Tekin'in Yerine Atama Yapılmadı

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

CHP'nin İkinci Adamı İstifasını Masaya Koydu

CHP'nin İkinci Adamı İstifasını Masaya Koydu

Hürriyet'in haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in dün sabah saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun masasına “İstifa” dilekçesini koyduğu CHP kulislerine düştü.
CHP kulislerinden alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu ve Tekin dün, Genel Başkanlık makamında yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Tekin’in MYK’daki bazı isimler ile son dönemde il kongrelerinde ismi geçen bazı partililere yönelik eleştirilerde bulunarak “Ben onlarla aynı MYK’da bulunmayı, aynı yönetim anlayışıyla hareket etmeyi kabullenemiyorum” diyerek istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu’na sunduğu ileri sürüldü. Kılıçdaroğlu’nun ise istifayı kabul etmediği belirtiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

Gürsel Tekin'in İstifasının Kabulü MYK'da Görüşülecek

Gürsel Tekin'in İstifasının Kabulü MYK'da Görüşülecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in CHP’den istifa etmesine yönelik iddialar sonrasında gözler önümüzdeki saatte toplanacak MYK toplantısına çevrildi. Diğer taraftan ANKA’nın verdiği bilgiye göre CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce haberleri asparagas olarak değerlendirdi. İnce, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, “Gürsel Tekin’in istifa ettiği, Genel BaşkanKılıçdaroğlu’nun kabul etmediği yönünde haberler geliyor, ne diyorsunuz?” sorusuna İnce, “Böyle bir şeyi ben duymadım. İlk kez sizden duyuyorum. Böyle bir şey olacağına da ihtimal vermiyorum. Bunlar asparagas” dedi. Gürsel Tekin, twitter hesabından da konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Basına yansıyan son gelişmelere göre istifanın kabul edilip edilmeyeceği MYK'da görüşülecek. MYK toplantısı saat 14:00 itibariyle başladı.

Haberin Tamamı İçin:

CHP'de İstifa Krizi

CHP'de İstifa Krizi

TRT Haber'in verdiği bilgilere göre, CHP'den henüz Gürsel Tekin'in istifasına ilişkin bir açıklama gelmedi. Öte yandan, CHP kulislerinden ikinci bir istifa haberi daha yayıldı. CHP'nin ikinci kadın genel sekreteri İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil'in de istifa etmeye hazırlandığı iddia ediliyor.

Haberin Tamamı İçin:

CHP Kulislerinden İki İstifa İddiası Daha

CHP Kulislerinden İki İstifa İddiası Daha

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu: 'İstifayı Beklemiyordum'

Kılıçdaroğlu: 'İstifayı Beklemiyordum'

Kılıçdaroğlu, sürpriz istifa ile ilgili ilk değerlendirmesinde "İstifayı beklemiyordum" dedi. İstifayı önce kabul etmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Ancak kararını öğleden sonra kamuoyuyla paylaşınca, istifasını kabul etmek zorunda kaldım. Böyle olsun istemezdim, beraber çalıştığımız bir arkadaşımızdı" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Tekin'in 'bazı MYK üyeleri ve il kongrelerinde yapılan seçimlerle ilgili sıkıntıları' olduğu yönündeki iddialar hakkında, Tekin'in kendisine bu yönde bir değerlendirme yapmadığını kaydetti ve "İzne ayrılmak ve biraz dinlenmek istediğini söyledi. Zaten kendisi parti meclisi üyesi ve milletvekilidir. Sadece görevinden istifa etmiştir" ifadelerini kullandı.

Tekin, İstifanın Ardından İlk Kez Konuştu

Tekin, İstifanın Ardından İlk Kez Konuştu

CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Gürsel Tekin, Habertürk'e yaptığı açıklamada, bir süredir Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na rahatsızlıklarını dile getirdiğini belirterek, "Bundan sonraki süreç Genel Başkan'ın takdirlerine kalmıştır" dedi.

Mustafa Sarıgül ile parti kuracağı iddialarını "Ben CHP'nin çocuğuyum, çocuklarım benim için neyse CHP de odur" sözleriyle yalanlayan Tekin, Kılıçdaroğlu'nun istifasını kabul etmesi...

Haberin Tamamı İçin:

Gürsel Tekin: CHP'ye Hizmet Etmeye Devam Edeceğim

Gürsel Tekin: CHP'ye Hizmet Etmeye Devam Edeceğim

Parti yönetimindeki görevinden istifa eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Siyasette yenilenmeye, CHP’ye hizmet etmeye, baharın gücüyle yollara çıkmaya devam edeceğim. Bu süreçte her zaman yanıt veremesem de fikirlerinizi lutfen be...

Haberin Tamamı İçin:

Gürsel Tekin'den İstifasıyla İlgili İlk Basın Açıklaması

Gürsel Tekin'den İstifasıyla İlgili İlk Basın Açıklaması

Ajanslar - CHP yönetiminden istifa eden Gürsel Tekin, bugün öğleden sonra İstanbul’a geldi ve Atatürk Havaalanı’nda bir basın toplantısı düzenledi. “İstanbul'a neden geldiniz derseniz haksızlık edersiniz ben İstanbulluyum. Parti içi seçimler için gelmedim. Ben milletvekiliyim, Pazartesi Ankara'ya geri döneceğim” açıklamasında bulunan Tekin, istifasının ardından düzenlediği ilk basın toplantısında CHP'nin iktidar olmasını, Kılıçdaroğlu'nun da Başbakan olmasını istediğini belirtti. Tekin, kişilerle sorunu olmadığını, uygulamanın karşısında olduğunu vurguladı ve “Güdülmeye itiraz ediyorum'' dedi. Tekin ayrıca CHP'nin ailesi olduğunu ve 30 yıllık siyasi hayatında ayrıştıran bir kişi olmadığını söyledi. CHP ve Türkiye adına büyük beklentileri olduğunu belirten Gürsel Tekin'in açıklaması genel hatlarıyla şu şekilde:
“Biz CHP'nin Türkiye'nin yüreği olmasının peşindeyiz. Bunun için her bedeli öderim. CHP iktidar, Kılıçdaroğlu Başbakan olmalıdır. Genç değiliz artık, çocuklarımız var ve barış iklimini oluşturmalıyız. Güdülmeye itiraz ediyorum, genel gidişe itiraz ediyorum. Benim kızgınlıklarımın adresi kendi partimdir. CHP benim ailemdir. Mutsuz bir Türkiye, mutlu bir iktidar var. Bunlara rağmen iyi ki CHP var. CHP'yi düne dair olaylarla tartışmamalıyız. Bugünün Türkiye'sinde bakalım. Tespit edici değil belirleyici politikalara ihtiyacımız var. Eleştirim ve tavrım bu noktada değerlendirilmeli. Biz CHP’yiz, AKP gibi itaatçi bir parti değiliz. Her zaman itiraz eder tartışırız.”

Tekin: Yeni Bir CHP'ye İhtiyaç Var

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: Biz Yol Arkadaşımızı Harcamayız

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Tekin'in Yerine Atama Yapılmadı

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu, Gürsel Tekin'in istifasının ardından ilk kez toplandı.

Gürsel Tekin'den boşalan genel başkan yardımcılığına bir atama yapılmadı. CHP'nin gündeminde 19 Mayıs törenleri ile ilgili yeni düzenleme de vardı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, düzenlemeyi, Samsun'da kutlamalarda protesto etmeye karar verdi...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİstanbulKemal KılıçdaroğluMuharrem İnceSamsunTRTTürkiye Büyük Millet MeclisiTwitter
Görüş Bildir