Taht Oyunları Bugün Başlıyor

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Taht Oyunları Bugün Başlıyor (Game Of Thrones 3. Sezon)

Taht Oyunları Bugün Başlıyor (Game Of Thrones 3. Sezon)

Uçan bir ejderhanın gölgesi altında “03-31-13″ rakamları ve ‘Game of Thrones’ (Taht Oyunları) döndü, sanki her şey yeni başlıyormuş gibi!

Tüm dünyada milyonlarca fanatiği artık geçmeyen günleri saymaktan yoruldu ve nihayet 2011 yılında hayatımıza giren, Westeros’la Essos adlı hayalî kıtalarda geçen entrikaları anlatan Game of Thrones üçüncü sezonuyla bu akşam hikayeye devam ediyor.

Tüm dünyada fenomen olan Game of Thrones serisinin yaratıcıları heyecanı artırmak için adeta ellerinden geleni ardlarına koymadılar ve heyecan Londra ile Hollywood’da düzenlenen 3. Sezon prömiyerleriyle birlikte zirveye çıktı.

İki sezon deviren dizi son derece sağlam adımlarla ilerliyor. Bunda da orijinal materyale saygıda kusur etmemesi en büyük etken. Bunu bizzat kitapların yazarı, 1973 yılından beri aktif olarak yazarlık yapan, George R. R. Martin söylüyor.

10 bölüm süren birinci sezon, ‘A Song of Ice And Fire’ (Buz ve Ateşin Şarkısı) serisinin ilk kitabı ‘A Game of Thrones’dan (Taht Oyunları) uyarlanmıştı. Yine ilki gibi 10 bölüm süren ikinci sezonsa ‘A Clash of Kings’den (Kralların Çarpışması) uyarlanmıştı.

Dizinin ikinci sezon final bölümünde; Tyrion gözlerini açtığında durumun değiştiğini farketmişti. Kral Joffrey ise etrafındakileri ödüllendirirken çok bonkör olmadığı ortaya çıkmıştı. Bu arada Brienne, Jaime’yi susturmuş; Arya, Jaquen’den bir hediye almış ve Jon, kendisini Qhorin’e ispat etmişti.

Özlemi sona erdirecek Game Of Thrones’un ‘A Storm of Swords’ kitabının yalnızca yarısını konu alan üçüncü sezon da, 10 bölümden oluşuyor.

Dizinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss, dizinin seyirciler ve basın nezdinde elde ettiği destek için çok mutlu olduklarını belirterek gelecek planlarını şu sözcüklerle ifade ediyor:

“3. kitap ‘A Storm of Swords’, tek bir sezona sığmayacak kadar uzun. Ama okurların da bildiği üzere 4. kitap ‘A Feast for the Crows’ ve 5. kitap ‘A Dance with Dragons’ aşağı yukarı aynı dönemlerde geçiyor. Bunların hepsini iç içe anlatacağız. Şansımız yaver giderse ve gerekli imkânlar sunulursa planımız hikâyeyi George’un eserine haksızlık etmeden bir bütün olarak, kaç sezon gerekiyorsa o kadar sezonda anlatmak.”

Hal böyleyken biraz da yeni sezondan bahsetmek gerekirse:

Bir Yabanıl olarak hayata gelen ve Gece Nöbetçileri tarafından büyütülüp, onlardan biri olduktan sonra da sözünü bozup Yabanıllar’a katılan ilginç ve acımasız karakter, Mance Rayder’i görüyoruz. ‘Rome’ dizisinden tadığımız Ciarán Hinds, Mancs Rayder karakterine canlandırırken 60′ların kült dizisi ‘The Avengers’ın Emma Peel karakterini canlandıran Diana Rigg’i, Kral’ın yeni eşi Margaery ve erkek kardeşi Loras Tyrell’in büyük annesi Olenna Tyrell rolünde izleyeceğiz.

Yeni sezonda, Daenerys bir yolculuğa hazırlanırken Ed Stark’ın infaz sahnesinin etkisini aratmayacak olaylara şahit olunacak ve Westeros semalarında kışın soğuk rüzgarları tüm hiddetiyle esmeye başlayacak. Siz “Kış”a ne kadar hazırlandınız?

Son olarak Game of Thrones ABD yayınından 24 saat sonra Türkiye’de 1 Nisan’da CNBC-e’de ekrana gelecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriGame of ThronesKitapdizi
Görüş Bildir