Taylor Swift, Netflix Dizisi Ginny&Georgia'da Hakkında Yapılan Espriye Çok Sert Bir Karşılık Verdi

2PAYLAŞIM

Sonunda büyük patlamış.

Netflix'te yayınlanan popüler dizi "Ginny&Georgia'da ünlü şarkıcı Taylor Swift ile ilgili bir şaka yapıldı.

Dizide geçen "Senin erkek değiştirme hızına Taylor Swift ulaşamaz" repliği, şarkıcının hayranlarını oldukça kızdırdı.

Uzun yıllardır Taylor Swift'in geçmiş ilişkileri gündemde tutuluyor. 2017'den beri aynı kişiyle, aktör Joe Alwyn ile birlikte olan şarkıcının kariyerini ilişkileri üstünden inşa ettiği dahi söyleniyor.

Sürekli eski sevgililerinin, onlara yazdığı şarkıların gündeme getirilmesinden rahatsız olduğunu hiç gizlemeyen şarkıcı, geçtiğimiz yıl bir röportajında bu rahatsızlığını dile getirmişti.

"Kimse Ed Sheeran veya Bruno Mars için bunu söylemiyor. Açıkçası bu fazlasıyla cinsiyetçi bir bakış açısı." diyen Taylor Swift, uzun yıllardır sektördeki cinsiyetçi tutuma dikkat çekmeye çalışıyor.

Twitter'dan "Hey Ginny&Georgia, 2010'dan aradılar; tembel ve aşırı cinsiyetçi şakalarını geri istiyorlarmış. Çok çalışan kadınları bu bir b*ka yaramaz şeyleri "komikleştirerek" aşağılamayı bıraksak nasıl olur? Ayrıca @netflix Miss Americana'dan sonra bu giysi üstünde hoş durmuyor. Mutlu Kadın Hakları Ay'ı galiba" yazarak bu duruma da sessiz kalmadı.

Bu tweet sonrası şarkıcıya hayranlarından destek mesajları yağdı ve dizinin IMDb puanı 7'lerden 2'lere kadar düşürüldü.

Şarkıcıyı halı bulanlar kadar bir espriyi büyüttüğünü düşünenler de vardı.

schmxrzlichtod

Yıllar önce Kardeş Payı dizisindeki "en sevdiğim yabancı şarkıcı Rober Hatemo" esprisi ünlü şarkıcıyı kızdırmış, ailesinin nüfus belgelerini paylaşmıştı.

Bu espri zararsız görünse de, uzun yıllardır benzer şeyleri duyan ve ırkçılığa maruz kalan Rober Hatemo'yu çileden çıkarmıştı.

Bu açıdan bakınca Taylor Swift'in de yılların birikimini patladığı görülebiliyor.

baharLFTV

Yıllardır pek çok cinsiyetçi eleştiri ve soruyla muhatap olan Taylor Swift, artık bıkkınlığını sert şekilde vurguluyor.

"30 yaşındasın, çocuk düşünüyor musun?", "Şu şarkını hangi eski sevgiline yazdın?", "Bacaklarını tıraş ediyor musun?" gibi soruları sürekli duymak sonunda bu raddeye getirmiş olabilir.

Sizce kadın sanatçılara yönelik böyle bir cinsiyetçi tutum var ve artık bu tür espriler gerçekten geçmişte mi kalıyor?

Yoksa günümüzde dünyanın aşırı ciddiyetten tadının tuzunun kalmadığını, herkesin her şeyi çok abarttığını düşünen tarafta mısınız?

Yorumlarda buluşalım!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Taylor Swift, Kendisine "30 Yaşına Geldin, Çocuk Düşünmüyor musun?" Diye Soran Muhabire Ağzının Payını En Net Şekilde Verdi - onedio.com
Taylor Swift, Kendisine "30 Yaşına Geldin, Çocuk Düşünmüyor musun?" Diye Soran Muhabire Ağzının Payını En Net Şekilde Verdi - onedio.com
Ön Yargılıları Bile Darmaduman Edecek 10 Taylor Swift Şarkısı - onedio.com
Ön Yargılıları Bile Darmaduman Edecek 10 Taylor Swift Şarkısı - onedio.com
Popüler Müzik Klipleriyle İlgili Sizi Çok Şaşırtacak 13 Bilgi - onedio.com
Popüler Müzik Klipleriyle İlgili Sizi Çok Şaşırtacak 13 Bilgi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevda-almaz

kadın hakkında yıllardır konuşuyorlar artık cevap vermesi gerekiyordu

roxanna

Yalan degil en azından sabah biriyle öğlen biriyleydi bi ara cinsiyetçi şaka olduğunu sanmıyorum erkek olsa aynı şey söylenirdi

ali-karaman5

Kadın yetişkin aklı başında biri. Özel hayatında isterse tek gecelik ilişki yaşasın hayatı boyunca. Kime ne? Bu söylem gereksiz olmuş.

minik-su-boregi

Ataerkil bir dünyada bu da kadınlara uygulanan şiddetin bir değişik formu, üstelik bu şiddete diğer şiddet örneklerinde olduğu gibi bazı kadınların da destek vermesi en üzücü kısım. Ataerkiyi dünya üzerinden, yakın veya uzak herhangi bir zamanda, sileceğimize olan inancım tam; bir de kendilerini eril kültüre fazla kaptırmış kadınlara ''kız kardeşlik'' kavramını yerleştirirsek dünya çok daha yaşanılır bir yer olacak.

mars-bengisu

Gayet haklı. Bir erkek ex sayısının çok olmasıyla övülürken bir kadın niye yeriliyor!? Yeter artık. Rahat bırakın şu kadını ve kendi yeteneksizliğinizi kabullenin

Görüş Bildir