Tek Suçlu Utku!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Tek Suçlu Utku!

Tek Suçlu Utku!

AKP hükümeti Başbakan Erdoğan'ın “53 Sünni vatandaşımı katlettiler” dediği Reyhanlı'daki kanlı saldırıyı örtbas etmenin peşinde. Başbakanlık müfettişleri, herhangi bir devlet görevlisinin veya yetkilisinin, olaylarda kusurunun veya ihmalinin olmadığına dair rapor hazırladı. CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz "Bu, şu demek oluyor; Dosyayı kapatalım. Bu, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı'nın yürüttüğü soruşturmaya bir müdahaledir" diyerek rapora tepki gösterdi.

Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 11 Şubat'ta ve Reyhanlı İlçesi'nde 11 Mayıs'ta meydana gelen patlamalarla ilgili olarak, sis perdesinin aralanmadığına dikkat çeken Eryılmaz, Başbakanlık müfettişlerinin raporu doğrultusunda, öne sürülen iddiaların tekrar gündeme geldiğini, olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. Eryılmaz, cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısının yaşandığını, bu olayla ilgili çok çeşitli spekülasyonlar yapıldığını, olayla ilgili dava açılmadığını ve gizlilik kararının devam ettiğini söyledi.
Reyhanlı'da yaşanan patlamalarla ilgili, hükümetin desteklediği radikal dinci grupların olaylarda parmağının olduğunu iddia eden Milletvekili Eryılmaz, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamanın da sır perdesinin aralanmadığına dikkat çekti. Eryılmaz, şöyle konuştu:

Gezi Parkı eylemlerinde yaşananlar ve Hatay'daki patlamalarda ilginç gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Refik Eryılmaz, Gezi parkı eylemlerine katıldığı için gözaltına alınan 12 gencimiz vardı. Bu gençlerimizi, Adana F Tipi cezaevinde ziyaret ettik. Davayla ilgili de bir araştırma yaptık. İlginçtir, televizyona çıkartılıp, 'olayın failidir' diye lanse edilen kadının, pişmanlık neticesinde salıverildiği haberleri çıktı. Burada çok ilginç şeyler yaşanıyor. Cilvegözü'nde de soru işareti var. Reyhanlı'da da soru işareti var. Biz hala, bu iki olayın da, hükümetin desteklemiş olduğu, radikal, köktenci grupların parmağı olduğu yönünde ciddi şüphelerimiz var. Bunun için de, her iki davayı yakından takip ediyoruz. Hükümet, maalesef bu yürütmüş olduğu iki davadaki soruşturmalarda sınıfta kalmıştır" diye konuştu.

**BirGün |

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiGezi ParkıHatayReyhanlıTerör
Görüş Bildir