Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tayyip Erdoğan, Reza Zarrab'ı Tutuklayan Savcı Bharara'yı Engelledi mi?

 > -

Bildiğiniz gibi  İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab, ABD'de New York Savcısı Preet Bharara tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Bu olaydan sonra Türkiye'den pek çok kullanıcı Savcı Bharara'ya büyük ilgi göstermiş ve savcının takipçisi sayısı bir gün içerisinde 9 binden 191 bine çıkmıştı. Tepkileri buradan okuyabilirsiniz

Savcı Bharara adeta sevgi selinin tam ortasında kaldı.

Çocuğuna onun ismini vermek isteyenler bile oldu...

Savcı o kadar sevildi ki, bir kullanıcı, Savcı Bharara'ya "Türkiye’den bir şey ister misiniz? Rakı, şiş kebap, lokum, Türk halısı. Sadece sorun, sizin hizmetinizdeyiz." sorusunu yöneltmişti.

Savcı Bharara da kendisine "Şiş kebabı seviyorum ama işimi yaptığım için hediye kabul edemem" şeklinde sevimli ve net bir cevap vermişti.

Ancak daha da ilginç olan şu ki Savcı Bharara, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Twitter'da takip etmeye başladı.

Yanlışlıkla takip ettiğini düşünenler oldu.

Ancak bu takip kısa sürdü. Ertesi gün Twitter kullanıcıları savcının profiline baktığında, savcının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, artık takip etmediğini gördüler.

Bu konuyla ilgili farklı tepkiler vardı. Kimileri savcının Erdoğan'ı takip etmeyi bıraktığını, kimileri ise Erdoğan'ın savcıya block-unblock yaptığını düşünüyordu.

Bir insanı bloklarsınız (yani engellerseniz), sizin yazdığınız, paylaştığınız hiçbir şeyi göremiyor ancak engellemek istemiyorsanız ama sizi de takip etmesin istiyorsanız block-unblock yapıyorsunuz. Yani arkadaşlıktan çıkarma gibi bir şey. Bilmeyenler için block-unblock işlemi şu şekilde işliyor: Sizi takip etmesini istemediğiniz bir insanı önce engelliyorsunuz,

sonra engelini kaldırıyorsunuz. Böylece karşıdaki kişi artık sizi takip etmiyor.

Peki sizce ne oldu?

Savcı takibi bıraktı.
Tayyip Erdoğan block-unblock yaptı.
Tayyip Erdoğan savcıyı blockladı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pride

Rıza'nın tutuklanması sadece başlangıç bence.O kadar havalara girmeyin işler sonun da,Türkiye için kötü sonuçlanabilir.

derdi27

ahhahaha bence savcı sıra sende demek istemiş, yada erdoğan g*t korkusundan engellemiştir, neme lazım orası Türkiye değil kim olursa olsun adaleti adamın bir tarafına sokarlar

meaculpa

savcıya olan sevgi seline dayanamadı garip .D ben iyisimi engelliiyim muhtarları çağırıp konuşma yapıyım ayy sinirlerim bozuldu demişte olabilir :D

Gizli Kullanıcı

Bu adamı biraz fazla kahramanlaştırdık sanki. Ülke olarak adalete aç olduğumuz için böyle oluyor, ama unutmamak lazım ki bu adam bizim ülkemiz için değil kendi ülkesi için adaleti sağlamakla uğraşıyor. Sadece arada bizde sağlanamamış bir adalet de sağlanmış olabilir. Onu da henüz bilmiyoruz. Bir ihtimal de Reza Zarrab bu adamlarla anlaşmalı olarak kendi k.çını kurtarmak için oraya gitmiş de olabilir. Bize bu adam değil burada adam gibi savcılar lazım.

burak.otuk

Dogru diyosun, adam gibi savcilarimiz var ama hepsi safdisi birakildi birileri tarafindan.

benzodiazepin

yok bence seviştiler sonra savcı sigara yakınca tayyip blokladı amg :D hayal gücünüzü..

Görüş Bildir