Tatvan'da 214 Yeni Öğretmen Göreve Başladı

-

Tatvan'da 214 Yeni Öğretmen Göreve Başladı

Tatvan'da 214 Yeni Öğretmen Göreve Başladı

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, yeni eğitim sistemi olan 4+4+4'ün çok güzel bir uygulama olduğunu belirterek, görev yapmak üzere ilçeye 214 yeni öğretmen atandığını söyledi.

Kaymakam Erkan, açıklamasında, Tatvan ilçe merkezi, köylerdeki okullarda eğitim öğretim hizmeti verecek 133 öğretmenin yeni atamayla, 81 öğretmenin de yer değişikliği ile geldiğini söyledi. Bunun yanı sıra 164 öğretmenin de tayinci olarak geldiğini ifade eden Erkan, şöyle dedi:

"Şu an ilçemizde ve köylerimizde bin 78 öğretmen ve 129 idareci ile 35 birleştirilmiş sınıf, 27 ilkokul, 25 ortaokul, 10 lise olmak üzere toplam 97 okulda yaklaşık 24 bin öğrenciye ders verilmektedir. Geriye kalan öğretmen açığımızı da ücretli öğretmenlerle kapattık. Eğitim ve öğretime büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimizin sıkıntı yaşamadan eğitim ve öğretimlerini tamamlaması için güzel zeminler oluşturmaya önem gösteriyoruz. Bu amaçla gerek eğitim gerekse diğer alanlarda çocuklarımın en iyi şekilde kendini yetiştirmeleri için elimizden geleni yapacağız.”

CİHAN

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Öğretmen
Görüş Bildir