Tarifsiz Acı: 4 Çocuğunu Kaybetti, Eşi Yoğun Bakımda...

 > 
248PAYLAŞIM

Terör cumartesi gecesi Gazianteplileri en mutlu anlarında yakaladı. Düğün yerine düzenlenen bombalı saldırıda şu ana kadar 51 kişi hayatını kaybederken 100'ün üzerinde kişi de yaralı durumda. Dün gece bu felaketi yaşayanlardan biri olan Emine Ayhan'ın acısının ise tarifi yok. 5 çocuğundan 4'ünü kaybeden Ayhan'ın eşi de yoğun bakımda...

Gaziantep’in merkez Şahinbey ilçesine bağlı Akdere mahallesinde cumartesi gecesi Siirt Pervarililerin düğününde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin çoğunun çocuk ve kadın olduğu öğrenildi. Patlamada 51 kişi hayatını kaybederken, 100’ün üzerinde yaralı var.

"Eğer kalan 1 çocuğum olmasaydı intihar ederdim"

Emine Ayhan

Sputnik'den Hikmet Durgun'un haberine göre, patlamada 4 çocuğunu kaybettiğini, eşinin de yoğun bakımda olduğunu anlatan Emine Ayhan, yaşananları şöyle aktarıyor: "Düğün bizim yakın akrabamızındı. Ben eve su içmeye giderken birden büyük bir patlama oldu. Önce havai fişek veya başka bir patlama olduğunu düşündük. Hemen patlama yerine koştum baktım ortalık kan gölüne dönmüş ve her yer ceset yeri olmuş. Çocuklarımı aradım ancak cesetlerini buldum. O an sinir krizi geçirdim. Dünyam her şeyim bitti çünkü 5 çocuğumdan biri kaldı. Eğer kalan 1 çocuğum olmasaydı intihar ederdim çünkü dayanamıyorum."

"Kızım nişanlıydı daha gelinlik giyecekti"

Patlamada kızını, dayısını ve kuzenlerini kaybeden Gule Bayhan adlı 48 yaşındaki kadın yaşananları güçlükle anlatıyor: “Düğün kınası oluyordu. Evin içerisindeydik birden büyük bir patlama oldu. Hemen düğün alanına gittik baktık ki her yerde cesetler var. Korkunç bir manzaraydı. O an kızımı aradım ama bulamadım. Hastaneye gittim dediler kızın ve dayın ölmüş. Kızım nişanlıydı daha gelinlik giyecekti. Şimdi ben onsuz ne yapacağım. Bu patlamada 8 yakınımı kaybettim. Kim yapmışsa Allah belasını versin. Sorumlular bir an önce bulunsun. Yeter artık bu son saldırı olsun."

"Gencecik çocuklara nasıl kıydılar?"

Halime Alparslan 

13 yaşındaki oğlu Muhammed'i yitiren Halime Alparslan ise gözyaşları arasında güçlükle konuştu. Mezarlıkta zaman zaman sinir krizi geçiren anne Halime, "Oğlumun parçalarını yerde gördüm. Kucağımda hastaneye götürdüm. Önce dediler ağır yaralı sonra ölüm haberi verdiler. Yıkıldım. Dünyam bitti. Oğlum okul okuyordu. Ona nasıl kıydılar? Ne suçu vardı? Bu ne zalimlik, ne vahşet. Gencecik çocuklara nasıl kıydılar?" diye feryat etti.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir