Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu Arasında Örtülü Sigara Kavgası: Zorunlu Temel İhtiyaç mı Haram mı?

979PAYLAŞIM

Başımıza bir iş gelmeyecekse yazmaya başlıyorum.

Sıkıldıkça genelge yayınlayan İçişleri Bakanlığı dün gece yeni bir genelge daha yayınladı.

Hatta bu içerik yayınlanırken de semt pazarları için bir genelge daha yayınlandı 😂

Genelgeye göre marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

Buradaki kilit ifade: Zorunlu Temel İhtiyaçlar. Peki Bakanlığa göre bu zorunlu temel ihtiyaçlar nedir?

Bakanlığa göre zorunlu temel ihtiyaç OLMAYANLAR: alkollü ürün, elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb.

Bunlar dışındaki her şey bakanlığı göre Zorunlu Temel İhtiyaç... Ekmek, su, makarna, pil, diş macunu, tıraş bıçağı veeeeee

SİGARA….

İçişleri Bakanlığının son genelgesi ve İçişleri Bakan yardımcısının açıklamasına göre sigara zorunlu temel ihtiyaçlar arasında.

Recep Tayyip Erdoğan sigara karşıtlığını her fırsatta vurgulayan bir siyasi lider. Vatandaşın arasına karıştıkça paketlerini ceplerinden ellerinden alıp sigarayı bırakma sözü alıyor.

Hatta bazı açıklamalarında sigaranın sağlığa zararlı ve haram olduğunu vurguladı.

Süleyman Soylu’nun yönetimindeki İçişleri Bakanlığına göre sigara zorunlu temel ihtiyaç, Tayyip Erdoğan’a göre ise sağlığa zararlı ve haram.

www.veryansintv.com

Vardır bir hikmeti elbette. Ben işin içinden çıkamadım. Belki siz bilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adamolunlan

Birileri birilerine kul hakkı yemenin de haram olduğunu hatırlatsa.. Acaba bir işim olsa, hak ettiğim gibi 4500-5000 lira maaş alsam, kazandığımla borçsuz harçsız (ederine) kendi evimi ve arabamı alsam. Güne huzurlu, umutlu, pozitif başlasam, hayatı sevmek için gerekçelerim olsa böyle tabuta çivi çakar gibi sigara içermiydim? İnsan öyle bir Türkiye'nin hayalini kuruyor.. Hayal işte..

aysssun

Bu alkollü ürün nedir tam olarak? Mesela eczaneden alkollü dezenfektan istediğimizde bize muadili ürün mü vermeye çalışacak? Ya da kolonya almak istediğimizde nereye müracaat etmemiz gerekiyor? Köy ağaları gene fikir yürütmüş marabaların nereye sıçacaklarına karar vermiş. Duvara faşo ağa yazdım koviy misan ağam?

funeralopolis

Konudan bağımsız Ülkede okadar saçma olaylar dönüyor ki şu ara. Çıkıp protesto etmeyen bi bizim millet var koyun gibi evde oturuyor. İnsan haklarına tamamen aykırı bu yasaklamalar kısıtlamalar. Sigara haram demiş reis bey sen kimsin yahu şimdi fetva mı veriyorsun? Ayrıca haram değildir sadece vücuda ve sağlığa bile bile zarar olduğu için iyi sayılmamıştır diye biliyorum neyse konu dağıldı kajdjdkdkd

filiz1.

hem sağlığa zarar veriyor hem diğer insanları rahatsız ediyor. sigara dumanı yüzünden gittiğim arkadaş toplantılarında rahat edemiyorum, başıma ağrılar giriyor. kafelerde dışarıda oturamıyorum. güzelim havalarda içeri tıkılmak zorunda kalıyorum. eve gidince bütün kıyafetlerimi tek giyişte kirliye atıp baş ağrılarımı dindirmeye çalışıyorum. bana bu kadar eziyet ediyorsun yani kul hakkına giriyorsunuz.işin bir de pasif içicilik denen sağlık boyutu var.seni artık vicdanınla başbaşa bırakıyorum.evet sağlığa zararlı olan bir maddenin haram olmaması mümkün değildir. insan katran çeker mi ya. bir de bizim gibilerin ağzına sıçıyorsunuz üstelik.

ozan-karadag

bence de haram , içmemek lazım

pazartesi

Haramı helli sizden mi öğreneceğiz bu bir, ikincisi devlet malı çalmak daha büyük haram.

Görüş Bildir