Tarhan'dan Başbakan'a: "Katliamın Hesabını Ver"

 > -

Tarhan'dan Başbakan'a: "Katliamın hesabını ver" CNNTurk.com

Tarhan'dan Başbakan'a: "Katliamın hesabını ver" CNNTurk.com

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Uludere olayına ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "İçerde sorumluluğu askere, dışarda Obama'ya havale ederek kurtulabileceğinizi mi sanıyorsunuz?" diye sordu.

Bu taktik tutmayınca suçlu aranmaya başlandığını iddia eden Tarhan, şu ifadeleri kullandı:

"Kimdi o joystiğin düğmesine basan, yoksa 'bir hayalet sürücü müydü' diye sağa sola sormaya hatta emekli olan bir askerin üzerine bile yıkmaya çalıştılar, tutmadı. Alelacele verilen tazminat ve şahadet mertebesinin sırrının aydınlanması için anlaşılan yine büyük patronun devreye girmesi gerekti.

Pentagon bir gazete aracılığı ile bülbül gibi ötmeye başlayınca, suçu patronun üzerine yıkmaya çalışıp, meseleyi geveleyemeye kalkıştılar, bu da tutmadı. Bizim Uludere'deki katliamın ta Amerika'daki Obama'yı zor durumda bıraktığını söyleyen Başbakan'a, yakın dostu birileri 'zorda olan sensin aslanım' diye fısıldayıvermiş, yani bu da tutmadı.

Pek öfkeli ve herkese laf yetiştiren Başbakan şu anda sanki dut yemiş gibi, pek kibirli Başbakan susuyor. Kendisine verilen mesajları fazla kurcalamıyor ve kurcalatmıyor ki ne olur ne olmaz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

'İçerde'Barack ObamaBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir