Tehlike Kapıda!

-

Tehlike Kapıda!

Tehlike Kapıda!

Avrupa’da takımlarımız tel tel dökülürken UEFA klasmanı için ciddi bir risk de gündeme geldi. 3 ekibimizin havlu attığı Avrupa’da F.Bahçe ve G.Saray yeterli puan toplayamazsa Devler Ligi’ne tek takımımız gidecek!

urt içindeki rekabet, takımların artan ekonomik gücü, birbiri ardına gelen önemli transferler... Futbolda takımlarımız belki kağıt üzerinde güçleniyor ama bu gelişim Avrupa klasmanında bir türlü etkisini gösteremiyor. Sonuç olarak Türk futbolu büyük bir tehlikeyle karşı karşıya... Neden mi? Son yıllarda
Avrupa’da başarısız sonuçlar alan temsilcilerimiz ülke puanına yeterince katkı yapamayınca, UEFA klasmanındaki sıralamamız da haliyle gerilemeye başladı.

2012/2013 sezonuna 10. sıradan giren Türkiye, 5 temsilcimizden 2’sinin elenmesi sonucu şimdiden Yunanistan ve Belçika’ya geçilerek 12. sıraya geriledi. Türkiye’yi bu aşamada 2 tane tehlike bekliyor.

RAKİP KIBRIS RUM KESİMİ!
Bunlardan birincisi ülkemizin sıralamada bir basamak daha gerileyip 13.’lüğe gerilemesi. Türkiye 13. sıraya gerilerse Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt takım gönderemeyecek. Takım sayısında değişiklik olmasa da Devler Arenası’na giden iki ekibimiz de 3. ön eleme turundan turnuvaya katılacak. Bu aşamada rakibimiz olan ülkeler Güney Kıbrıs, Avusturya, Danimarka ve İsviçre. Kıbrıs Rum Kesimi ve Avusturya’nın Avrupa kulvarında 1, Danimarka ve İsviçre’nin de 2 takımının kalması ülkemiz için riski biraz olsun azaltıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AvusturyaBelçikaFenerbahçe Spor KulübüGalatasaray Spor KulübüİsviçreŞampiyonlar LigiUEFAYunanistan
Görüş Bildir