Hüseyin Çelik: '4 Bakan İstifa Etmedi'

 > -

Çelik: Bakanlar İstifa Etmedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 4 bakanın istifa etmediğini açıkladı

17 Aralık operasyonu kapsamında ismi geçen 4 bakanın hakkında fezleke hazırlandığı ve meclise gönderildiği yönünde yapılan haberler sonrası 4 bakanın Başbakan Erdoğan ile istifa görüşmesi yaptıkları iddia edilmişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, canlı yayında katıldığı programda 4 bakanın istifa etmediğini söyledi.

İstanbul'da başlayan 17 operasyonunda adı geçen 4 bakanın istifalarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sundukları iddia edilmişti.

Haberin Tamamı İçin:

Bir Bakan Çıkıp İstifa Ederse...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, katıldığı televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor.Bakan Çelik,operasyonla ilgili ''Bir bakan çıkıp ben partimi rahatlatmak istiyorum diyerek istifa ederse o ayrı ama ben bakan toto oynamıyorum'' diye konuştu.

Çelik’in açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“Operasyonunun yapıldığı ilk gün bu memleketin kaybı 25 milyar Türk Lirası’dır. Biz bakan toto oynamıyoruz. Başbakan buna karar verecek. Bir bakan çıkıp ben partimi rahatlatmak istiyorum diyerek istifa ederse o ayrı ama ben bakan toto oynamıyorum.”

BUNDAN SONRASI YARGIYA AİTTİR

“Bu zanlılarla ilgili olarak bütün her şey getirilmiş savcılıklara teslim edilmiş. Şimdi gereği neyse yapılıyor. Bundan sonra emniyet müdürlerini de görevden alsanız bir şey değişmez. Kolluk gereğini yapmıştır. Bundan sonrası yargıya aittir. Bu tür soruşturmalar bizatihi başsavcılığın emrinde olmalıdır. Başsavcının haberi yok, valinin haberi yok, içişleri bakanının haberi yok. Ülkenizde 25 milyar TL’lik, eski rakamla 25 katrilyonluk kayba yol açan bir ekonomik deprem yaşanıyor, başbakan bu olayı televizyondan öğreniyor. İtiraz edilen budur. Yoksa yolsuzluğun üzerine hep beraber gidelim.”

KAOS YARATMAYA ÇALIŞILIYOR

“İlk duyduğumda anlamaya çalıştım önce. Böyle bir olay olduğunda parti sözcüsü sıfatıyla kimi ararsınız. İçişleri Bakanını. Onu aradım. Oğlunu almışlar İstanbul’da. Medyadan haberi olduğunu söyledi. Önümüzdeki 3 seçimle ilgili birileri kaos yaratmaya çalışıyor, Ak Parti’yi vurmaya çalışıyor. Yolsuzluk varsa üstüne gitmeyelim mi diyoruz?”

AK PARTİ BÜYÜK BİR CAMİADIR

“Ak Parti büyük bir camiadır. 325 milletvekilimiz var. 2,5 milyon kişiden oluşan bir teşkilatımız ve 8 milyon üyemiz var. Bu kadar büyük bir camianın içinde yanlış yapanlar olabilir. Bu kişilerin suçları yüzde yüz ispatlanırsa onları cezalandırırsınız. Cemaat de çok büyük bir kitledir. Cemaat için de birileri yanlış yapabilir. Peki Cemaat için mi yanlış yapar? Ben bunu söyleyemem. Cemaat’in de bu yanlış yapan kişileri cezalandırmalıdır. Birileri Cemaat’in adını kullanarak, Cemaat’e dayanarak yanlış bir şey yapıyorsa, Cemaat de bunun yanlış olduğunu söylüyorsa, Cemaat’in buna sahip çıkmaması lazım. Birileri itibar cinayeti işliyor. Soruyorum Cemaat’in değerli mensuplarına. Bun kişiye niye itibar ediyorsunuz diyorum. Topyekün Cemaat’in mensuplarını birileri itham ederse bu Allah’ın da beşerin de adaletine sığmaz. Son günlerde dershaneler konusunda bir sıkıntı meydana geldi. Böyle bir konuda bir grup muhalefet sergileyebilir. Demokrasi bu değil mi? Ama bu bir savaş haline dönüşmemeli. Bakıyorsun Cemaat’le ilgisi olmayan bir adam AK Parti’ye başbakana, eşine ağız dolusu hakaret ediyor. Bakıyorsun bizim taraftan da bazıları bu tahriklere ram oluyorlar. İş başka taraflara gidiyor.

