Tek Kitaplık Yazarlar

 > -

Tek Kitaplık Yazarlar

Tek Kitaplık Yazarlar

Şurası açık ki her yazar Balzac, Dickens, Joyce ya da Austen olamaz. Birçok yazar bir tane çok satan kitapla yetinmek zorunda kalır; sonrasındaise yazdıkları ya yeterince iyi değildir ya aynı ilgiyi görmez ya da yazar başka bir kitap yazmaz (Harper Lee’nin Bülbülü Öldürmek’i gibi).

Huffington Post’un yaptığı bir liste, hem yazınsal bakımdan nitelikli hem de okuyucuların ilgisini çekerek büyük ilgi gören kitaplar yazan ama sonrasında aynı başarıyı yakalayamamış yazarları anıyor.

Harper Lee, Bülbülü Öldürmek Bu kitap, Harper Lee’nin yazdığı tek kitaptı.

Ralph Ellison, Görülmeyen Adam Ellison bunun dışında birkaç kitap dahayazdı ve bunlardan birçoğu, yazarın ölümünden sonra yayımlandı. AmaGörülmeyen Adam hiç kuşkusuz onun en büyük başarısıydı. Kitap, 1953’te Ulusal Kitap Ödülü’nü kazandı.

Emily Brontë, Uğultulu Tepeler Brontë, Uğultulu Tepeler dışında bir kitapyazmadı.

Margaret Mitchell, Rüzgar Gibi Geçti Mitchell sayısız kitap yazdı ancak hiçbiri bu kitabın başarısına ulaşamadı ve bunun kadar ilgi çekmedi.

Harriet Beecher Stowe, Tom Amca’nın Kulübesi Stowe’un bunun dışındayirmi romanı daha var, fakat bunlardan herhangi birinin adını duydunuz mu?

Erich Maria Remarque, Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Remarque’ın, eğitim kurumlarında bile okutulan bu kitabı dışındaki öbür kitapları ne yazık ki aynı başarıya ulaşamadı.

John Milton, Kayıp Cennet Milton’un birçok farklı eseri var. Buna rağmen kalıcı olan şaheseri yalnızca Kayıp Cennet oldu.

Mary Shelley, Frankenstein Eminiz kimse Shelley’in öbür romanlarını duymamıştır.

Bram Stoker, Dracula Yüzlerce dile çevrilen ve birçok uyarlaması yapılanDracula, Stoker’ın en bilinen eseri.

Notosoloji

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kitap
Görüş Bildir