TBMM'nin Gündemi ''Bedelli Askerlik'' ve 2/B

 > -

TBMM'nin Gündemi ''Bedelli Askerlik'' ve 2/B

TBMM'nin Gündemi ''Bedelli Askerlik'' ve 2/B

Meclis, bu hafta 2B arazilerinin satışına ilişkin yeni düzenleme ile ''bedelli askerlik'' konusunda düzenleme içeren TSK Disiplin Kanunu Tasarısı'nı ele alacak.

TBMM - Melda Çetiner

TBMM Genel Kurulu'nun bu haftaki gündeminde, 2B arazileri ile TSK Disiplin Kanunu Tasarısı yer alacak. Genel Kurul, 29 Ocak Salı günü, 2B arazilerinin satışına ilişkin yasa teklifini görüşecek.

''Disko'' için düzenleme

Genel Kurul'da, daha sonra TSK Disiplin Kanunu Tasarısı ele alınacak. Disiplinsizliğe karşı oda hapsi verilemeyecek.

Cumhurbaşkanı'nın tek başına yaptığı işlemler, YAŞ kararları ile disiplinsizlik nedeniyle verilen cezalar ve diğer idari yaptırımlar, yargı denetimi dışında olacak.

YAŞ terfi işlemleri ile kadrosuzluk nedeniyle emekliye ayırma hariç, her türlü ilişik kesme kararına ve disiplin cezalarına karşı yargı yolu açık olacak.

Bedelli askerlikte belirlenen bedelin yarısını ödemek suretiyle başvurusu kabul edilenlerden ikinci taksit için öngörülen altı aylık süreyi geçirenler veya ilk taksitini geri alanlar ile şartları taşıdığı halde 15 Haziran 2012 tarihine kadar başvuruda bulunmamış olanlara, bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak için yeni bir hak tanınacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Türk Silahlı KuvvetleriTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir