NASA'nın Dikkatini Çeken Gizemli Halka Türk İşi Çıktı

 > -

Tahran'daki Gizemli Halka 'Türk Led'i Çıktı

Tahran'daki Gizemli Halka 'Türk Led'i Çıktı

NASA'nın iki astronotunun, uzaydan fotoğrafını çekip twitter'da 'gizemli halka' diye paylaştığı İran'ın başkenti Tahran'daki ışıklı halkanın, Türk firması tarafından Velayet Meydanı'na yapılan 6 kilometrelik LED ışıklandırma sistemi olduğu ortaya çıktı.

NASA'da görevli astronotlar Thomas Marsburn ve Chris Hadfield, geçen ay İran'ın başkenti Tahran'ın uzaydan gece görüntüsünü fotoğrafladı. Astronotlardan Chris Hadfield bu fotoğrafla ilgili "Dün akşamın finali: İran-Tahran'ın uzaydan gece yansıması. Bu mavi yuvarlağı bilen var mı?" yazarak, twitter takipçileriyle paylaştı.

Kent meydanında etrafı yoğun ışıkla kaplı yuvarlak alanla ilgili astronotun takipçileri 'CIA yaptı', 'Nükleer reaktör çekirdeği' gibi yorumlarda bulunurken, astronotların uzaydan çektiği 16 fotoğraf, Daily Mail gibi birçok ünlü gazetede haber oldu. Daily Mail'de, Tahran'ın gece görüntüsü fotoğrafındaki ışıklı yuvarlak alan ise "Nefes kesen Tahran ve gizemli halka, tuhaf mor halka" olarak gösterildi.

GİZEMLİ HALKA TÜRK İŞİ ÇIKTI

Merak uyandıran gizemli halka 'Türk işi' çıktı. Işıklı halkanın, Tahran'da Özgürlük Anıtı'nın da yer aldığı Velayet Meydanı etrafında 6 kilometre uzunluğundaki LED ışıklandırma sistemi olduğu, Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Fiberli Aydınlatma firmasınca ocak ayında yapıldığı belirlendi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaİranTwitter
Görüş Bildir