Tacizcilerin Elinden Zor Aldı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Tacizcilerin Elinden Zor Aldı

Tacizcilerin Elinden Zor Aldı

Çin'in kuzey batısında bulunan Yunnan eyaletinde her yıl büyük bir çoşkuyla kutlanan "Su ile Islatma festivali" bu yıl taciz ve arbede rezaletine sahne oldu.

Dai adı verilen etnik azınlığın kutladığı "Su ile Islatma festivali" başladı. 13-15 nisan tarihleri arasında ,Çin'in kuzey batısında bulunan Yunnan eyaletinde büyük bir çoşkuyla kutlanıyor.

Dai adı verilen etnik azınlığın kutladığı festivale akın eden binlerce kişi izdihama neden oldu. Çıkan kaosta genç kızlar kalabalık grupların arasında kalınca zor anlar yaşadı. Taciz mağduru kadınların yardımına arkadaşları ve polisler yetişti.

Tacizciler işi o kadar ileri götürdü ki kızın üstünü başını bile parçaladılar.

RUHLARINI BÖYLE ARINDIRIYORLAR

Thai takvimine göre 2554 yılını yaşayan Tayland'ta "Songkran" adı verilen festival (New Year Water Festival), gelecek yıla ruhu yıkanmış olarak girmeyi temsil ediyor. Ülke genelinde kutlanan yeni yıl şenliklerinde yerli halk, sabah kalkar kalkmaz ilk önce Budist rahiplere yemek vermeye gidiyor ve gençler bu esnada büyükleriyle bayramlaşarak onlara saygılarını sunuyor. Asyalılar için geleneksel olan bu özel gün Tayland dışında Laos - Myanmar ve Kamboçya'da da kutlanıyor.

Ancak festivalin can alıcı noktası daha sonra kendini gösteriyor. Neredeyse 100.000 kişi su tabancaları, kovalar, su dolu balonlarla toplanıyor ve savaş başlıyor. Herkes birbirine su atıyor. Hatta bu savaşa fillerin dahi katıldığı oluyor. Kimine göre delilik olarak kabul edilse de bu eğlencede "oradaysanız" yerli-turist ayrımı yapılmıyor. Bagnkok ve Chiang Mai gibi büyük şehirlerde "Miss Songkran" güzellik yarışması şeklinde daha farklı etkinlikler de düzenleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇinFestivalSavaş
Görüş Bildir