Taksim Dayanışması: "Bugün Gezi Parkı'ndayız"

 > -

Taksim Dayanışması: 'Bugün Gezi Parkı'ndayız'

Taksim Dayanışması: 'Bugün Gezi Parkı'ndayız'

Haziran ayını hemen her gün eylemlerle geçiren Taksim'de bugün yine Gezi gösterileri olacak: 18.00'de su savaşı, 19.00'da Gezi Parkı'na giriş...

Taksim Dayanışması bugün Gezi Parkı 'na girme çağrısı yaptı. Dayanışmayı oluşturan bileşenler, dün akşam yaptıkları toplantıda, "Keyfi bir tutumla parka girmemiz yasaklanıyor" diyerek Dayanışma’yı oluşturan meslek örgütü ve sendikaların, saat 19.00′da Gezi Parkı önünde buluşmaları için çağrı yaptı. İlkinin geçtiğimiz hafta yapılacağı duyurulan, ancak Lice 'de yaşanan olaylar nedeniyle ertelenen "1. Geleneksel Water War Şenliği" Cumartesi günü 18.00'de Taksim Meydanı'nda başlayacak.

Taksim Dayanışması'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Parkımıza Gidiyoruz!

Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nı kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.

Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hâlâ bir aradayız.

Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye ’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz.

Yaşasın dayanışmamız…

Her yer Taksim her yer direniş…"

PARKTAN ÖNCE SU SAVAŞI

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıLice
Görüş Bildir