Tantra Yoga (Seks Yogası)

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Tantra Yoga (Seks Yogası)

Tantra Yoga (Seks Yogası)

Tantra yoga , insan cinselliği ile ilgilenen tek yoga türü. Tantra Yoga , yani diğer bilinen adıyla seks yogası , kadın ve erkeğin cinsel ilişkisi , insan yaşamının tamamlayıcı bir parçası ve daha gelişmiş bir insan ırkına doğru evrimsel gelişmenin önemi olarak algılanıyor.

Tantra yoga , cinsel hayattan zevk almanızı sağlıyor. Korkuların yerini umuda bırakıyor ve siz zincirlerinizi yatakta çözüyorsunuz. Eğer tantra yogayı benimserseniz öğrettiklerini sadece yatakta değil hayatta da uygulamaya başlarsınız.

Modaklik Aşk&İlişkiler kategorisi cinsellikle ilgili olan tek yoga türü Tantra yogayı mercek altına aldı.

Tantrik Hindu metinlerinde cinsel birleşmenin sekiz yönü olduğu anlatılıyor:

Smarnanam : düşüncenin sekse odaklanmasına izin vermek

Kirtanam : bir başkasıyla seks konuşmak

Keli : karşı cinse eşlik etmek

Prekshenam : flört etmek

Guhyabhashanam : karşı cinsle samimi konuşma

Sarrtkalpa : cinsel ilişki arzusu

Adhyavasayam : kendini ona vermek için kesin karar vermek

Kriyanishpatti : fiziksel birleşme.

Seks yogası tüm bu aşamaların farkına varmayı size öğretiyor. Cinsel güçte saklanan o gücü ortaya çıkarmanızı sağlayan tantra yoga size bedeninizi doğru kullanmayı vaad ediyor.

Her biri farklı sinir sistemlerine bağlı olan omurlar da, omurilikten kuyruk sokumuna kadar uzanan merkezi omurilik kanalı da seks yogası için yaşamsal. Çünkü tantra uygulamaları, bu geçit boyunca ‘kundalini’ denilen, uyuyan gizemli gücü, omurganın tabanından başa doğru yükseltiyor.

Kundalini, yükselirken beyne doğru giden yoldaki, adlarına çakra denilen, yedi güç merkezini harekete geçiriyor. Çakralar, Uzakdoğu bilimlerine göre insanların yaşam enerjilerini aldığı ve beden içinde döndürerek dağıttığı yerler. Eğer seks yogası yapmak istiyorsanız, nefes alma tekniklerini öğrenmelisiniz. Nefes akışına hakim olmak, tüm tantra uygulamalarında işlevsel bir devamlılık sağlıyor.

Seks yogası yöntemlerinin üç soluma aşamasıyla ilişkisi bulunuyor: Nefes alma, tutma ve nefesi verme. Temel nokta, bu soluma döngüsünün üç anı arasında doğru oran kurarak ahenk sağlamak. Çünkü nefes almak, insanın biyoritminin formunu da belirliyor. Solunum oranını yavaşlatıp hızlandırırsanız hem fiziksel hem de zihinsel değişiklikler ortaya çıkıyor.

Bu yöntemleri iyi bilmenin ötesinde, tutkuları, tembelliği, asılsız bilgiyi ve öfkeyi de aşmış olmanız gerekiyor. Benzer şekilde zeki, duyularını kontrol edebilen, tüm varlıkları incitmekten kaçınan, her zaman ve herkese karşı iyi olan, saf ve inançlı olanlar tantra eğitimine kabul ediliyorlar. Obur, aşırı derecede sekse düşkün, arsız, açgözlü, cahil, ikiyüzlü, zevk düşkünü ve ayyaşlar özel olarak reddediyorlar.

Cinsel birleşme yani seks ayini ancak uygun bir hazırlanma döneminden ve yeterliliği ispatlanmasından sonra gerçekleşiyor. Bu süreç genellikle bir yıl alıyor. Seks yogasının cinsel birleşme aşamasına ancak bundan sonra geliniyor. Bu noktada, eğer bu aşamayı birlikte katettiğiniz bir eşiniz yoksa kendinize sizin gibi tantrayı öğrenmiş bir partner seçmeni gerekiyor.

Saatler sürecek bir orgazm için değişik sevişme pozisyonları , boşalmamak için kendini tutma yöntemleri yani asıl eğlence ve gelişim ise bundan sonra başlıyor. Çünkü bu noktadan sonraki birkaç yıl süren deneyim süresince kuyruk sokumundaki kundalininin yılankavi gücü, doğal bir şekilde yukarıya doğru hareket etmeye başlıyor. Bu durum astral bedendeki tüm çakralarınızı harekete geçirse de en güçlü etki cinsel organlarda yoğunlaşıyor ve bir dereceden sonra tamamen sizi sarmalayan güç ve eylem alanınız olan arzularınıza boşalıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cinsellikaşkorgazm
Görüş Bildir