Görüş Bildir

Tarihi Hanın Terasındaki Kaçak Yapıda Boğaz'a Nazır Selfie 100, Evlilik Fotoğrafı 750 Lira

Anasayfa > Gündem

İstanbul Mahmutpaşa'da bulunan Valide Han'ın terasındaki kaçak yapıda, turistler 100 ile 1000 lira arasında değişen miktarlar ödeyerek, Boğaz manzaralı fotoğraf çektiriyor.

Girişimci Hakan Erbak, 'Kaçak bir iş yapmıyoruz' derken, belediye ise kaçak yapının beş defa mühürlendiğini ancak mührün kırıldığını açıkladı.

Günde 3 bin lira kazanıyor iddiası

Günde 3 bin lira kazanıyor iddiası

Hürriyet'ten Fırat Alkaç'ın haberine göre, İstanbul'un Fatih ilçesinin Mahmutpaşa semtinde bulunan Valide Han'ın terasındaki kaçak yapıda, Hakan Erbak isimli vatandaş, han esnafının şikayetlerine rağmen fotoğraf çektirmek isteyen turistlerden para alıyor. 

Han esnafı, defalarca belediyeye şikâyet ettikleri Erbak’ın bu yolla günde 3 bin liraya yakın para kazandığını iddia ediyor.

Fiyatlar 100 liradan başlıyor...

Fiyatlar 100 liradan başlıyor...

Kaçak yapıda fotoğraf fiyatları 100 liradan başlıyor. İsteyenlerin düğün fotoğrafı çekilebildiği alanda film ve reklam çekimi de yapılabiliyor.

İşletmeciden savunma: 'Burası yasal bir yer. Parayı ödeyene fiş veriyoruz'

İşletmeciden savunma: 'Burası yasal bir yer. Parayı ödeyene fiş veriyoruz'

İşletmeci Hakan Erbak, 'Burası yasal bir yer. Parayı ödeyene fiş veriyoruz. Kart ile ödeme de yapılabiliyor. Kaçak bir yer değil, kaçak bir iş yapmıyoruz' derken, hanın çatısında ücretsiz bir şekilde fotoğraf çekilmek isteyen turistlere ise engel olduğu iddia edildi.

Fotoğraf çekilmek için 300 lira veren üç turist ise, 'Manzara çok güzel. Görevliler martılara yem veriyor. Bu nedenle martılar üzerimizden uçuyor. Biz de Boğaz manzarasına karşı fotoğraf çekiyoruz' dedi.

Şirketin patronu: 'Soruyorum bu çevrede vergi veren kaç işyeri var?'

Şirketin patronu: 'Soruyorum bu çevrede vergi veren kaç işyeri var?'

İşletme sahibi Harun Reşit Göktaş ise şu ifadeleri kullandı:

''Ben burayı bütün insanların gelip bir soluk alabileceği, aynı zamanda kültür, sanat ve eğitim faaliyetlerinin yapıldığı bir yer olarak düzenledim ve 3.5 yıl işlettim. Ruhsat vermediler. Onlarca kez usulsüz mühürleme yaptılar. Şimdi bir prodüksiyon şirketi olarak burada vergi ödeyerek bu işi yapıyoruz, yine belediye engel oluyor. Soruyorum, bu çevrede vergi veren kaç işyeri var? Kaçının ruhsatı var?''

Belediye yetkilileri: 'Beş defa mühürlendi, ancak mühür kırıldı...'

Belediye yetkilileri: 'Beş defa mühürlendi, ancak mühür kırıldı...'

Fatih Belediyesi, konuyla ilgili olarak ilgili yerin beş defa mühürlendiğini ancak mühürün kırıldığını ifade etti. Belediye ayrıca, savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu da belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
146
79
60
11
3
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
rcpbyrm

bizim milletimiz bu kadar salak işte ! bilmem kaç beğeni almak için resim çekinmeye para veriyorlar ya ! iyi ki sikiyorlar sizin gibileri !

Deniz Derya Canfeda

Tarihi hanın terasının onlara ait olduğunu nereden çıkarmışlar ki? Kim demiş? İsteyen herkes orada fotoğraf çekinebilir. Ne vergi veriyorlar ne de başka bir ... Devamını Gör

Sevgili küçüğüm

Veren gerizekalılar olduktan sonra , mekanı işleten adam ne yapsın , fotograf bin lira photoshop 50-100 lira .