BİZE SİTEM ETME HAKLARI VAR

Bu memleket için Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan çok büyük şanstır. Türkiye bir ivme yakalamıştır ve istikbale doğru gidiyor. Cemaat mensuplarının bize sitem etme hakkı vardır. Biz sizin hükümetiniziz. Gidip de Merkel’e, Putin’e sitem edecek değilsiniz. Ama bu hizmet hareketi birileri tarafından zehirlenmemelidir. Bazı şahinler var bakıyorsunuz bir savaş hali varmış gibi hareket ediyor. Türkiye’de bir çok güzellikler oldu. Kimse bu güzellikleri baltalamamalıdır. Bakın yolsuzluk iddialarının üzerine gidilmeli ama operasyonun bu şekilde yapılmış olması 25 katrilyon bu ülkenin kaynağına mal olmuştur. Gezi olayları masum bir çevre hareketiydi değil mi? Bir masum çevre hareketi sonra hangi şekiller aldı bunu biliyorsunuz. Dershaneler konusunun ne olduğunu milimetrik bilenlerden biriyim. Netice itibariyle hepimiz konuştuk, tartıştık, dedik ki 2 yıllık bir süre verelim. Hükümet teşvik paketini açıklasın. Bunun uygulamasını görelim. Sınav sisteminde değişikler yapılır. Bunu baskıyla, inatla çözemeyiz dedik. Bu kadar basit bir konu bakın nerelere gitti. Cemaat’e de haksızlık yapılıyor. Cemaat’e gönül veren binlerce insanla benim gönül bağım var. Bu Cemaat paylaştığı değerlerle bizim tabanımızdır. Ama birileri çıkmış kaset şantajı yapıyor. Herkes akıllı olacak, olumsuzlara, pisliklere, itibar cellatlığına alet olmayacak.”

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

Hüseyin Çelik: 4 Bakan İstifa Etmedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Habertürk TV'de Başkent Gündemi programında Nilgün Balkaç ile Erdal Şen'in sorularını yanıtladı.

"TÜRKİYE'YE YAZIK OLUR"

Çelik, "Takip 14 ay önce başlamış. Bir insanın suç işlediğini görüyorsunuz. 14 ay bekliyorsunuz. Türkiye'e İstanbul-Ankara'da ilk kez emniyet müdür ve valinin haberi olmadan operasyon yapılıyor. Bu denli büyük bir operasyonu İçişleri Bakanı, Başbakan televizyondan öğreniyor. Operasyonun yanlış tarafı, haberi olması gereken kişilerin, Başbakan'ın haberdar edilmemesi. Birileri önümüzdeki süreci etkilemek için çelme takma operasyonu yapıyorsa, Türkiye'ye yazık olur. "

"BAKANLAR İSTİFA ETMEDİ"

"Bakanlar istifa etti, istifaları da kabul edildi' iddiaları külliyen yalan. Başbakan zaten bir kabine revizyonu yapacaktı. Sayın bakanlar Sayın Başbakan'ın elini rahatlatmak için ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını zaten söylemişlerdir. Bu arkadaşlar yargılansa bile ki; şu an yargılanmıyorlar, biz bu insanları peşinen suçlu kabul edemeyiz.

Biz bakan toto oynamıyoruz. Buna karar verecek olan Başbakan'dır. Bir bakan arkadaşımız çıkıp da 'Ben Başbakan'ı, hükümeti rahatlatmak için illa da istifa etmek istiyorum' o başka. Ama biz bakan toto oynayamayız."

