Tazyikli Su Kemik Kırıyor

 > -

Tazyikli Su Kemik Kırıyor

Türkiye İnsan Hakları Vakfı İzmir Şube Başkanı Prof. Veli Lök, polisin eylemlerde kullandığı, basınçlı su ve biber gazının önemli rahatsızlıklara neden olduğuna dikkat çekti.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı'nın kurucularından olan İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Veli Lök, 'Kadına yönelik işkence ve etkileri' konulu konferansta kayıt dışı işkencenin ve eylemlerde polisin göstericilere karşı uyguladığı şiddetin arttığını söyledi. Prof. Dr. Lök, yapılan işkenceleri ileri teknoloji imkanları ile belirleme şansı yakaladıklarına değinerek polisin eylemlerde sınırsız güç kullandığına, basınçlı su ve biber gazının önemli rahatsızlıklara neden olduğuna dikkat çekti.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı İzmir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Veli Lök, İzmir Kent Konseyi'nde 'Kadına yönelik işkence ve etkileri' konulu konferans verdi. Ortopedi ve travmatoloji uzmanı olan Prof. Dr. Lök, Avrupa Birliği'ne uyum sürecinde işkencenin azalmasına rağmen kayıt dışı işkencenin ve eylemlerde polisin göstericilere karşı şiddetin arttığını söyledi. Slayt gösterisi eşliğinde bir sunum gerçekleştiren Prof. Dr. Lök, yapılan işkenceleri ileri teknoloji imkanları ile belirleme şansı yakaladıklarına değinerek, polisin eylemlerde sınırsız güç kullandığına, basınçlı su ve biber gazının önemli rahatsızlıklara neden olduğuna dikkat çekti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa Birliğiİzmir
Görüş Bildir