Taksim'deki Palalı Saldırganın Babası 'Direnişçi' Çıktı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Palalı'nın Babası: Sorumlu Hükümetin Politikalarıdır

Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla Gezi Parkı için eylem düzenleyenlere Talimhane'de elinde palayla saldıran Sabri Çelebi'nin babası esnaf Mahmut Çelebi konuştu. Çelebi, olayların sorumlusunun AKP hükümetinin politikaları olduğunu dile getirdi.

Cumhuriyet Haber Portalı

İstanbul - Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla Gezi Parkı için eylem düzenleyenlere Talimhane'de elinde palayla saldıran Sabri Çelebi'nin babası Mahmut Çelebi, "Oğlumun yaptığı kabul edilemez. Kürt ve Türk halkından özür dileriz" dedi. Esnaf olduklarını söyleyen Mahmut Çelebi, bir aydır mağduriyetlerine sebep olan olayların sorumlusunun ise AKP hükümetinin politikaları olduğunu dile getirdi.

Talimhane'de esnaf olduklarını belirten baba Çelebi, Gezi Parkı direnişi başladığı günden bu yanan yaşanan polis müdahalelerinin ardından başlayan çatışmalar nedeniyle iş yapamadıklarını, bu durumun kendileri için büyük problemlere sebep olduğunu söyledi. Oğlunun da bu sebeple büyük bir bunalıma girdiğini ileri süren Çelebi, ama nedeni ne olursa olsun oğlunun yaptığı saldırının kabul edilemez olduğunu söyledi. Saldırı sebebiyle Kürt ve Türk halkından özür dilediğini dile getiren Çelebi, "Başta tüm Kürt ve Türk halkından özür diliyorum. Taksim'e çıkan insanlardan özür diliyorum. Bu saldırı en çok benim zoruma gitti bunun olmaması lazımdı. Keşke yaşanmasaydı" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'deki Palalı Saldırganın Babası 'Direnişçi' Çıktı

Taksim'de önceki gece eylemcilere Talimhane'de saldıran palalı Sabri Çelebi'nin babası Gezi eylemcisi çıktı.

Taksim'de önceki gece eylemcilere Talimhane'de saldıran palalı Sabri Çelebi'nin babası konuştu.

Baba Mahmut Çelebi, “Oğlumun yaptığı kabul edilemez. Kürt ve Türk halkından özür dileriz” dedi. Esnaf olduklarını söyleyen Mahmut Çelebi, bir aydır mağduriyetlerine sebep olan olayların sorumlusunun ise Ak Parti hükümetinin politikaları olduğunu dile getirdi.

OLAYLARIN NEDENİ AKP

Dicle Haber Ajansına konuşan Mahmut Çelebi, şunları söyledi: “Gezi Parkı direnişi başladığı günden bu yana yaşanan polis müdahalelerinin ardından başlayan çatışmalar nedeniyle iş yapamadık. Oğlum da bu sebeple büyük bir bunalıma girdi. AK Parti eğer bunları yapmasaydı ne halk ne de esnaf bu kadar zarar görürdü. Bir ağaç kesen bir insan öldürmüş olur diyorlar. Ama bunlar ağaç kesmeye kalkıyor. Ben de buradaki direnişe destek vermişim. Başta tüm Kürt ve Türk halkından özür diliyorum. Taksim’e çıkan insanlardan özür diliyorum. Bu saldırı en çok benim zoruma gitti, bunun olmaması lazımdı. Keşke yaşanmasaydı.”

Palayla göstericilere saldırdıktan sonra gözaltına alınan ve ardından serbest bırakılan Sabri Çelebi ise ifadesinde aylık 10 bin lira kazandığını, evli, 1 çocuklu ve lise mezunu olduğunu belirterek şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiGezi ParkıİstanbulPolis
Görüş Bildir