"BUNDAN SONRASI YARGIYA AİTTİR "

"Bu zanlılarla ilgili olarak bütün her şey getirilmiş savcılıklara teslim edilmiş. Şimdi gereği neyse yapılıyor. Bundan sonra emniyet müdürlerini de görevden alsanız bir şey değişmez. Kolluk gereğini yapmıştır. Bundan sonrası yargıya aittir. Bu tür soruşturmalar bizatihi başsavcılığın emrinde olmalıdır. Başsavcının haberi yok, valinin haberi yok, içişleri bakanının haberi yok. Ülkenizde 25 milyar TL’lik, eski rakamla 25 katrilyonluk kayba yol açan bir ekonomik deprem yaşanıyor, başbakan bu olayı televizyondan öğreniyor. İtiraz edilen budur. Yoksa yolsuzluğun üzerine hep beraber gidelim."

"KAOS YARATMAYA ÇALIŞILIYOR "

"İlk duyduğumda anlamaya çalıştım önce. Böyle bir olay olduğunda parti sözcüsü sıfatıyla kimi ararsınız. İçişleri Bakanını. Onu aradım. Oğlunu almışlar İstanbul’da. Medyadan haberi olduğunu söyledi. Önümüzdeki 3 seçimle ilgili birileri kaos yaratmaya çalışıyor, AK Parti’yi vurmaya çalışıyor. Yolsuzluk varsa üstüne gitmeyelim mi diyoruz?"

"BAŞBAKAN TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİ"

"Türkiye'de İstanbul ve Ankara'da ilk kez emniyet müdürü ve valinin haberi olmadan operasyon yapılıyor. Böylesine büyük çapta ekonomik boyutu olan bir operasyon yapılıyor ve ülkenin Başbakanı, ülkenin İçişleri Bakanı bunu televizyondan öğreniyor. Operasyonun yanlış tarafı, haberdar olması gereken kişilerin, Başbakan'ın haberdar edilmemesi."

"TOPYEKÜN CEMAATİ VE HOCA EFENDİ'Yİ SUÇLAMAK YANLIŞ"

"AK Parti büyük bir camiadır. Bu büyük camia içerisinde yanlış yapan insanlar olabilir. Eğer gerçekten suçları kanıtlanmışsa hedef alabilirsiniz. Ama topyekün olarak onları itham etmek olmaz. Cemaat dediğiniz de bir inanç, ahlak ve eğitim hareketidir. Cemaat de çok büyük bir kitledir. Cemaat içinde de birileri yanlış yapabilir. Biz topyekün cemaati suçlayamayız. Cemaat içinde yanlış yapan varsa ona gerekli müeyyideyi uygulamak gerekir. Birileri cemaatin adını kullanarak bir şey yapıyorsa, cemaatin öncelikle ona sahip çıkmaması gerekiyor. Bazı adamlar ona buna şantaj yapıyor, haysiyet cellatlığı yapıyor, soruyorum cemaatin adamlarına 'bunun bizimle alakası yok' diyorlar. Peki diyorum 'bu arkadaşa niye itibar ediyorsunuz', 'efendim şöyle oldu, böyle oldu' diyorlar. Eğer yapılan hatalar cemaate ve Hoca Efendi'ye mal edilirse bu Allah'ın da beşarın da nazarında olmaz."

"Bakıyorsun cemaatle hiç ilgisi olmayan bir adam sosyal medyada hükümete, Başbakan'a, Başbakan'ın eşine demediğini bırakmıyor. Aynı şekilde AK Parti ile ilgisi olmayan adamlar da bunu yapıyor."

Radikal

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAngela MerkelAnkaraBaşbakanHüseyin ÇelikİstanbulRecep Tayyip ErdoğanSavaşTürkiye Büyük Millet MeclisiVladimir Putindepremolay
Görüş Bildir