Tazminatını Polise Kaptırdı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Tazminatını Polise Kaptırdı

Tazminatını Polise Kaptırdı

Polis, KCK'dan aradığı Suat Kayan'ı damadı Ali Ekber Eren'in evinde de aradı. Kayan'ı bulamadı ama Eren'in 25 bin liralık tazminat parasına el koydu.

Polis, KCK’dan aradığı Suat Kayan’ı evinde bulamayınca damadı Ali Ekber Eren’in evine baskın yaptı. Kayınbaba Kayan’ı bulamayan polis Eren’in işten atılma tazminatı olarak aldığı 25 bin liraya el koydu. KCK’dan aranmayan, sorgulanmayan ve dolayısıyla yargılanmayan ama parasını kaptıran Eren, 17 aydır 25 bin lirasının iade edilmesini bekliyor.

Bir sendika merkezinde çaycı olarak 9 yıl boyunca çalışan Ali Ekber Eren, işten atılınca 2007’de Bakırköy 5. İş Mahkemesi’ne başvurup dava açtı. Mahkeme, Eren’i sigortasız çalıştıran sendikayı suçlu buldu ve Eren’e 25 bin lira tazminat ödenmesine karar verdi. Eren’in avukatı 26 Ekim 2011’de Bakırköy İcra Mahkemesi’nden aldığı parayı Eren’e teslim etti. O dönemde akrabalarına yaklaşık 30 bin lira değerinde altın borcu olan Eren, akrabalarına ödeme yapmak için birkaç gün boyunca parayı üzerinde taşıdı. Ancak iş yoğunluğundan dolayı Eren, parayı bir türlü altına çeviremedi. Evinde tutmaya devam etti.

17 aydır parasını almaya çalışıyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler 29 Ekim 2011 tarihinde KCK soruşturması kapsamında Ali Ekber Eren’in kayınpederi olan Suat Kayan’ın evine bir baskın düzenledi. Eve yapılan baskında Suat Kayan’ı bulamayan polis, Kayan’ın damadının evinde olabileceği ihtimaliyle sabah erken saatlerde Ali Ekber Eren’in Avcılar’daki evine de baskın yaptı. Ancak yapılan baskında Eren’in kayınpederi Kayan’ı bulamadı.

Polis her ihtimale karşı Eren’in evinde de arama yaptı. Arama sonucunda yatak odasında Eren’in tazminat parası olan 25 bin lira çıktı. Paranın örgüte ait olabileceğinden şüphelenen polis, paraya el koyup 15. Ağır Ceza Mahkemesi ’ne yolladı. KCK soruşturması kapsamında el konulan parayı mahkeme kararıyla Bakırköy İcra Dairesi’nden aldığını belgeleyen evraklara sahip olduğunu söyleyen Eren, yaklaşık 17 aydır el konulan paranın kendisine iade edilmesini bekliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınİstanbulPolis
Görüş Bildir