'Gül Unutulmadı, Protokolden Çıkarıldı'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Gül Unutulmadı, Protokolden Çıkarıldı

Gül Unutulmadı, Protokolden Çıkarıldı

Taraf’ın bugün sürmanşetten verdiği habere göre, Gül’ün isminin, başbakanlıkta protokol listesinden çıkartıldığını destekleyen güçlü bilgiler bulunuyor. Protokol krizinde TÜBİTAK günah keçisi yapıldı ve TÜBİTAK’ın protokol listesinde Gül’ün isminin yazılmış olduğunu görenler var.

Lale Kemal'in haberi şöyle:

Bir ülkenin önemli bir etkinliğine katılım için protokolün en üst sıralarında yer alan isimler doğal olarak çağrılırken protokolün en tepesindeki isim dolayısıyla devlet büyüğü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, davet edilmemiş olmasının, kendisinin tanımıyla, “Herhalde bir yanlışlık olmuştur” diye geçiştirilecek bir kriz olmadığı artık netleşiyor. Gül’ün, öğrenciler ile polis arasında şiddetli çatışmalara da sahne olan ODTÜ’de 18 aralıkta düzenlenen Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılma törenindeki davetliler arasında yer almayışında, törenin evsahibi TÜBİTAK günah keçisi olarak ortaya çıkmakla beraber, Gül’ün isminin, başbakanlıkta protokol listesinden çıkartıldığını destekleyen güçlü bilgiler bulunuyor. Gül’ün, her nasılsa unutulmasıyla! sonuçlanan davet krizinin oluş biçiminin izini süren kaynaklar, olayın TÜBİTAK’a dolayısıyla, daha önce Köşk’te görevli olan protokol müdürünün üstüne atılmak istendiğine dikkat çekiyorlar. Dönemin Köşk protokol sorumlusu şimdinin TÜBİTAK protokol görevlisi kişinin, hatta davet listesi hazırlanırken, Gül ile bir araya gelip törenin ayrıntıları üzerine kendisiyle görüşmüş olduğu da dikkate alındığında devletin tepesindeki bu ismin bu bilimsel kurum tarafından unutulmuş olması mümkün görünmüyor. TÜBİTAK’ın protokol listesinde de zaten Gül’ün isminin yazılmış olduğunu görenler var. Dolayısıyla Köşk, Gül’ün adının TÜBİTAK da unutulmamış olduğunu biliyor.

Göktürk-2 uydusunun, tamamen yerli olanaklarla geliştirildiği iddiasıyla milletin kısmen uyutulmak istendiği konusunu bir kenara bırakırsak, bu uydunun uzaya fırlatılma törenine Gül’ün çağrılmamış olmasını, hükümet ile Köşk arasında 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri yolunda artık aleni halen gelen siyasi hesaplaşmanın devamı niteliğinde görmek mümkün.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülOrta Doğu Teknik ÜniversitesiPolis
Görüş Bildir