Tahir Elçi’nin Öldürüldüğü Sokakta Saldırgana Ateş Açan Polis: Dikkatim Dağıldı, Vuramadım'

 > 
40PAYLAŞIM

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ölümünden kısa süre önce polis memurları Ahmet Çiftaslan ile Cengiz Erdur’u şehit eden ve Elçi’nin basın açıklamasında bulunduğu sokağa kaçan saldırganlarla çatışan 4 polisin ifadeleri alındı. Teröristlerle çatışan polis memuru, "Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım" dedi.

'Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım'

HaberTürk'ten Ahmet Yukuş'un haberine göre, Güvenlik Şube’de görev yapan ve kimliği gizli tutulan bir polis, "Silah sesi geldikten sonra ne olduğunu anlayamadım. Önce kaçan kişiyi fark etmedim. İkinci saldırganı fark ettim. Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım" dedi.

'Mermilerim bitince yere düşen arkadaşımın silahını aldım'

Diğer polis memuruysa, “Ateş ettim ancak vurup vurmadığım konusunda emin değilim. Mermilerim bitince, yere düşen arkadaşımın silahını aldım” diye konuştu. Görüntülerde deşifre olan polis memurlarının başka illere tayinlerinin çıkarılacağı öğrenildi.

Tahir Elçi'nin Ölümüne Sebep Olan Mermi Çekirdeği Bulunamadı - onedio.com
Tahir Elçi'nin Ölümüne Sebep Olan Mermi Çekirdeği Bulunamadı - onedio.com

Tahir Elçi’nin Cumartesi günü Diyarbakır'da Dört Ayaklı Minare’yle ilgili basın açıklaması yaptıktan 2 dakika sonra ensesinden vurularak öldürülmesiyle ilgili çok yönlü soruşturma sürerken, Elçi’nin ölümüne yol açan mermi çekirdeğinin bulunamadığı öğrenilmişti.

Bu Haber ile İlgili Linkler

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir