TBMM Başkını Çiçek: Eğitim Düzeyini Yükseltmeliyiz

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Tbmm Başkını Çiçek: Eğitim Düzeyini Yükseltmeliyiz

Tbmm Başkını Çiçek: Eğitim Düzeyini Yükseltmeliyiz

ANKARA

TBMM Başkanı Çiçek, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Kurban Bayramı'nda birlik, barış ve kardeşlik gibi değerlerin yoğun olarak hatırlandığını belirterek, birlikte yaşamanın değerinin anlaşıldığı, sevgi ve saygının öneminin hatırlandığı bu günlerde huzur ve güvenin değerinin daha da arttığını kaydetti. Kargaşa ve kaosun sürüklediği belirsizliğin, toplumların felaketi olduğunu, yakın çevredeki çatışmaların bir kez daha gösterdiğine dikkat çeken Çiçek, şunları kaydetti:

"Yaşadıkları sorunlu dönemi felaket boyutlarına ulaştırmadan çözüm bulabilme becerisi gösteren toplumların daha güzel bir geleceğin mimarı olarak karşımıza çıktığını da tarih bizlere öğretmiştir. Gelişen ekonomisi, dinamik toplumsal yapısı ve zengin kültürel dokusuyla bulunduğu bölgede örnek hale gelen ülkemiz, istikrarın teminatı olarak önemini giderek artırmaktadır. Bu noktada en büyük güvencemiz, milli birliğimiz ve ülkemizin geleceğine olan inancımızdır. Milletimizin en yüce temsil organı olan ve farlılıkların buluşma adresi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemizin temel sorunlarını çözmek ve demokrasiyle taçlanmış cumhuriyetimizi daha güçlendirme konusundaki çalışmalarını sürdürmektedir. En önemli hedefimiz insanımızın mutluluğunu artırmak ve sorunlarına çözüm bulmaktır. Bu hedefe ulaşmak için moral değerlerimize sahip çıkıp insanlarımız arasındaki sevgi ve saygıyı pekiştirmemiz, gelir seviyesini artırmamız, eğitim düzeyini yükseltmemiz ve özgürlüklere sahip çıkmamız gerekmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yürüttüğümüz yeni anayasa çalışmaları sonucunda elde edeceğimiz kazanımlar bizleri bu hedeflerimizi daha yaklaştıracaktır."

Toplumsal hareketliliğin arttığı bu kutlu günlerin acıya dönüşmemesi için vatandaşlardan yollarda daha dikkatli seyretmesi gerektiğini vurgulayan Çiçek, manevi bir seferberlik havasında kutlanan Kurban Bayramı'nın millete ve bütün insanlığın bahtiyarlığına vesile olmasını temenni ettiğini, halkın ve İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı en içten dileklerle kutladığını kaydetti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraKurban BayramıTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir