ile Tekirdağ’a gönderildiği öne sürüldü. Şehit kardeşi olduğunu söyleyen baba Gökhan Kayabaşı, hastanelerin kendileri ile ilgilenmediğini iddia etti.

Edinilen bilgiye İstanbul Hadımköy’de oturan devlet memuru baba Gökhan Kayabaşı, 3,5 yaşındaki oğlu Duhanberk Kayabaşı’nın ateşlenmesi üzerine çocuğunu özel bir polikliniğe götürdü. Burada iğne ve ilaç tedavisinin ardından eve gönderilen minik Duhanberk, bir gün sonra ateşlenmesi üzerine babası tarafından Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İSTANBUL’DA HASTANE BULUNAMADI TEKİRDAĞ’A GÖNDERİLDİ

İğne vurularak eve gönderilen küçük çocuk, fenalaşması üzerine sırayla özel bir polikliniğe ve Esenyurt Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Minik Duhanberk İstanbul’da çocuk servisi boş olan bir hastane bulanamadığı gerekçesi ile Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

DOMUZ GRİBİ TANISI KONDU

Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk muayenesinde Duhanberk Kayabaşı’na domuz gribi teşhisi konularak tedavi altına alındı. Durumu ciddiyetini koruyan Duhanberk Kayabaşı’nın tedavisinin iyiye gittiği bildirildi.

ŞEHİT KARDEŞİ BABA TEPKİ GÖSTERDİ

Kardeşi Hilmi Kaan Kayabaşı’nın 2005 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’nın karakola düzenlediği bombalı saldırıda şehit düştüğünü kaydeden Baba Gökhan Kayabaşı, çocuğunun hastane hastane dolaştırılmasına tepki gösterdi.

Çocuğu ile İstanbul’da ilgilenilmediğini ileri süren Baba Kayabaşı, “Gece çocuğum ateşlendi. Hadımköy’de bir polikliniğe götürdüm. Burada ilaç ve iğne tedavisinin ardından eve gönderdiler. Ertesi gün tekrar fenalaştı bu sefer Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne götürdüm. Çocuk uzmanı doktor olmadığı için iğne vurarak tekrar eve gönderdiler. Çocuğum evde tekrar fenalaştı. Hemen özel bir polikliniğe gittim. Oradan ambulansla Esenyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çocuk yoğun bakımı olan bir hastaneye götürmelerini istedim. Fakat beni Esenyurt’ta götürdüler. İstanbul’da boş hastane olmadığı için bizi Tekirdağ’a sevk ettiler. Durumu çok kötü. Domuz gribi tanısı koydular. Kızım da aynı şekilde hasta. Kızımla da hiçbir şekilde ilgilenilmedi. Bende de olabilir. Hiçbir teşhis konmadı.” dedi.

BABA: KÜÇÜK KIZIMDAN DA ŞÜPHENELİYORUM

2,5 yaşındaki kızı Duru Bilge Kayabaşı’nın da domuz gribi belirtileri taşıdığını ifade eden baba Kayabaşı, “Küçük kızımdan şüpheleniyorum. Aynı şekilde kızımda da belirtiler var. Allah’a havale ettik. Devletimiz yok. Allah’a sığındık. Bende de olabilir. Bana İstanbul’da test yapılması gerektiğini söylediler. Ben de çocuklarımı bırakıp İstanbul’a gidemedim.” dedi.

AMCA: BİZİ HASTANE HASTANE DOLAŞTIRDILAR

İstanbul’da hastane hastane dolaştıklarını ifade eden amca Volkan Kayabaşı, “İstanbul’da onlarca hastane varken bizi Tekirdağ’a gönderdiler. 150 kilometrelik yolu kat ederek Tekirdağ’a geldik. Yeğenim hala yoğun bakımda. 2 poliklinik, 2 hastane gezdik. Bizi hiçbiri kabul etmedi. Yeğenimi kucağıma aldım. Belki de bana da bulaştı, bilemiyoruz.” dedi.

SAĞLIK MÜDÜRÜ: KESİN SONUÇ İNCELEMEDEN SONRA ÇIKACAK

Duhanberk Kayabaşı’nın İstanbul’da yer olmadığı için Tekirdağ’a sevk edildiğini kaydeden İl Sağlık Müdürü Mehtap Şen, “Hastamız İstanbul’da yer olmadığı için Tekirdağ’a sevk edildi. Burada doktorlarımız hasta çocuğumuz ile ilgileniyor. Doktorlarımız babadan domuz gribi aşısı almasını talep etmiş. Çocuğumuz örmekleri alındı. Daha henüz ortada bir sonuç yok. Doktorlarımız her şüpheyi değerlendiriyor. Numuneler İstanbul’a gönderilecek. Burada çıkan sonuç aileyle paylaşılacak. Kesin sonuç İstanbul’daki incelemenin ardından ortaya çıkacak. Doktorlarımız her ihtimali atlamadan değerlendiriyor.” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HakkariİstanbulŞehitTekirdağ
Görüş Bildir