Kavakçı Mahkemede, Çiller Gelmeyecek!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kavakçı Mahkemede, Çiller Gelmeyecek!

Kavakçı Mahkemede, Çiller Gelmeyecek!

28 Şubat davasında "müşteki" sıfatıyla ifadeye çağrılan eski Başbakan Tansu Çiller, duruşmaya gelmeyeceğini, beyanlarını yazılı sunacağını bildirdi. İfadeye çağrılan Merve Kavakçı ise adliyeye geldi

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 28 Şubat davası kapsamında yaklaşık 100 kişinin ifadesinin alınması için İstanbul’a talimat yazıldı. Bu talimat yazısı çerçevesinde bugün o isimler Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na çağrıldı.

ÇİLLER, BEYANLARINI YAZILI SUNACAK

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde talimat ile dinlenilecek olan isimler arasında eski Başbakan Tansu Çiller de vardı. Ancak davanın müştekisi Çiller, avukatı aracılığıyla duruşmaya gelmeyeceğini, beyanlarını yazılı sunacağını bildirdi.

Dha/ Selahattin GÜNDAY

Haberin Tamamı İçin:

Merve Kavakçı 28 Şubat Davasında İfade Veriyor

Fazilet Partisi'nden 1999'da milletvekili seçilen, ancak yemin edemeyen Merve Kavakçı, 28 Şubat davasında ifade veriyor.

Fazilet Partisi'nden 1999'da milletvekili seçilen, ancak TBMM'de yemin ettirilmeyen Merve Kavakçı, 28 Şubat sürecine ilişkin davanın, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ara duruşmasında "mağdur müşteki" olarak ifade vermek üzere, İstanbul Adliyesi'ne geldi Kavakçı, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde müşteki sıfatıyla ifade veriyor.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat Davası kapsamında, stanbul'da oturan bazı kişilerin, dönemin mağduru oldukları iddiasıyla, müşteki mağdur sıfatıyla, ifadelerinin talimatla alınmasına karar verilmişti. Bu kapsamda Terörle Mücadele Kanunu'nun 10. maddesiyle görevli, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ara duruşmayla bugün adliyeye gelenlerin ifadesi alınacak.

Duruşma için şu ana kadar Merve Kavakçı'nın yanı sıra eski Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Reşat Petek ve Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Ermani Altun'un da aralarında bulunduğu bir grup, ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Bu arada yine "müşteki" sıfatıyla ifade vermesi beklenen eski Başbakan Tansu Çiller'in avukatlarının da dün mahkemeye gelerek dilekçe sundukları ve dilekçelerinde Çiller'in konuyla ilgili yazılı beyanda bulunacağını belirttikleri öğrenildi.

Sabah

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanBursaİstanbulTansu ÇillerTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir